JZ-ZS 661

Moderator: damir661

Post Reply
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: JZ-ZS 661

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:To rumunsko grejanje se dosta razlikuje od ovog Uljanikovog jer uospte ne postoji alternator grejanja, vec sve radi automatika, nazalost nemam nene literature o njemu pa da napisem vise o njemu.
Potraži Damire, zanima me!
Da li to znači da se za grijanje voza kod rumunskog koristi struja direktno (prerađena) sa glavnog generatora?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: JZ-ZS 661

Post by damir661 »

Verovatno je tako nesto, samo nisam siguran da ne pricam napamet
User avatar
hadzibane
Posts: 26
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:51 am
Location: Sombor,Vojvodina
Contact:

Re: JZ-ZS 661

Post by hadzibane »

Ono što znam jeste da se sistem grejanja sastoji iz dva dela.Jedan deo je smešten u odeljku gde je bio VAPOR a drugi deo na sanduku,gde je bio rezervoar za vodu.E sad,kako je to spajano i kako se zove ta rumunska firma trebalo bi upitati forumaša sa railserbia koji se potpisuje sa pejcicd.On je u tu priču najupućeniji,jer je bio deo tog projekta.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: JZ-ZS 661

Post by Ćiro_bos »

hadzibane wrote:Ono što znam jeste da se sistem grejanja sastoji iz dva dela.Jedan deo je smešten u odeljku gde je bio VAPOR a drugi deo na sanduku,gde je bio rezervoar za vodu.E sad,kako je to spajano i kako se zove ta rumunska firma trebalo bi upitati forumaša sa railserbia koji se potpisuje sa pejcicd.On je u tu priču najupućeniji,jer je bio deo tog projekta.
To će Damir već iščačkati...
Nego kako se ponašaju te lok sa urađenim rumunskim načinom, u odnosu na ove druge? Koje su pouzdanije, koje su više mušičave, kolko gube struje-snage u vuči?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: JZ-ZS 661

Post by damir661 »

Uljanikov sistem grejanja koliko znam vuce 370-400kW i povremeno se desavaju problemi na njemu verovatno zbog starosti i neodrzavnja, dok za ovaj novi stvarno ne znam nista.

Za Uljanikov sistem imam ceo prospekt pa mogu da postavim ,ako nekog zanima,a za ovaj drugi cu se potruditi sto pre.
User avatar
hadzibane
Posts: 26
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:51 am
Location: Sombor,Vojvodina
Contact:

Re: JZ-ZS 661

Post by hadzibane »

Pa u principu rumunske su okay.Sve rade u Nišu na pruzi za Dimitrovgrad i do sada,kolko čujem,nije bilo većih problema.A tamo ima i jedna sa Uljanik grejanjem/117/a jedna čeka remont/112,inače po meni NAJBOLJA 661 na ŽS i jedna od najboljih na ex.JŽ/.
Ali rade tek 4-5 godina,tako da za neku detaljniju analizu možda ima vremena.No u globalu,rade sasvim okay.Tako barem kažu MV u Nišu,koji su konačno odahnuli kad su se ratosiljali prekomplikovanih i prastarih VAPOR-a...
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: JZ-ZS 661

Post by damir661 »

A tamo ima i jedna sa Uljanik grejanjem/117/
Jao Nemanja, zaboravljas da je 117 u Gredelju i od kad je pa ona imala Uljanik grejanje.

661-118 danas na rumunu
Image
User avatar
hadzibane
Posts: 26
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:51 am
Location: Sombor,Vojvodina
Contact:

Re: JZ-ZS 661

Post by hadzibane »

Jes' zabunio sam se...Izvinjavam se na nenamernoj greški.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: JZ-ZS 661

Post by damir661 »

Jutros nam je iz Gredelja stigla i 661-243, slikana u Makisu kako se presijava na prolecnom suncu. Zelimo joj puno kilometara, a majstorima ugodan rad na njoj. :-bd B-)
Image
Image
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: JZ-ZS 661

Post by damir661 »

Slikano je mobilnim, nisam imao aparat kod sebe, ali bice prilike.

Image
Image
Image
Post Reply