Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Moderator: Ćiro_bos

borisperl
Posts: 6
Joined: Wed Feb 09, 2011 1:50 am

Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by borisperl »

Pozdrav, Nekad davno je ova firma nila prisutna u vecini remotnih poslova kako u BiH tako i van nje. E sad prelistao sam temu remont pruga na forumu i vidim po slikama da sve Switelski dobiva posao.... Pa kotnam sta bi od onolike firme?? Dali je ziva? Sto neam posla,bila je kvalitetna=


A i ono najvaznije.... koji idiot moze uzeti nekog switelskog pored nase domace firme...?? nije mi jasno....(ako radi jos naravno)

Imao sam fina iskustva sa njima i njihovim radnicima (bolje receno) tako da bi mi bas zao bilo da su "mrtvi"...


pozdrav Boris
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by 441-905 »

Pozdrav Borise, dobro došao na forumu. Pomenuta firma još uvjek postoji, neke njene mašine za remont pruge smještene su u stanici A. Most. Slobodno mogu reći da firma radi na izdisajima, jaka konkurencija, nove i moderne tehnologije koje se trenutno nemogu pratiti i priuštiti.

Firma obavlja sitne poslove po BiH ali i u zemljama u regionu. Više informacija na sljedećem linku: http://www.remontpruga.ba/ .
User avatar
archie
Posts: 35
Joined: Mon Nov 30, 2009 2:19 pm

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by archie »

Pozdrav,
Ljudi iz Remonta su bili u Raštanima i radili su izmjenu pragova na dva kolosjeka.Mislim da su dobili samo mrvice od ovog svega.Ne znam ,ali jedni su od rijetkih s kojim se moglo normalno raditi jer poznaju sve .To kažem jer svašta smo doživjeli od drugih firmi koje su angažirane na remontu i ko zna šta će sve još biti.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by stjepan »

A vjerovatno je riječ o "garancijama"koje preduzeće mora položiti pred izvođenjem radova kao garant da će poslovi biti izvedeni kvalitetno,tako da se u slučaju nekvalitetno izvedenih radova,to ima odakle naplatiti.Ovo je vjerovatno jedan od uslova koje traži davaoc kredita,a posljedica su "mrvice" koje "Remont" dobiva.

Pozdrav!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by ela »

Šta remont pruga dobija ne znam,znam da su radnici koji su sa nama radili u početku samog remonta pruge govorili da su im dužni jako puno plata...I da su ovde došli i da žive od akontacije....Onako posmatrajući sa strane vidi se da rade neke sitne poslove,radnici su tu u najgorem položaju,no možda neko dobro drpa sa strane...Oni su kao podizvođač,a podizvođača ima jako puno i tu su sukobi interesa.....
Pozdrav iz Mostara
borisperl
Posts: 6
Joined: Wed Feb 09, 2011 1:50 am

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by borisperl »

Hmmm da ali koliko znam ti isti radnici iz remonta sad su u switelskom i rade mogu reci na crno. Ne znam meni je zao ako bi ta firma propala jer iskreno to je jedina firma u BiH skim sam imao ljudske odnose i nisuse bazirali samo na pare i pare i opet pare ...

Posto ja ne znam nikoga tamo nesto sad licno zna li iko jel firma pred gasenjem i hoce li se izvuci iz krize? Jer sobrzirom da se Switelsiki zajedno sa Alpinom spojio (i ako su rezili jedno na drugo kad im spomenes drugoga) znaci da je i njih kriza pukla.

Da li ko radi u remontu od forumasa? pozz i hvala na odgo.
borisperl
Posts: 6
Joined: Wed Feb 09, 2011 1:50 am

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by borisperl »

archie wrote:Pozdrav,
Ljudi iz Remonta su bili u Raštanima i radili su izmjenu pragova na dva kolosjeka.Mislim da su dobili samo mrvice od ovog svega.Ne znam ,ali jedni su od rijetkih s kojim se moglo normalno raditi jer poznaju sve .To kažem jer svašta smo doživjeli od drugih firmi koje su angažirane na remontu i ko zna šta će sve još biti.

pa to i kazem :-) ... Ma koliko mi je poznado rade samo najam radne snage za switelskog.... Kako bi ja rado switelskog izbacio iz BiH.... al eto..Austrijanci su pa ko eto bolji su..
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by igorailwayman »

Ja sam imao dodira s formom Remont pruga d.d. ali ne u obliku radnog odnosa nego sam tu radio praksu...To je nekadašnji gigant za obnovu i remont pruge ali sada je nažalost nije u takvoj situaciji, u kakvoj je bio prije rata. To je bila firma u sastavu željeznica ali nakon rata politička i ekonomska situacija je dozvolila privatizaciju firmi tako da je Remont pruga d.d. sada u vlasništvu nekoliko stranih kompanija (čini mi se njih 6), tako da je i sama vlasnička struktura dioničkog društva zamršena.

