Hž niskopodni voz

dodo
Posts: 2
Joined: Wed Sep 08, 2010 11:27 am

Re: Niskopodni EMV

Post by dodo »

klemenčič wrote:Od kada sam se prijavio na taj forum pratim tu priču o niskopodnom. Kako vidim je vaše željeznice neko veoma dobro za.....o. Neko je pobrao pare a vi ste dobili jednu garnituru koju neče niko , da kupi samo vi. Kako sam čuo od ljudi koji rade na SŽ, da taj voz nije primeran za međugradski prevoz nego samo za korištenje kao tramvaj.
Budite pametni i za te pare radije nabavite desiroe ili bombadiere.
A šta mu onda brat blizanac radi u Zagrebu danas ako ga neće nitko? :-\
Image
Image
Image
Image
Image

Ne želim nikoga vrijeđati, ali dali ti ljudi u SŽ-u koji to tvrde znaju uopće kako izgleda tramvaj? :-s
Last edited by dodo on Wed Sep 08, 2010 11:41 am, edited 1 time in total.
dodo
Posts: 2
Joined: Wed Sep 08, 2010 11:27 am

Re: Niskopodni EMV

Post by dodo »

Ako nekoga zanima obavijest vezana za njegovog brata blizanca...

PREDSTAVLJANJE NOVOG VLAKA

Na Glavnom kolodvoru u ponedjeljak 13. rujna 2010. održat će se svečanost ispraćaja prototipa elektromotornog vlaka.


Na zagrebačkom Glavnom kolodvoru u ponedjeljak 13. rujna 2010. u 11 sati održat će se svečanost ispraćaja prototipa elektromotornog vlaka za regionalni promet koji kreće na predstavljanje na sajam transportnih tehnologija Inno Trans 2010 u Berlinu.
Nazočne će pozdraviti predsjednik Uprave HŽ Holdinga mr. sc. Zoran Popovac, direktor HŽ-Putničkog prijevoza Marijan Klarić, Končara Darinko Bago i TŽV-a Gredelj mr. sc. Ivan Tolić.
Bit će to prvo predstavljanje prvog od tri prototipa vlakova koji Končar i TŽV Gredelj zajednički grade za HŽ-Putnički prijevoz. Vlakovi će prometovati u zagrebačkom prigradskom prometu te u regionalnom prometu.
Prototip elektromotornog vlaka za regionalni promet bit će predstavljen 22. rujna 2010. na sajmu transportnih tehnologija Inno Trans u Berlinu u nazočnosti članova Uprave HŽ Holdinga i HŽ Putničkoga prijevoza, predstavnika proizvođača, a očekuje se i dolazak predstavnika Ministarstva mora, prometa i infrastrukture.
Više o prototipovima vlakova možete doznati na ovom linku, a o ovogodišnjem sajmu InnoTrans ovdje.

http://www.hznet.hr/predstavljanje-prvo ... ovog-vlaka
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Poštovani kolega dodo, želio bih Vam zaželiti toplu dobrodošlicu na forum, i zamoliti za dvije velike usluge:

1. Ovo nisu Vaše fotografije, pa red bi bio da navedete autore i odakle preuzimate fotografije
2. Ovo je tema o ŽFBiH niskopodnom a ne o Hž pa tako da dalje ne odlazimo u OT.

Ukoliko želite diskutovati o Hž niskopodnom vozu prelažem da diskusiju nastavite u dijelu foruma o ostalim željezničkim upravama.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Hž niskopodni voz

Post by Bo Bo »

Sve diskusije po pitanju prototipa Hž niskopodnog voza možete nastaviti ovdje. Postovi iz podforuma EMV-Niskopodni voz, sa tematikom iz naslova prebačeni su u ovu temu. Pozdrav Bo Bo ;)
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Hž niskopodni voz

Post by ZlayoZg »

Danas je bilo predstavljanje novoga EMV-a HŽ-a 6112 za novinare i javnost,a ujedno i odlazak istoga na sajam "InnoTrans" u Berlinu koji počinje 21.09. i traje do 24.09.
Vlak je krenuo put Koprivnice i dalje prema Berlinu u 12:02.
Evo i ekskluzive sa Glavnog kolodvora.
Image

Image

Image

Puuuuuuuno više fotki bit će kasnije. ;)
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Hž niskopodni voz

Post by dash9 »

Uuuu,ovako velik tramvaj..... :-bd :-bd .
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Hž niskopodni voz

Post by igorailwayman »

Velike pohvale za voz, lijepo je vidit brata našeg niskopodnog. primijetio sam da se upravljačka kabina razlikuje od one u niskopodnom vozu za BiH pa me zanima da li se i ostali dio interijera razlikuje u odnosu na naš niskopodni, prije svega mislim kakav mu je raspored prvog i drugo g razreda, raspored sjedišta i da li ima stepenica.

Hvala!
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Hž niskopodni voz

Post by Bo Bo »

Jako mi se sviđa bojenje voza, po mom ukusu dosta bolje nego ŽFBiH niski, jako smjelija kombinacija boja. Pozz Bo Bo ;) .
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Hž niskopodni voz

Post by ZlayoZg »

Evo i mog izvještaja sa današnjeg predstavljanja EMV-a.

Na kolodvor sam došao sa Marioom oko 10 sati i prvi susret sa vlakom mi je bio ovdje:
Image

Image

Nakon pozdrava sa forumašima,krenuo sam u obilazak unutrašnjosti vlaka.Ali vidi,vidi:može se i u upravljačnicu.Naravno da sam prvo tamo krenuo.Poslije male gužvice i puno radoznalih,došao sam i ja na red,a i gužva se malo smanjila.Odmah iza mene je došao i Ante-vž.

Upravljačnica
Image

Image

Image

Image

Image

Dok smo ja i Antiša koncentrirani na pult,iza nas se pojavio predsjednik Uprave HŽ-a Zoran Popovac koji je vrlo rado pristao biti fotkan
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Hž niskopodni voz

Post by ZlayoZg »

Poslije upravljačnice,idemo malo kroz vlak na drugu stranu fotkajući usput unutrašnjost EMV-a
Image

Image

Image

Image

Image
Post Reply