Knjige i časopisi o uskotračnim željeznicama u BiH

Moderator: Hamzza

Post Reply
User avatar
Konzola.Pantograf
Posts: 24
Joined: Mon Jun 01, 2009 5:57 pm

Knjige i časopisi o uskotračnim željeznicama u BiH

Post by Konzola.Pantograf »

Pozdrav !

Poslije dugo vremena, priprema i očekivanja, napokon će sutra (tj. danas 02.12.2009.g.) u 18:00 h u
Bošnjačkom institutu u Sarajevu biti promovirana knjiga - monografija Austrougarskih razglednica iz
BiH
, u periodu od 1878 ÷ 1918.g. u II toma, autora Magbula Škore, pod nazivom "Pozdrav iz Bosne i
Hercegovine
", čiji ne mali dio predstavlja tematsko-slikovni separat o prometu, transportu i saobraćaju,
gdje naravno vodeću ulogu, pored Normalne pruge Dobrljin ÷ Banjaluka i normalnotračnih mostova
Brčko - Gunja
i Bosanski Brod - Slavonski Brod, svakako predstavljaju slike željezničkih stanica, vučnog i
vučenog voznog parka, tunela, vijadukata i mostova sa prostranstava cijele BH uskotračne mreže.

Na molbu autora, dio moje zbirke kao i tekstualni materijal sa pojašnjenjima i opisima slika, je ustupljen i
uvršten u djelu knjige, koji obrađuje te teme :wink: .

Knjiga je štampana u Sloveniji i veoma kvalitetno i luksuzno je opremljena.

Za sve zainteresirane ulaz je slobodan (Bošnjački Institut je kod tramvajske stanice Katedrala na liniji br.: 3, za lošije poznavaoce Sarajeva :? )


Konzola.Pantograf/igorail ! :wink:
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Knjige i časopisi o uskotračnim željeznicama u BiH

Post by Ćiro_bos »

To je u redu...
A gdje će se moći nabaviti knjiga i po kojoj cijeni?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Knjige i časopisi o uskotračnim željeznicama u BiH

Post by damir661 »

Postoji i jedna knjiga na engleskom jeziku, Zeleznice u BiH, ili uskotracne pruge u BiH, jedna izuzetna i skupa knjiga, pa pregrst lepih slik i davnih vremena, nazalost zaboravio sam ko je autor, ali se mogu raspitati vise o njoj.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Knjige i časopisi o uskotračnim željeznicama u BiH

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:Postoji i jedna knjiga na engleskom jeziku, Zeleznice u BiH, ili uskotracne pruge u BiH, jedna izuzetna i skupa knjiga, pa pregrst lepih slik i davnih vremena, nazalost zaboravio sam ko je autor, ali se mogu raspitati vise o njoj.
Raspitaj...
pozdrav...
Posavina expres
kolska
Posts: 1304
Joined: Sun Oct 04, 2009 9:12 pm
Location: Banaovići

Re: Knjige i časopisi o uskotračnim željeznicama u BiH

Post by kolska »

Da to nije knjiga od Keith Chestera. Ja imam jednu, dobio sam je od autora koji je dolazio u Banoviće i snimao kolosijeke. Knjiga je na engleskom ali jako kvalitetna i dobra sa puno fotosa.
parnjača-Banovići
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Knjige i časopisi o uskotračnim željeznicama u BiH

Post by damir661 »

kolska wrote:Da to nije knjiga od Keith Chestera. Ja imam jednu, dobio sam je od autora koji je dolazio u Banoviće i snimao kolosijeke. Knjiga je na engleskom ali jako kvalitetna i dobra sa puno fotosa.
Mislim da jeste, knjiga ima extra fotose.
Post Reply