Metro Dubai

Diskusije za ljubitelje metroa
Post Reply
a_edin
Posts: 33
Joined: Mon Oct 11, 2010 10:03 pm
Location: Sarajevo

Metro Dubai

Post by a_edin »

Nebi se bas moglo reci da je podzemni. Nema vozaca... sto me i nije bas dojmilo.
Imao sam osjecaj da pod zemljom ide brze. Nad zemljom je poprilicno spor, ali zbog saobracaja kakav vec jeste u Dubaiu..onda ispade kao da ste na letecem cilimu.
Odvojene klase (ima nesto kao prva klasa i ostalo), zapravo to tamo izgleda kao za sirotinju
i bogatije ljude (zalosno!).
Mislim da zbog tih i takvih stvari (klase), baca mrlju na sav taj raskos i glamur od stanica i samog metroa.

nazalost... nisam ponjeo taj put kameru, pa nisam zabiljezio to svojom rukom.... ali evo jedan moj takeoff sa avionom iz Dubai-a i pogled na sam grad. Vidi se malo i metro koji ide do aerodroma.
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Metro Dubai

Post by igorailwayman »

Ovo je već široka tema za raspravljati. Ovaj tzv. metro je trenutno najsuvremeniji šinski sistem za JGPP u svijetu. Sada nemam dovoljno vremena da se dam u rasparvu. Samo ću reći da ovo nije klasičan metro, odnosno to uopće i nje metro. Ovo se naziva Lakošinski sistem prijevoza putnika i to masovnog prijevoza putnika. To što nema vozača to je samo prednost a nikako mana. Toliko zasada o ovome.
Post Reply