generacija 1976-1980

Forum namjenjen za sve one koji izučavaju željeznicu na bilo koji način ili se sjećaju dana kada su to radili
Ibrobijelic
Posts: 4
Joined: Sun Mar 21, 2010 2:55 am

Re: generacija 1976-1980

Post by Ibrobijelic »

Veliki pozdrav svim prisutnima na ovome forumu na posebno mojoj generaciji 1976-1980.
Bilo bi lijepo kada bi mogli poceti planirati za nas jubilej 30 godina.Budimo u kontaktu.

Lijep pozdrav iz Amerike

Ibrahim Bijelic
halidhodzic
Posts: 11
Joined: Sun Mar 07, 2010 1:35 pm

Re: generacija 1976-1980

Post by halidhodzic »

pozdrav ibrahimu iz australije svaki dan nas je vise na okupu
Suad Gorinjac
Posts: 2
Joined: Tue Mar 09, 2010 10:26 am

Re: generacija 1976-1980

Post by Suad Gorinjac »

POZDRAV ZA GENERACIJU 1976-1980!!!
POSTOVANE KOLEGE,OVE GODINE NAVRSAVA SE 30 GODINA MATURE,PA VAS MOLIM DA SE SVI SKUPA ANGAZUJEMO KAKO BIH ORGANIZIRALI PROSLAVU.JA PREUZIMAM NA SEBE DA OBAVIJESTIM NA PODRUCIJU BANJALUCKE I BIHACKE REGIJE.DATUM I MJESTO PROSLAVE UTVRDICEMO NAKNADNO.POSTO SMO SE POPRILICNO ZABORAVILI OVO JE PRILIKA DA SE PONOVO UPOZNAMO I DRUZIMO
JOS JEDNOM POZDRAV ZA NAJBOLJU GENERACIJU....
SUAD GORINJAC-GERI
Ibrobijelic
Posts: 4
Joined: Sun Mar 21, 2010 2:55 am

Re: generacija 1976-1980

Post by Ibrobijelic »

Pa vidite ljudi kako je to krasno...ponovo uspostavljamo veze.Iako smo svi na razlicitim stranama svijeta volja za druzenjem i lijepim uspomenama iz skolskih dana su jace,zar ne.Javljaj te se...osvezimo neke nase sale,dogadaje,anegdote....pa imali smo toga dosta a nismo hvala Bogu jos toliko ostarili da se nemozemo sjetiti...hahahahahahah!!!!!!!!!
Moje jedno od bezbroj lijepih sjecanja je na nase drage prijatelje skolske drugove Fuada Topica i Midu Bajraktarevica koji su nazalost vec odavno rahmetli.
Mido je volio uvijek biti u centru paznje i biti "GLAVNI"jednog dana je dosao na ideju da prodajemo limunadu u u domu novoj generaciji kako smo tada zvali ''remci'' da bi skupili pare i kupili loptu.Limunade je ponestajalo a nismo skupili dovoljno para tako da smo samo dosipali vodu...i naravno na kraju je ostala samo voda a jadna djeca su morali kupovati a nisu ni smjeli reci da him se "limunada"(citaj voda) ne svida....hahahaha.I konacno skupili smo para i kupili loptu.Dobra strana je da su i ta djeca bila u timu da igraju lopte iza doma ali samo oni koje Mido odredi jer on je bio GLAVNI......hahahahaha.
Sledeci put o Topicu....zvali smo ga Pelikan.

Javi te se.....pricajmo o lijepim stvarima...o salama...MAKE FUN EVERY DAY!

Ibro Bijelic
CALIFORNIA,USA
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: generacija 1976-1980

Post by Otpravnik vozova »

Prije nekoliko dana sam u razgovoru sa jednim kolegom slučajno saznao da pripada toj vašoj generaciji '76 - '80. To je Mirsad Kriještarac iz Visokog, koji trenutno radi kao OV u Kaknju. Rekao sam mu da postoji mogućnost nekog okupljanja vaše generacije i eventualne organizacije tridesetogodišnjice vaše mature, i on je takođe iskazao zainteresiranost. Sve vas je pozdravio!

Image

Ovo je Mirsad. Imao sam slučajno fotografiju sa jednog od sindikalnih sastanaka od prošle godine, pa rekoh da stavim, da se lakše sjetite čovjeka.
Image
halidhodzic
Posts: 11
Joined: Sun Mar 07, 2010 1:35 pm

Re: generacija 1976-1980

Post by halidhodzic »

otpravnik vozova sto ti svoju sliku ne stavis da vidimo ko si ti ili sam pomijeso loncice.
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: generacija 1976-1980

Post by Otpravnik vozova »

halidhodzic wrote:otpravnik vozova sto ti svoju sliku ne stavis da vidimo ko si ti ili sam pomijeso loncice.

Bice da si pomjesao loncice. Nije problem da stavim sliku, ali sam ja mnogo mlađa generacija 87/91. Mozda si pobrkao zato sto sam se vec javljao na temu, ali to je bilo kad sam prepoznao Skalu na jednoj slici i pomogao sam da se i on javi na forum. Tako evo pomazem i za Krijestraca. :)
Pozdrav!
Image
halidhodzic
Posts: 11
Joined: Sun Mar 07, 2010 1:35 pm

Re: generacija 1976-1980

Post by halidhodzic »

ja bi na temu ibrahimovu da se dovezem za neke uspomene . Sjeca li se ko kad je rahmetli topic doso na konju u skolu sa sofom .
User avatar
Zaim
Posts: 2
Joined: Fri Feb 05, 2010 10:18 pm

Re: generacija 1976-1980

Post by Zaim »

Sta nam je sa Kuzet Radovanom i sa Beslijom?
halidhodzic
Posts: 11
Joined: Sun Mar 07, 2010 1:35 pm

Re: generacija 1976-1980

Post by halidhodzic »

zajko znas li kako smo zvali kuzeta u skoli naidmak mozeli se ko sjetiti .
Post Reply