Prijedlog modernizacije i proširenja tramvajskog saobračaja

Tramvaji koji su u sarajevu od 1960 godine
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Prijedlog modernizacije i proširenja tramvajskog saobračaja

Post by vozic »

Bo Bo wrote:Linija Žs.-Vogošća je prvenstveno planirana kao prigradska željeznica. Više informacija na ovom linku kolega može se vidjeti: http://vozovi.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=456 . Sa ovog mjesta odvajala bi se pruga za Dobrinj. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image

U pravcu Dobrinje pored doma penzionera
Image
vidim tu postoje/postojale su neke tracnice zar je bilo prije rata tu linija prema nedzaricima?
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Prijedlog modernizacije i proširenja tramvajskog saobračaja

Post by Bo Bo »

vozic wrote:
Bo Bo wrote:Linija Žs.-Vogošća je prvenstveno planirana kao prigradska željeznica. Više informacija na ovom linku kolega može se vidjeti: http://vozovi.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=456 . Sa ovog mjesta odvajala bi se pruga za Dobrinj. Pozdrav Bo Bo ;) .

http://img822.imageshack.us/img822/2729/img0470y.jpg
U pravcu Dobrinje pored doma penzionera
http://img402.imageshack.us/img402/8599/img0467w.jpg
vidim tu postoje/postojale su neke tracnice zar je bilo prije rata tu linija prema nedzaricima?
Ove šine su predstavljale početak trase prema Dobrinje. Nisu izvađene, ni nakon remonta glavne gradske transferzale, što ukazuje da planovi još uvjek postoje. Trasa za Dobrinju bi se odvajala ispod okretaljke na Nedžarićima.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Prijedlog modernizacije i proširenja tramvajskog saobračaja

Post by MILCHO »

Pozz! ovo je moj prvi post na ovom forumu, ali mislim da me znate sa sličnih foruma.

Što se tiče modernizacije, mislim da je trenutno najrealnija linija prema Hrasnici, i da bi tamo tramvaj mogao profunkcionisati u narednih 8-10 godina.

Da je u ovom trenutku linija Baščaršija-Hrasnica u funkciji mislim da bi na njoj radilo 10 tramvaja sa intervalom 10 minuta, dok bi broj vozila na liniji 3 bio smanjen.

Što se tiče tramvajske linije za Dobrinju to će malt teže ići, jer je dosta privatnih kuća izgrađeno na planiranoj trasi.
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Prijedlog modernizacije i proširenja tramvajskog saobračaja

Post by 441-905 »

MILCHO wrote:Pozz! ovo je moj prvi post na ovom forumu, ali mislim da me znate sa sličnih foruma.

Što se tiče modernizacije, mislim da je trenutno najrealnija linija prema Hrasnici, i da bi tamo tramvaj mogao profunkcionisati u narednih 8-10 godina.

Da je u ovom trenutku linija Baščaršija-Hrasnica u funkciji mislim da bi na njoj radilo 10 tramvaja sa intervalom 10 minuta, dok bi broj vozila na liniji 3 bio smanjen.

Što se tiče tramvajske linije za Dobrinju to će malt teže ići, jer je dosta privatnih kuća izgrađeno na planiranoj trasi.
Pozdrav MILCHO, dobro došao na forum. Jako zanimljiva tema, posljednjih godina svakakve ideje su se pojavljivale u vezi rješavanja problema javnog prevoza prema Dobrinji, Hrasnici.

Nažalost sve ovo visi o dugom štapu. Linije prema Dobrinji i Hrasnici su jako potrebne. Kako vidim trenutno u remizi dosta tramvaja iz Amsterdama stoji s GVB oznakama, nisu u promet pušteni.

Linija prema Dobrinji bi se dala realizovati, bez obzira na izgradnju novih naselja u Nedžarićima, i Dobrinji 5.
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Prijedlog modernizacije i proširenja tramvajskog saobračaja

Post by MILCHO »

441-905 wrote: Pozdrav MILCHO, dobro došao na forum. Jako zanimljiva tema, posljednjih godina svakakve ideje su se pojavljivale u vezi rješavanja problema javnog prevoza prema Dobrinji, Hrasnici.

Nažalost sve ovo visi o dugom štapu. Linije prema Dobrinji i Hrasnici su jako potrebne. Kako vidim trenutno u remizi dosta tramvaja iz Amsterdama stoji s GVB oznakama, nisu u promet pušteni.

Linija prema Dobrinji bi se dala realizovati, bez obzira na izgradnju novih naselja u Nedžarićima, i Dobrinji 5.
Što se tiče privatnih kuća to bi se dalo srediti, međutim problem su malo veći objekti koji su prije 2 godine izgrađeni direktno ispred mosta koji je predviđen za tramvaj između Nedžarića i Dobrinje.

2007:
Image
2009:
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Prijedlog modernizacije i proširenja tramvajskog saobračaja

Post by Bo Bo »

MILCHO wrote:
441-905 wrote: Pozdrav MILCHO, dobro došao na forum. Jako zanimljiva tema, posljednjih godina svakakve ideje su se pojavljivale u vezi rješavanja problema javnog prevoza prema Dobrinji, Hrasnici.

Nažalost sve ovo visi o dugom štapu. Linije prema Dobrinji i Hrasnici su jako potrebne. Kako vidim trenutno u remizi dosta tramvaja iz Amsterdama stoji s GVB oznakama, nisu u promet pušteni.

Linija prema Dobrinji bi se dala realizovati, bez obzira na izgradnju novih naselja u Nedžarićima, i Dobrinji 5.
Što se tiče privatnih kuća to bi se dalo srediti, međutim problem su malo veći objekti koji su prije 2 godine izgrađeni direktno ispred mosta koji je predviđen za tramvaj između Nedžarića i Dobrinje.
Problem nisu ni ove zgrade, između njih bi prolazile tramvajseke šine. Most je poprilično veliki jer bi služio kao stanica za putnike. Nekoliko slika sadašnje lokacije. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image

Image
Image
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Prijedlog modernizacije i proširenja tramvajskog saobračaja

Post by MILCHO »

Bo Bo wrote: Problem nisu ni ove zgrade, između njih bi prolazile tramvajseke šine. Most je poprilično veliki jer bi služio kao stanica za putnike. Nekoliko slika sadašnje lokacije. Pozdrav Bo Bo ;) .
Nevjerujem da će na mostu biti stanica. Most je predviđen da bude raskrsnica puteva Mojmilo-Aerodrom i Nedžarići-Dobrinja kojeg bi pratila tramvajska linija.
Post Reply