PRUGA: Brčko-Banovići

Moderator: Ćiro_bos

guta
Posts: 4
Joined: Wed Dec 08, 2010 11:00 pm

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by guta »

Ćiro_bos wrote:
damir661 wrote:Ko poseda kancelariju sefa stanice :D
U stanici Duboki Potok postoji radno mjesto Operativni pomoćnik šefa stanice i on je domaćin te prostorije. Jednom sedmično, po potrebi i češće, dolazim ja i vršim dužnosti iz djelukruga šefa stanice...
pozdrav...
ha..ha..pa nije ni čudno da je željeznica u takvom stanju...pa to možeš vidjeti samo u BiH. Duboki Potok i operativni pomoćnik...da nije smiješno bilo bi žalosno. #:-s #:-s =)) =)) E moj šefe...nekad su govorili da je stanica ogledalo šefa. Jel to još uvijek važi?...

Inače je reportaža o.k. Ali od toga se ne živi ili je to postao hobi na željeznici. Vidi se iz reportaže, da nema one nekadašnje discipline. Nije sve ni u financijama...

svako dobro.

Nekadašnji železničar iz Bosne sada na željeznici u EU, pred penziju.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Ćiro_bos »

guta wrote: Inače je reportaža o.k. Ali od toga se ne živi ili je to postao hobi na željeznici. Vidi se iz reportaže, da nema one nekadašnje discipline. Nije sve ni u financijama...

svako dobro.

Nekadašnji železničar iz Bosne sada na željeznici u EU, pred penziju.
Da, nije sve ni u finansijama...
Hvala na javljanju iz dalekog svijeta, što baš i nije potrebno obznanjivati u smislu ko si i odakle pišeš...jedino ako želiš to podcrtati?
Lijep pozdrav za tebe...
Posavina expres
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Otpravnik vozova »

guta wrote:
Ćiro_bos wrote: U stanici Duboki Potok postoji radno mjesto Operativni pomoćnik šefa stanice i on je domaćin te prostorije. Jednom sedmično, po potrebi i češće, dolazim ja i vršim dužnosti iz djelukruga šefa stanice...
pozdrav...
ha..ha..pa nije ni čudno da je željeznica u takvom stanju...pa to možeš vidjeti samo u BiH. Duboki Potok i operativni pomoćnik...da nije smiješno bilo bi žalosno. #:-s #:-s =)) =)) E moj šefe...nekad su govorili da je stanica ogledalo šefa. Jel to još uvijek važi?...

Inače je reportaža o.k. Ali od toga se ne živi ili je to postao hobi na željeznici. Vidi se iz reportaže, da nema one nekadašnje discipline. Nije sve ni u financijama...

svako dobro.

Nekadašnji železničar iz Bosne sada na željeznici u EU, pred penziju.
:-B
Gospodine guta, bilo bi vam sto puta bolje da ste svoje javljanje na forum započeli nekom lijepom fotkom, pričom, reportažom i sl. iz obećane zemlje EU, nego što ste tako hraknuli sa visine po bosanskim željeznicama. Znamo mi dobro gdje smo, šta smo i koliko nam je toga u finansijama. Nije lijepo da nam se smijete iz uređene željezničke dembelije.
I na kraju oprostite nam što smo ostali u Bosni i na smiješnoj bosanskoj željeznici!
Adio!
Image
guta
Posts: 4
Joined: Wed Dec 08, 2010 11:00 pm

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by guta »

Otpravnik vozova wrote:
guta wrote:
Ćiro_bos wrote: U stanici Duboki Potok postoji radno mjesto Operativni pomoćnik šefa stanice i on je domaćin te prostorije. Jednom sedmično, po potrebi i češće, dolazim ja i vršim dužnosti iz djelukruga šefa stanice...
pozdrav...
ha..ha..pa nije ni čudno da je željeznica u takvom stanju...pa to možeš vidjeti samo u BiH. Duboki Potok i operativni pomoćnik...da nije smiješno bilo bi žalosno. #:-s #:-s =)) =)) E moj šefe...nekad su govorili da je stanica ogledalo šefa. Jel to još uvijek važi?...

