Planiraju na Sargansku

Moderator: Hamzza

Post Reply
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Planiraju na Sargansku

Post by 68847 »

Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Planiraju na Sargansku

Post by Ćiro_bos »

I tata bi sine! Idemo, naravno i mi.
Kao što i sam znaš mi smo takve posjete već uplanili...još na onom druženju u Banovićima, kada je Ela vozi parnjaču. Vidimo da ima sličnih ideja i sada to sve treba uvezati i mislim da će to da ide...
Naravno bit će i onih koji će deklarativno biti za, pa se uz put predomisliti, ali mi imamo realnu šansu, sa onime što smo započeli, da obiđemo neke destinacije tipa Šarganske, ali i da budemo domaćini.
Hvalabogu, pa imamo jednu od takvih turističkih atrakcija, mislim na Banoviće, gdje bi se mogli iskazati i kao domaćini i poslije možda biti gosti?
Kolska...javi se!
pozdrav...
Posavina expres
kolska
Posts: 1304
Joined: Sun Oct 04, 2009 9:12 pm
Location: Banaovići

Re: Planiraju na Sargansku

Post by kolska »

Ja ću provjeriti kada počinju vožnje na Mokroj Gori, koliko košta vožnja i noćenje pa da se organizujemo na jedan izlet u Srbiju.
parnjača-Banovići
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Planiraju na Sargansku

Post by damir661 »

Sa sajta ZS
"Sezona saobraćaja voza "Nostalgija" na Šarganskoj osmici počinje prvog vikenda u aprilu. Planirana su dva redovna polaska dnevno, a ukoliko postoji interesovanje putnika, uvešće se još dve fakultativne vožnje. Cene pojedinačnih karata, kao i zakupa voza "Nostalgija", takođe su ostale na nivou prošlogodišnjih. "
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Planiraju na Sargansku

Post by ela »

Ćiro u pravu si,mislim nemam ništa protiv toga da se ide organizovano sa drugim forumskim prijateljima,ali ta ideja kod nas već živi odavno,odnosno od našeg prošlog susreta u Banovićima koji je bio 25.12.2009.
Naravno ja sam za sve opcije,kako većina odluči.....
Pozdrav iz Mostara
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Planiraju na Sargansku

Post by damir661 »

Evo jedne najnovije vesti sa vezane za Mokru Goru

"Nostalgija"na Šarganskoj osmici kreće za uskršnje praznike
Četvrtak, 01. April 2010.

Redovna sezona saobraćaja muzejskog voza "Nostalgija" na "Šarganskoj osmici", zbog velikog interesovanja putnika, ove sezone počinje ranije, i to od subote 3. aprila, a trajaće do 31. oktobra .

Voz će na relaciji Mokra Gora – Šargan Vitasi – Mokra Gora saobraćati svakodnevno u 10.30 sati i u 13.25 sati. U zavisnosti od interesovanja putnika, u redovnoj sezoni planiran je i vanredni polazak u 16 sati i 10 minuta.

Cene pojedinačnih voznih karata za vožnju “Nostalgijom” na Šarganskoj osmici ostale su nepromenjene, tako da za odrasle koštaju 500, za decu od 6 do 14 godina 250 dinara, dok se mlađi od 6 godina prevoze besplatno. Zakup voza za grupe iznosi 50 hiljada za dizel i 120 hiljada za parnu vuču.

I ove turističke sezone "Železnice Srbije" organizovaće i jednodnevne izlete od Beograda do Mokre Gore muzejskim vozom "Romantika". Prva vožnja iz Beograda planirana je 24. aprila. Od maja do avgusta muzejski voz saobraćaće svake druge subote iz glavnog grada do Mokre Gore: 15. i 29. maja, 12. i 27. juna,10. i 24. Jula, 14. i 28. avgusta.

Putnici će se prevoziti "Romantikom" od Beograda do Branešaca i nazad, kao i vozom “Nostalgija” na relaciji Mokra Gora –Šargan Vitasi –Mokra Gora, dok će na relaciji Branešci – Mokra Gora – Branešci biti organizovan prevoz autobusom. Cene ovog jednodnevnog izleta ostale su nepromenjene u odnosu na prošlogodišnju sezonu i za odrasle iznose 1.422 dinara, a za decu od 6 do 14 godina 826 dinara.

Tokom prošle godine "Nostalgija" je prevezla oko 50 hiljada putnika u više od 500 muzejsko-turističkih vožnji, po čemu „"Šarganska osmica" spada u sam vrh muzejskih železnica u Evropi. Tradicionalno gostoljubivi Mokrogorci i železničari potrudili su se da "Šarganska osmica" spremno i sa bogatijim sadržajima dočeka novu turističku sezonu, pa se očekuje da prošlogodišnji broj gostiju bude i premašen.

Upravo imajući u vidu izuzetno interesovanje, posebno inostranih turista,"Železnice Srbije" su u komercijalne svrhe obezbedile i smeštajne kapacitete u konačištu "Osmica" i stanici Mokra Gora.

Karte za prevoz "Romantikom" i "Nostalgijom" mogu se kupiti na putničkim blagajnama železničkih stanica u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Mokroj Gori, kao i u pojedinim turističkim agencijama.

http://www.zeleznicesrbije.com/system/s ... 24432.html
Post Reply