Nažalost, sada je takva situacija da ova firma nemože obavljati velike poslove što zbog jake konkurencije i nedostatka mehanizacije to i zbog politike. Ona većinom dobiva poslove podizvođača i to je to. Imali su 4-5 godina veliki posao u Crnoj Gori i od taka ništa konkretno nisu dobili... Oni rade i tramvajsku infrastrukture tako da su u Sarajevu sve značajnije projekte tramvajske infrastrukture oni odrađivali.

Što se tiče samog ljudstva i odnosa u kompaniji slažem se s borisperlom jer sam i ja imamo lijepo iskustvo s zaposlenim u toj firmi. Nisu materijalisti koje samo novac zanima nego hoće raditi i otvaraju dosta prostora za naučiti. A sada što politika sprečava neke stvari to je druga priča. Samo da napomenem da kad sam ja radio praksu u toj firmi nisam morao njih pitati i moliti da radim praksu, kao što je to bio slučaj sa ŽFBH, nego su me oni sami pozvali da radim praksu kod njih i da će sve troškove oni snositi.

Toliko!

Pozdrav!
borisperl
Posts: 6
Joined: Wed Feb 09, 2011 1:50 am

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by borisperl »

igorailwayman wrote:Ja sam imao dodira s formom Remont pruga d.d. ali ne u obliku radnog odnosa nego sam tu radio praksu...To je nekadašnji gigant za obnovu i remont pruge ali sada je nažalost nije u takvoj situaciji, u kakvoj je bio prije rata. To je bila firma u sastavu željeznica ali nakon rata politička i ekonomska situacija je dozvolila privatizaciju firmi tako da je Remont pruga d.d. sada u vlasništvu nekoliko stranih kompanija (čini mi se njih 6), tako da je i sama vlasnička struktura dioničkog društva zamršena.

Nažalost, sada je takva situacija da ova firma nemože obavljati velike poslove što zbog jake konkurencije i nedostatka mehanizacije to i zbog politike. Ona većinom dobiva poslove podizvođača i to je to. Imali su 4-5 godina veliki posao u Crnoj Gori i od taka ništa konkretno nisu dobili... Oni rade i tramvajsku infrastrukture tako da su u Sarajevu sve značajnije projekte tramvajske infrastrukture oni odrađivali.

Što se tiče samog ljudstva i odnosa u kompaniji slažem se s borisperlom jer sam i ja imamo lijepo iskustvo s zaposlenim u toj firmi. Nisu materijalisti koje samo novac zanima nego hoće raditi i otvaraju dosta prostora za naučiti. A sada što politika sprečava neke stvari to je druga priča. Samo da napomenem da kad sam ja radio praksu u toj firmi nisam morao njih pitati i moliti da radim praksu, kao što je to bio slučaj sa ŽFBH, nego su me oni sami pozvali da radim praksu kod njih i da će sve troškove oni snositi.

Toliko!

Pozdrav!

za pohvaliti... nadajmo se da ce ova gamad koja je dovukla switelski ubrzo otici... pozdrav
mirza08
Posts: 14
Joined: Wed Dec 09, 2009 2:40 am

Re: Sta je sa firmom REMONT PRUGA iz sarajeva?

Post by mirza08 »

Pozdrav svima.

Upravo sam posjetio web stranicu ove firme i mogu reci da nisu bas nezaposleni kako se to nekom cini.
Ovdje mozete procitati aktuelne projekte ove firme i njihova vrijednost.

SANACIJA KOLOSJEKA I SKRETNICA U DEPOIMA KOLSKIH RADIONICA ŽELJEZNIČKIH STANICA PODGORICA I BAR
Investitor : ŽELJEZNIČKI PREVOZ CRNE GORE AD PODGORICA
384.452,23 €

DEMONTAŽA KOLOSJEKA, MONTAŽA PROVIZORIJA (2x5 KOMADA), MONTAŽA KOLOSJEKA PREKO PROVIZORIJA, DEMONTAŽA PROVIZORIJA I POLAGANJE KOLOSJEKA SA SVIM FAZAMA RADA
Investitor: STRABAG d.o.o. PODGORICA
279.999,00 €


SANACIJA KOLOSJEKA U KRUGU ŽELJEZARE NIKŠIĆ
Investitor: ŽELJEZARA NIKŠIĆ
214.077,94 €

SANACIJA 7 PUTNIH PRELAZA NA DIONICI PRUGE PODGORICA – BAR
Investitor: ŽELJEZNICE CRNE GORE
67.024,73 €


POSTAVLJANJE OPTIČKOG KABLA NA TRASI PRUGE KRUŠEVO – KOLAŠIN I PODGORICA – BAR
Investitor: PROGRES INVEST CG d.o.o. PODGORICA
491.366,56 €


SANACIJA PRUGE ŽIVINICE – ZVORNIK
Investitor: ŽELJEZNICE REPUBLIKE SRPSKE DOBOJ
1.206.527,33 KM


MAŠINSKO REGULISANJE SKRETNICA
Investitor: ŽELJEZNICE FBiH
377.468,60 KM
Post Reply