Inače je reportaža o.k. Ali od toga se ne živi ili je to postao hobi na željeznici. Vidi se iz reportaže, da nema one nekadašnje discipline. Nije sve ni u financijama...

svako dobro.

Nekadašnji železničar iz Bosne sada na željeznici u EU, pred penziju.
:-B
Gospodine guta, bilo bi vam sto puta bolje da ste svoje javljanje na forum započeli nekom lijepom fotkom, pričom, reportažom i sl. iz obećane zemlje EU, nego što ste tako hraknuli sa visine po bosanskim željeznicama. Znamo mi dobro gdje smo, šta smo i koliko nam je toga u finansijama. Nije lijepo da nam se smijete iz uređene željezničke dembelije.
I na kraju oprostite nam što smo ostali u Bosni i na smiješnoj bosanskoj željeznici!
Adio!
Da, tu su vjerovatno u pravu i u tom dijelu tvog javljanja se slažem. Mislim, da ću se i aktivnije probati uključiti sa kakvom reportažom i slikama.
Međutim, tvoj odgovor je bio bijesan. Pa ja sam čovječe otišao iz BiH davne 1982. Kad sam ja odlazio su se meni smijali. A ja se ne smijem vama.
To gdje ko ostao je irelevantno, nisam ja tome kriv. Ja nisam ni na koga kako ti kažeš, hraknuo. Ali mi je smiješno da podržavate nerad, nedisciplinu. Oprosti, za mene je radno mjesto oper. pomoćnika u spomenutoj stanici žalosno. Na tom dijelu pruge nijedna stanica ne zaslužuje to radno mjesto. NIJEDNA na tuzlanskom regionu. I ti to podržavaš. I onda su vam drugi krivi. I zato je takav odgovor.

Stanica koja ima par vozova ima operativnog pomoćnika. Možda je čak i u turnusu. To ne znam. I to je za tebe/vas normalno. Nemoj molim te onda da mi govoriš da vam je poznato gdje ste. Ako niste u stanju pravazići takve situacije…onda nema pomoći bosanskim željeznicama. To je bio moj smisao javljanja. Bez takta ali direktan. Koga li je to zaboljelo?

Šef je odgovori sa puno više takta i diplomacije nego ti.

Svako dobro!
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Otpravnik vozova »

Šef je odgovori sa puno više takta i diplomacije nego ti.

Šef očigledno zna odakle vjetar puše. ;)
Inače, ko je član foruma od samog početka zna da je Ćiro imao svakojakih dušmana koji su ga pokušavali ovdje ocrniti. Vjerovatno će se i ljutiti na mene što ga "branim", ali ne mogu da prešutim. Da si za prvi post izabrao bilo kojeg šefa ili stanicu na ŽFBiH, pa opleo, ne bih se uzrujavao nimalo. Ali jednog čovjeka, željezničara do kosti, tako prozivati, to ne mogu da shvatim.
Uostalom neću se više javljati na ovu temu. Šef Ćiro će sve obajsniti ako bude trebalo. ;)
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by stjepan »

guta wrote:Šef je odgovori sa puno više takta i diplomacije nego ti.
A i ti si svoj post trebao napisati sa puno više takta,ipak ti si legenda :))

pozdrav!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
guta
Posts: 4
Joined: Wed Dec 08, 2010 11:00 pm

