Makete

Post Reply
bosnafly
Posts: 14
Joined: Sun Aug 12, 2012 9:58 pm
Location: Sweden
Contact:

Makete

Post by bosnafly »

Pozz

Drago mi je da sam nasao ovaj forum,gledao sam neke filmove na yutube i svaka vam cast,odlican je rad..
Ja se nebavim sa vozovima vec za plasticnim maketama,naprim avioni,tenkovi i slicno.Posjetite moju starnicu ako zelite www.bosnafly.n.nu ili ako zelite imam i facebook jednu stranicu zove se bh modelari...
Razlog sto sam trazio vozove i slucajno naletio ovde jest da imam zlju napravit maketu oklopnog voza iz Gradacaca..
Znam da nije lako,ima se puno posla,i nemam nekog stresa na sebi kad da bude gotovo.
Meni sto je potrebno jest kako se zovu vagoni sto je voz pravljen na njima,to mi je najvaznije da bude tacno,mislim sad na shasi od vagona i ako ko zna gdje ih mogu kupiti,a sto se tice oklopa to su sam pravit.
Pa ako ko ima koju ideju ili nesto slicno slobodno mi recite..
Maketa ce biti u HO velicini posto tu imam najveci izbor vagona,bio sad ljetos i posjetio voz,i mjerio malo,sliko i tako pa akobogda polako poceti sakupljati to sto mi treba.
Hvala unaprjed Sani
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: Makete

Post by tomo »

S obzirom da se nitko (još) nije "oglasio" evo ja ću probiti led :D . Onako uopćeno: po meni najbolje je kupiti nešto polovno (iz druge ruke) na ebayu/na nekom forumu koji se bavi željezničkim modelarstvom. Zašto? Ne isplati se dat hrpu para za nešto što će ionako prarađivati. Koliko sam uspio razaznat po fotografijama uglavnom se radi o 4-osovinskim vagonima s obzirom da se nevide oznake prepostavljam da je riječ o Rgs/Sgnns vagonima) i jednom 2-osovinskom (na jednoj fotki se vidi da je oznnaka Kgs). E sad, koliko bi ta kompozicija koštala teško je reći! Al' recimo da bi se polovni vagoni mogli naći za 15-20€ po komadu.

U svakom slučaju pratit ću temu jer i ja imam nešto slično u planu ali sa hrvatskim oklopnjakom :D ali otom-potom. Trenutno imam puno nedovršenih lokomotiva i vagon da mi do upuštanja u neki novi projekat
Pozdrav iz Rijeke
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Makete

Post by stjepan »

Za većinu vagona koji voze po našim prugama se tehnički podaci i nacrt mogu naći tu :

http://www.slo-zeleznice.si/sl/tovorni- ... vagoni/eas

Jeste da je na slovenskom,al da se razumjeti pa i googl prevodioc pomogne.
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: Makete

Post by tomo »

Jako dobro Stjepane, čak se i potvrdilo da su ipak Rgs-ovi oni 4-osovinci.

Istina, ja imam jednog Rgs-a ali nije na prodaju :D
Image

Ovdje ga se vidi pod Kapotovom parnjačom
Pozdrav iz Rijeke
bosnafly
Posts: 14
Joined: Sun Aug 12, 2012 9:58 pm
Location: Sweden
Contact:

Re: Makete

Post by bosnafly »

Gdje si ga kupio??Imal neklo doel sto prodaje vagone ili se mogu naci na ebay??
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: Makete

Post by tomo »

Ovaj moj je imao dalek put dok nije došao u moje ruke, ja sam ga kupio od ovog dečka (Kapota) a on ga je dobio u zamjenu od jednog čovjeka a odkud njemu neznam.

Nije nužno da vagone moraš kupiti na ebayu (doduše ja bi to uzeo kao zadnju opciju!), imaš i nekoliko ("domaćih") foruma na koje možeš staviti oglas pa ti se možda i posreći :D ali na svaki se moraš registrirati. Ako ne želiš tim putem kao krajnja opcija ostaje ebay Image.

Doduše ima i treća opcija ali to je već u granicama "fanatizma" ... da si sam napraviš sve vagone. Kupiš stiren i udri :))
Pozdrav iz Rijeke
bosnafly
Posts: 14
Joined: Sun Aug 12, 2012 9:58 pm
Location: Sweden
Contact:

Re: Makete

Post by bosnafly »

Mislio sam prvo sam,al bi ustedio dosta vremena kad bi imao vagone,a pokusat cu preko ebay samoo kad bi znao da nadem tacne vagone,meni haman pa svi isto izgledaju :ymblushing:
Pozz
sani
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: Makete

Post by tomo »

Tražiš otprilike po izgledu :D
Pozdrav iz Rijeke
bosnafly
Posts: 14
Joined: Sun Aug 12, 2012 9:58 pm
Location: Sweden
Contact:

Re: Makete

Post by bosnafly »

Zdravo momci

NAsao sam 2 vagona al neznam ako su tacna pa ako bi neko zelio da vidi i potvrdi puno bi bio zahvalan.
pozz
sani

http://s668.photobucket.com/albums/vv48 ... 0Gradacac/
Post Reply