Modeli lokomotiva sa uskotracnih pruga.

User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Modeli lokomotiva sa uskotracnih pruga.

Post by stjepan »

kolska wrote:napominjem da su vozila obično parne lokomotive koje se lože sa kašikama za jelo,
http://img502.imageshack.us/img502/2723/mvc621s.jpg

Na što se ovo čudo loži, djeluje mi ko da mu je tender pretovren,treba ga malo rastovariti,jesam daleko al bi pomogao :))

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Modeli lokomotiva sa uskotracnih pruga.

Post by staner »

kolska wrote:Image
E ova fotkica je orginal za našeg Ćiru_bosa L-)
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Modeli lokomotiva sa uskotracnih pruga.

Post by Ćiro_bos »

staner wrote:
kolska wrote:Image
E ova fotkica je orginal za našeg Ćiru_bosa L-)
Hvala!
A i ja se ponekad ložim na isto gorivo....
pozdrav...
Posavina expres
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Modeli lokomotiva sa uskotracnih pruga.

Post by staner »

Ma znao sam ja da ti nemožeš bez toga
kolska
Posts: 1304
Joined: Sun Oct 04, 2009 9:12 pm
Location: Banaovići

Re: Modeli lokomotiva sa uskotracnih pruga.

Post by kolska »

Image
parnjača-Banovići
Image
crhav
Posts: 12
Joined: Sat Jun 18, 2011 2:10 pm

Re: Modeli lokomotiva sa uskotracnih pruga.

Post by crhav »

Evo jos jedne uskotracne u mjerilu G (22,5), to je njemacka DB99211. Model je napravljen iz metala i kompletno funkcionira na paru, lozenje je na plin. Ima radiokomandu tako da se daljinski upravlja.
Kupio sam ga u kutijama za montazu, tri kutije svaka po Euro 400,00.-
Pozdrav
Velimir
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
mali.paja
Posts: 41
Joined: Sun Oct 31, 2010 11:29 pm

Re: Modeli lokomotiva sa uskotracnih pruga.

Post by mali.paja »

kolska wrote:Evo fotografija modela kolosijeka u parku u Gracu. Kada sam bio tamo nije bilo vozila, napominjem da su vozila obično parne lokomotive koje se lože sa kašikama za jelo, kreću se na paru pa voze i djecu i odrasle.

Image
Image
Image
Image
Sa debelim zaostatkom da ovo malo prokomentiram. Ovo se nalazi u sklopu jedne psihijatrijske klinike. Čuo sam da željeznica jako dobro djeluje na psihičke bolesnike i radi toga je u sklopu te psihijatrijske ustanove. Zašto ima i po više tračnica? Da li je to radi vožnje na struju? Odgovor je NE! To je radi različitog mjerila željeznice i samim tim njihove širine kolosijeka. U tom parku sudjeluju vlasnici željeznice iz cijele Europe. Najviše ih je iz susjedstva (Slovenija, Italija itd.) Svi sudionici tamo nastupaju besplatno. Vlasnik uvjetno rečeno toga sudionicima osigura neki sendvić i sok. Isto tako za parne lokomotive osigura destiliranu vodu. Tamo osim parnih lokomotiva voze i dizel lokomotive. Znam da su u Sloveniji postojale jedna ili dvije uskotračne lokomotive serije 740. Koliko znam imale su motor od mopeda TOMOS. Za sada toliko.
Nisam često na ovom forumu pa ne pratim sve redovito. Dosta mi vremena vremena uzima hrvatski forum. Ne mogu baš sve pratiti na dvije strane.
Post Reply