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by guta »

stjepan wrote:
guta wrote:Šef je odgovori sa puno više takta i diplomacije nego ti.
A i ti si svoj post trebao napisati sa puno više takta,ipak ti si legenda :))

pozdrav!!
Pa moja je namjera i bila prozvati šefa. Zašto da ne. Ne u smislu da ga napadam. Nemam ja od toga ništa. Niti hoću šta da imam. Niti ga poznajem. I u tome nisam namjerno htjeo biti taktičan. I šef je to razumio. U to sam ubijeđen. Nije se naljutio. I nije skočio kao vi...na moju prvu, a ovaj kolega otpravnik odmah na prvu...klizeći start...na moje utrčavanje. Činjenica je da je na željeznicama BiH previše zaposlenih. To treba reducirati. Na žalost tako je. Kad sam ja otišao 1982 u jednu želj. upravu je bilo 20.000 zaposlenih. Danas...7.500. A još više se radi..pa vi sad vidite. Jedan šef stanice obavlja nadzor na dijelu pruge u dužini 60 km. Ima pod svojom kontrolom 7 stanica, većeg ranga. Dnevno, znači za 12 sati kroz te stanice prođe 70 vozova, pruga je dvokolosjiječna, to ti je u prosjeku za sat vremena skoro 6 vozova, što opet znači svakih deset minuta voz. I taj šef sve radi. Nema čak ni sekretaricu, vodi računa o turnusu zaposlenih, vrši obračun sati, brine da su stanice uređene, snalazi se uglavnom...a obavlja svu administraciju da ne nabrajam. Od tu se počinje pa nadalje...ali eto vi to kobojagi najbolje znate.

svako dobro!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Ćiro_bos »

Guti:
U mom "taktičnom" odgovoru tebi je bilo mnogo elemenata da pametan čovjek skuži da znam odakle vjetar puše! I znam.
To što si naknadno podrcrtavao neke tvrdnje, samo me još više uvjerilo u tome. I druge je uvjerilo.
Ja imam sa ove pruge puno kolega željezničara, svih nacija koji su otišli 82, 92.g, a svi se redovno javljaju i traže informacije, fotografije...nikada nijedan nije na ovaj način pričao, na pamet im nije padalo da dijele lekcije i da se hvale tuđim dostignućima. Jedan od njih radi u Londonu, gdje dnevno propusti 2000 vozova! Hoću da ti kažem da način tvoga pisanja nije svojstven tim ljudima.
Zato te molim da napišeš i nešto lijepo o ovoj pruzi i ljudima sa kojima radim i dijelim ono što se ima za podijeliti.

Lijep pozdrav za tebe...
Posavina expres
guta
Posts: 4
Joined: Wed Dec 08, 2010 11:00 pm

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by guta »

Ćiro_bos wrote:Guti:
U mom "taktičnom" odgovoru tebi je bilo mnogo elemenata da pametan čovjek skuži da znam odakle vjetar puše! I znam.
To što si naknadno podrcrtavao neke tvrdnje, samo me još više uvjerilo u tome. I druge je uvjerilo.
Ja imam sa ove pruge puno kolega željezničara, svih nacija koji su otišli 82, 92.g, a svi se redovno javljaju i traže informacije, fotografije...nikada nijedan nije na ovaj način pričao, na pamet im nije padalo da dijele lekcije i da se hvale tuđim dostignućima. Jedan od njih radi u Londonu, gdje dnevno propusti 2000 vozova! Hoću da ti kažem da način tvoga pisanja nije svojstven tim ljudima.
Zato te molim da napišeš i nešto lijepo o ovoj pruzi i ljudima sa kojima radim i dijelim ono što se ima za podijeliti.

Lijep pozdrav za tebe...
Poštovani forumaši. cijenjene kolege, dragi željezničari,

javno se izvinjavam što sam vam eto zadao muku, hoću reči prozvao, da ste to razumjeli kao neki vjetar koji odnekud puše...
Žao mi je da ste tako to shvatili, kao da vam ja dijelim lekcije.
Izvinjavam se gosp. Ćiri bosu.
I ne hvalim se tuđim dostignućima, bio sam dio toga tima...onako vama za info.

U nadi da će vam zapuhati topliji vjetrovi iskreno i srdačno vas pozdaravljam.

svako dobro!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Ćiro_bos »

Eto vidiš da možeš! I da je ljepše.
Želim ti srdačnu dobrodošlicu na ovaj forum i da nastavimo konstruktivno razgovarati u ovoj i drugim željezničarskim temama.
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply