Tramvaji u Sarajevu

Tramvaji koji su u sarajevu od 1960 godine
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by 441-905 »

Slažem se sa konstatacijama kolege atlantis iz predhodnog posta. Da je sreće u jutarnjoj i večernjoj špici povećao bi se broj 5,6,2 a ne iza 17 sati ih više nama. Iz kojih rzloga je ukinuta tramvajska linija broj 7 Nedžarići-Skenderija?
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by MILCHO »

Novi SATRA II br. 511 počeo raditi.
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by vozic »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sara ... arije.html

bruka, eto rekao sam vam u zadnjih nekoliko mjeseci dosta kvarova na elektro instalacijama krunisan sa ovim
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by Bo Bo »

Prije par dana čujem komentare vozača i kontorolora o Amsterdamcima. Dosta je kritika na račun ovih tramvaja. Kao veliki problem navode da dotični uništava šine. Ima prevelik osovinski pritisak za našu prugu.

Zna li možda neko informaciju više? Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by vozic »

Bo Bo wrote:Prije par dana čujem komentare vozača i kontorolora o Amsterdamcima. Dosta je kritika na račun ovih tramvaja. Kao veliki problem navode da dotični uništava šine. Ima prevelik osovinski pritisak za našu prugu.

Zna li možda neko informaciju više? Pozdrav Bo Bo ;) .
Meni kao putniku se svidzaju ponajvise sto su tihi i nema one konzerva guzve, ali prema mom misljenju amsterdamci su pravi heavy weight tramvaji, izlgedaju a i osjeti se da su teski, a to unistavaju prugu realno nemaju sta unistavati pruga je u uzasnom stanju idi i stani iza vozaca vidjeces na sta mislim pruga ima stotine ulegnuca, rupa, pukotina i krivuda (sine) i dobro se drzi za nesto bas te dobro protrese u svim smjerovima, posebno na skenderiji gdje je pukla sina dobro, koliko god uspore tramvaj jos uvijek skace u vis i cuje se jak udarac.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by Bo Bo »

vozic wrote:
Bo Bo wrote:Prije par dana čujem komentare vozača i kontorolora o Amsterdamcima. Dosta je kritika na račun ovih tramvaja. Kao veliki problem navode da dotični uništava šine. Ima prevelik osovinski pritisak za našu prugu.

Zna li možda neko informaciju više? Pozdrav Bo Bo ;) .
Meni kao putniku se svidzaju ponajvise sto su tihi i nema one konzerva guzve, ali prema mom misljenju amsterdamci su pravi heavy weight tramvaji, izlgedaju a i osjeti se da su teski, a to unistavaju prugu realno nemaju sta unistavati pruga je u uzasnom stanju idi i stani iza vozaca vidjeces na sta mislim pruga ima stotine ulegnuca, rupa, pukotina i krivuda (sine) i dobro se drzi za nesto bas te dobro protrese u svim smjerovima, posebno na skenderiji gdje je pukla sina dobro, koliko god uspore tramvaj jos uvijek skace u vis i cuje se jak udarac.
Ukusi su različiti, meni lično se dotični uopšte ne sviđaju. Čine mi se jako uskim i tjesnim za jutarnje špice. Video nadzor o kome se toliko pričalo opet je zakazao pa su i oni išarani :((.

Za ljetni period su jako nezahvalnim jer imaju jako male prozore pa je ventilacija svedena na minimum. Više preferiram stare Češke tramvaje u kojim puše na sve strane.

Što se tiče pruge slažem se da vapi za generalnim remontom. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by MILCHO »

E Što se tiče prozora tu su meni najjači Bečki tramvaji, a i najtiši su tramvaji u GRAS-u.
Iako su stari skoro 50 godina nisu loši.
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by vozic »

Bo Bo wrote:
vozic wrote:
Bo Bo wrote:Prije par dana čujem komentare vozača i kontorolora o Amsterdamcima. Dosta je kritika na račun ovih tramvaja. Kao veliki problem navode da dotični uništava šine. Ima prevelik osovinski pritisak za našu prugu.

Zna li možda neko informaciju više? Pozdrav Bo Bo ;) .
Meni kao putniku se svidzaju ponajvise sto su tihi i nema one konzerva guzve, ali prema mom misljenju amsterdamci su pravi heavy weight tramvaji, izlgedaju a i osjeti se da su teski, a to unistavaju prugu realno nemaju sta unistavati pruga je u uzasnom stanju idi i stani iza vozaca vidjeces na sta mislim pruga ima stotine ulegnuca, rupa, pukotina i krivuda (sine) i dobro se drzi za nesto bas te dobro protrese u svim smjerovima, posebno na skenderiji gdje je pukla sina dobro, koliko god uspore tramvaj jos uvijek skace u vis i cuje se jak udarac.
Ukusi su različiti, meni lično se dotični uopšte ne sviđaju. Čine mi se jako uskim i tjesnim za jutarnje špice. Video nadzor o kome se toliko pričalo opet je zakazao pa su i oni išarani :((.

Za ljetni period su jako nezahvalnim jer imaju jako male prozore pa je ventilacija svedena na minimum. Više preferiram stare Češke tramvaje u kojim puše na sve strane.

Što se tiče pruge slažem se da vapi za generalnim remontom. Pozdrav Bo Bo ;) .
mislim da su video nadzor drugacije rjesili tako sto su zaposlili vise reva, prije si mogao bez reva od carsije do ilidze , sad ne mozes 3 stanice proci a da ne ulete.

Hmm sad kad razmislim becki jesu tihi ali mali, istina da ceski ljeti maltene nemaju ni prozora ni pregrada hajmo reci goli tramvaj, ali kad je spica to i ne pomaze puno kad uz sunce imas ljudske toplane sa svih strana
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by MILCHO »

Bo Bo wrote:Video nadzor o kome se toliko pričalo opet je zakazao pa su i oni išarani :((.
Pa dobro sad, nemože video nadzor spriječiti šaranje. Njegova je namjena da spriječi razbijanje tramvaja, džeparenje i druga krivična djela.
Pričalo se da ti tramvaji imaju zaštitni sloj protiv šaranja. neznam kako tačno funkcioniše taj sloj, valjda da se lakše može obrisati. ali i to je zakazalo.
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by vozic »

MILCHO wrote:
Bo Bo wrote:Video nadzor o kome se toliko pričalo opet je zakazao pa su i oni išarani :((.
Pa dobro sad, nemože video nadzor spriječiti šaranje. Njegova je namjena da spriječi razbijanje tramvaja, džeparenje i druga krivična djela.
Pričalo se da ti tramvaji imaju zaštitni sloj protiv šaranja. neznam kako tačno funkcioniše taj sloj, valjda da se lakše može obrisati. ali i to je zakazalo.
istina amsterdamci nisu toliko isarani, ala dzaba im taj sloj ako nema nikoga da ocisti =))
Post Reply