Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Tramvaji koji su u sarajevu od 1960 godine
User avatar
dkw
Posts: 84
Joined: Mon Jun 01, 2009 5:35 pm

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by dkw »

PRUGA SPOJENA

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Lije pozdrav
Dule
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by vozic »

Kad ce asfaltirati ne znam sta cekaju.
User avatar
hubke
Posts: 46
Joined: Tue Jan 10, 2012 8:55 pm
Location: Ilidža-Sarajevo

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by hubke »

primjetio sam da uopce nema izolacije izmedju sina i asfalta. Dakle ponovo imamo vibracije :(
:D
dresdener
Posts: 17
Joined: Fri Feb 05, 2010 1:50 pm

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by dresdener »

hubke wrote:primjetio sam da uopce nema izolacije izmedju sina i asfalta. Dakle ponovo imamo vibracije :(
Izolacije ima, tamo su stavili neki sloj gume oko 5 mm, ali betonska podloga uopce nije bila popravljena i urađena nivelizacija... dakle sine nisu polozene na homogenoj i ravnomjerno cvrstoj povrsini. Uz to sam bio sokiran da su koristili pricvrsne vijke samo po 2 metara duzine!!!! Najkasnije za 5 godina bice pruga opet unistena i zrela za generalni remont...
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by vozic »

Pratio sam tok cijele gradnje i sve izgleda veoma veoma jeftino i na brzaka uradjeno, vijci npr su u mnogim slucajevima neravno postavljeni i poprilicno su rijetko postavljeni, sine postavljeni na vrlo neravnu povrsinu, ta "izolacija" je obicna tanka guma oblozena oko same sine, polili s betonom i evo vidim danas su asfaltirali od skenderije doS krivine i tu sam odmah (a prije sam vec primjetio) primjetio da sine nisu u istoj ravnini s cestom to jest uzdignute su a sad kad su asfaltirali vidi se da vire jedno 3-5 cm iznad nivoua ceste.
Sad su te sine kao mali brijeg iznad ceste, asfalt takodjer izgleda nekvalitetno uradjen nisam vidio da ga valjaju... vidio sam samo jednu jedinu malu valjalicu koju ne koriste....

I čudio sam se kako se ta citava rekonstrukcija moze kvalitetno praviti za 6 mln km??
User avatar
hubke
Posts: 46
Joined: Tue Jan 10, 2012 8:55 pm
Location: Ilidža-Sarajevo

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by hubke »

dresdener wrote:
hubke wrote:primjetio sam da uopce nema izolacije izmedju sina i asfalta. Dakle ponovo imamo vibracije :(
Izolacije ima, tamo su stavili neki sloj gume oko 5 mm, ali betonska podloga uopce nije bila popravljena i urađena nivelizacija... dakle sine nisu polozene na homogenoj i ravnomjerno cvrstoj povrsini. Uz to sam bio sokiran da su koristili pricvrsne vijke samo po 2 metara duzine!!!! Najkasnije za 5 godina bice pruga opet unistena i zrela za generalni remont...
Ja ovdje ne vidim nikakvu izolaciju. Od skenderije do katedrale lijepo se vidi sloj gume izmedju asfalta i sina medjutim toga ovdje nema

Image
:D
dresdener
Posts: 17
Joined: Fri Feb 05, 2010 1:50 pm

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by dresdener »

Oni pojasi izolacije koje se mogu vidjeti na obali jesu ustvari plastična masa koja je bila nakon postavljanja šina i asfalta u tečnom stanju lijevena oko šina da bude površina zaštićena od pukotina prouzrokovanih temperaturama... znači da se popuni prostor između šine i astalta fleksibilnom masom.

Inaće na ovoj dionici Skenderija-Marindvor su stavljali neku gumu oko šina, ali ispod glave šina, tako da je sada ispod površine. Šta mene baš nervira jeste između drugog to što skoro nisu pričvršćili šine na podlogu (vijci svaka 2 m su skoro nikakvi vijci).

Vidio sam već puno rekonstrukcija tramvajskih šina širom Evrope, ali ovo prvi put...

Evo primjer rekonstrukcije u Pragu, najnovije dionice imaju već puno kvarova, ali vidite koliko tamo ima vijka koji čekaju da budu zalijeveni tečnim betonom...
Image

A evo nekoliko slika kako su napravili fiksaciju sina u betonsku podlogu (puno ostecenu i neravnu):
Image

Ovdje vec betoniraju oko sina:
Image

Ovdje se moze vidjeti ona guma na temelju i na stranama sina (ispod glave sina):
Image

Za ilustraciju, o ovome neki "strucnjaci" iz nadleznih organa tvrde da je u prihvajljivom stanju:
Image

A ovdje se mogu vidjeti ostecenja na pruzi duz obale (ovih mjesta ima desetine):
Image
[email protected]
Posts: 65
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:34 pm

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by [email protected] »

Remontovana pruga na Marijin Dvoru by BNX

Image

Ne izgleda lose ;;)
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by lohner 712 »

Vrhunac užitka vožnje ovom prugom je kada se voziš sa lohnerom, a sam si u njemu i nikakvih drugih prizvuka nema(mobitela, razgovora).... toliko je taj tramvaj tih i fino klizi novom prugom da se čuje rad elektromotora ispod poda...

... to je taj osjećaj....
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
[email protected]
Posts: 65
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:34 pm

Re: Rekonstrukcija dionice Skenderija - M. Dvor

Post by [email protected] »

Uh, a zamisli tek nove neke, tipa CAF kao onaj u Beogradu. Zlo. B-)
Post Reply