Tramvajska infrastruktura

Tramvaji koji su u sarajevu od 1960 godine
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by MILCHO »

Moguće je da amstermdamce izbjegavaju u zadnje vrijeme baš zbog puknute pruge kod Higijenskog zavoda. Oni imaju dosta veliko osovinsko opterećenje i ako ih je manje nego uobičajno onda je vjerovatno to razlog.

U zadnje vrijeme je dosta kritično i sa automatskom skretnicom kod tehničke škole. U zadne vrijeme se na tom mjestu dva puta desilo iskakanje iz šina.
eddielexx
Posts: 98
Joined: Mon Feb 22, 2010 7:45 pm

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by eddielexx »

MILCHO wrote:Moguće je da amstermdamce izbjegavaju u zadnje vrijeme baš zbog puknute pruge kod Higijenskog zavoda. Oni imaju dosta veliko osovinsko opterećenje i ako ih je manje nego uobičajno onda je vjerovatno to razlog.

U zadnje vrijeme je dosta kritično i sa automatskom skretnicom kod tehničke škole. U zadne vrijeme se na tom mjestu dva puta desilo iskakanje iz šina.
Iskakanje? Kako, kad???
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by vozic »

MILCHO wrote:Moguće je da amstermdamce izbjegavaju u zadnje vrijeme baš zbog puknute pruge kod Higijenskog zavoda. Oni imaju dosta veliko osovinsko opterećenje i ako ih je manje nego uobičajno onda je vjerovatno to razlog.

U zadnje vrijeme je dosta kritično i sa automatskom skretnicom kod tehničke škole. U zadne vrijeme se na tom mjestu dva puta desilo iskakanje iz šina.
To nam pokazuje koliko su nesposobni ljudi u Grasu i vladi odlucili uraditi ono sto su trebali davno onda kad je prijetna za sigurnost i nesmetanu voznju.

a to za iskakanje nisam cuo ba kad se to desilo :-s
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by MILCHO »

vozic wrote:
MILCHO wrote:Moguće je da amstermdamce izbjegavaju u zadnje vrijeme baš zbog puknute pruge kod Higijenskog zavoda. Oni imaju dosta veliko osovinsko opterećenje i ako ih je manje nego uobičajno onda je vjerovatno to razlog.

U zadnje vrijeme je dosta kritično i sa automatskom skretnicom kod tehničke škole. U zadne vrijeme se na tom mjestu dva puta desilo iskakanje iz šina.
To nam pokazuje koliko su nesposobni ljudi u Grasu i vladi odlucili uraditi ono sto su trebali davno onda kad je prijetna za sigurnost i nesmetanu voznju.

a to za iskakanje nisam cuo ba kad se to desilo :-s
Da, ljudi iz predhodnih vlada su stvarno bili nesposobni. Predhodni ministar saobraćaja se kleo u GRAS a za njegovog mandata GRAS je najviše propao. Sad su došli novi ljudi i vidjećemo šta će uraditi.

A stanje u GRAS-u je izrazito teško zadnjih godina, Radnicima u zadnje vrijeme plate kasne i po 2-3 mjeseca. pored pruge rak rana GRAS-a su Autobusi i Minibusi. Zbog nedostatka dijelova je zadnjih 5 godina vrtoglavo opao broj voznih jedinica, tako da sad ima 81 ispravan autobus umjesto 97 prije godinu dana ili 150 prije 10 godina jer zbog nedostatka dijelovi se skidaju sa vozila koje ima teži kvar. Zbog obnove pruge nabavka novih vozila će vjerovatno biti odgođena do iduće godine. a zbog nedostatka autobusa postavlja se pitanje šta će prevoziti građane Sarajeva za vrijeme rekunstrukcije.

Evo i kad je tramvaj iskočio:
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110308001#
Nekoliko dana kasnije bilo je i drugo iskakanje, ali ne mogu da nađem članak o tome.
ljupco1988
Posts: 2
Joined: Tue Jun 08, 2010 7:08 pm

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by ljupco1988 »

MOZE LI NEKOJ DA MI KAZE KOLIKO PRAVAT OBRT SITE TRAMVAJSKI LINII
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by vozic »

ljupco1988 wrote:MOZE LI NEKOJ DA MI KAZE KOLIKO PRAVAT OBRT SITE TRAMVAJSKI LINII
pokusao sam svaki slavenski jezik na translatoru nece mi ni jedan da prevede, ono malo sto sam skontao sta pitas je koliko tramvajskih linija ima? ima ih 5, a to su zeljeznicka stanica - barscarsija numerizacija je 1, onda cengic vila - barscarsija numerizacija 2, ilidza - barscarsija numerizacija 3, ilidza - zeljeznicka stanica numerezacija 4, nedzarici - barscarsija numerezacija 5, odnedavno je iskljucena linija 6 ilidza - skenderija zbog ostecenja na dijelu te trase.


samo nemoj da se osramotim nisam siguran dali su numerizacije za 1 i 4 ispravne #:-s
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by ubrzani »

Pita dužinu svih linija, problem sarajevskog tramvaja je što sve linije idu skoro istom trasom.

Pozdrav za obadvojcu
ljupco1988
Posts: 2
Joined: Tue Jun 08, 2010 7:08 pm

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by ljupco1988 »

DA RECEME KOLKU PRAVI KRUG ILI DA ME RAZBERETE KOLKU MINUTI MU TREBA NA TRAMVAJ DA STIGNE DO ILIDZA OD BASCARSIJA POZDRAV
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by admin »

vozic wrote:
ljupco1988 wrote:MOZE LI NEKOJ DA MI KAZE KOLIKO PRAVAT OBRT SITE TRAMVAJSKI LINII
pokusao sam svaki slavenski jezik na translatoru nece mi ni jedan da prevede, ono malo sto sam skontao sta pitas je koliko tramvajskih linija ima? ima ih 5, a to su zeljeznicka stanica - barscarsija numerizacija je 1, onda cengic vila - barscarsija numerizacija 2, ilidza - barscarsija numerizacija 3, ilidza - zeljeznicka stanica numerezacija 4, nedzarici - barscarsija numerezacija 5, odnedavno je iskljucena linija 6 ilidza - skenderija zbog ostecenja na dijelu te trase.


samo nemoj da se osramotim nisam siguran dali su numerizacije za 1 i 4 ispravne #:-s
Ovome bi dodao i liniju 7 pa bi to konačno izgledalo ovako:

Linija 1: Željeznička stanica – Baščaršija
Linija 2: Čengić Vila – Baščaršija
Linija 3: Ilidža – Baščaršija
Linija 4: Ilidža – Željeznička stanica
Linija 5: Nedžarići – Baščaršija
Linija 6: Ilidža – Skenderija
Linija 7: Nedžarići – Skenderija
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Tramvajska infrastruktura

Post by admin »

ubrzani wrote:Pita dužinu svih linija, problem sarajevskog tramvaja je što sve linije idu skoro istom trasom.

Pozdrav za obadvojcu
Dužina tramvajske trase iznosi 22,9 km.
Post Reply