TŽV Rijeka by tomo

User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: TŽV Rijeka by tomo

Post by tomo »

Evo i nastavka ...

.. trafo je u cijelosti napravljen i dobro "sjedi" na vagonu međutim ...
Image

... taj srednji dio na kojem "leži" trafo morao sam skratiti ali sad realnije izgleda kao cjelina.

Sorry što je fotografija malo lošija jer sam je "okinuo" mobitelom nabrzaka :ymblushing:
Pozdrav iz Rijeke
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: TŽV Rijeka by tomo

Post by tomo »

Večeras sam dignuo dizalicom trafo sa vagona :D

Image

Image

Image
Pozdrav iz Rijeke
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: TŽV Rijeka by tomo

Post by tomo »

Kasno popodne odličio sam ... dosta je više čekanja ... rock'n'roll ... šta Bog da, idem dalje, idem raditi četvrtu žutku! Probleme (a biti će ih!) ću rješavati u hodu. Mada sam to već 100x pričao, vrijedi ponoviti i slikovno kako bi sve u konačnici trebalo izgledati. dakle, moj naum je na lijevoj polovici napraviti zatvoren sanduk ali bez poklopaca za hlađenje EDK a desnog djelom otvorenog da se vidi oprema unutra u strojarnici. Tu još nisam odlučio što ću sa krovom (kako ću njega uzvest) ali bočne stranice će biti pokrivene plastičnom folijom. Upravljačnica će biti napravljena od papira kao i ostali dio lokomotive. Jasno, na krov će ići i pantogrfi! Donji dio, tj. postolja, će se moći odvojiti, dići ... lokomotiva će u cijelosti biti funkcionalna, moći će se kotrljat po pruzi kao svaki normalan model. No, vrijeme je i za fotografije današnjih uradaka!

Ovako će izgledati
Image

Najprije radim vješalicu primarnog ogibljenja za sva tri postolja
Image

Na postolju (ovo će ga dodatno učvrstiti)
Image

Djelovi gdje će biti rupa za svornjak (ovo je za sva tri postolja)
Image

Sljepljeno i izbušene konusne rupe
Image

I na koncu sve zaljepljeno za postolja
Image

Image

Image

Image
Pozdrav iz Rijeke
Post Reply