Crna hronika

User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Crna hronika

Post by stjepan »

ZlayoZg wrote:
damir661 wrote:Ne ponovilo se, uzas
Da,ne ponovilo se.Forumaši iz Rijeke govore da je scena strašna i da fotke ne mogu dočarati stvarno stanje.

Većina medija piše da su vlaku otkazale kočnice iako je strojovođa u kolodvoru Škrljevo zatražio pregled kompozicije i probu kočenja.Pregledač vagona je navodno utvrdio neispravnost 3 vagona i o tome izvjestio prometnika i strojovođu,a oni pak tvrde da o tome nisu bili obavješteni i pustili su vlak dalje prema Rijeci.
Ovo su samo nagađanja medija i treba pričekati kraj istrage,iako se meni čini da je bilo upravo ovako... :|
Kao što si rekao treba pričekati kraj istrage,za takav rusvaj nije sigurno dvije trećine vlaka kočilo.Kad se uzme u obzir kad je stojovođa shvatio da vlak ne koči,pa o tom obavjesti nekog a taj prometnicu u Pećinama pa vrijeme potrebno za promjenu puta vožnje i kad se zna da je vlak na ulaznim skretnicama imao brzinu 100 km/h,ako ništa drugo brzina bi bila puno manja.Da li ti je poznato koju vrstu osiguranja ima stanica,elektrorelejnu ili elektromehaničku.
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Crna hronika

Post by ZlayoZg »

stjepan wrote:Da li ti je poznato koju vrstu osiguranja ima stanica,elektrorelejnu ili elektromehaničku.
Ova fotka daje odgovor na tvoje pitanje:

Foto by kiki273
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Crna hronika

Post by Ćiro_bos »

ZlayoZg wrote:
stjepan wrote:Da li ti je poznato koju vrstu osiguranja ima stanica,elektrorelejnu ili elektromehaničku.
Ova fotka daje odgovor na tvoje pitanje:
Foto by kiki

Ovdje se baš i ne vidi način osiguranja stanice, no na mnogim fotografijama na susjednom forume se vide skretnice bez karakterističnih utega, a da postoji ormarić za prekretanje istih pri zemlji...Što znači da je osiguranje neka varijanta elektrorelejnog. To dokazuje i brzina kojom je put vožnje promijenjen?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Crna hronika

Post by stjepan »

Vidi se Ćiro i na ovoj,svjetlosni signali,krug zelenih žarnica,signalni znak"polazak"ukazuje da je elektrorelejna.
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Crna hronika

Post by damir661 »

Mislim da je elektrorelejna jer se skretnice prekrecu cenralno putem el.sprava koliko sam video na slikama na zeljeznicama
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Crna hronika

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:Vidi se Ćiro i na ovoj,svjetlosni signali,krug zelenih žarnica,signalni znak"polazak"ukazuje da je elektrorelejna.
Pozdrav!
Da, Stjepane to je meni promaklo...Mi ovde baš i nemamo priliku vidjeti sva ta čuda tehnike. I ono što je bilo, je sada neispravno i pokidano...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Crna hronika

Post by ZlayoZg »

Žena poginula pod naletom vlaka
Starija ženska osoba poginula je nakon što je na nju naletio vlak u bjelovarskom prigradskom naselju Male Sredice. Policijski očevid je u tijeku te sumnje na samoubojstvo još uvijek nisu potvrđene.

Žena koja je imala 66 godina poginula je 20-ak metara nedaleko mjesta na kojemu je prije mjesec dana smrtno stradao 15-godišnji mladić dok je biciklom prelazio prugu.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zena ... 61925.aspx
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Crna hronika

Post by ZlayoZg »

U Rusiji vlak izletio iz tračnica, najmanje 39 mrtvih
U željezničkoj nesreći koja se dogodila u Rusiji poginulo je 39 osoba, dok je najmanje 95 ljudi ozlijeđeno. Putnički vlak je vozio iz Moskve prema Sankt Petersburgu kada su četiri vagona ispala iz tračnica.

Prema pisanju ruskih medija, za vrijeme putovanja u vlaku se nalazilo 166 putnika od kojih je 39 poginulo, 95 ozlijeđeno, a za dvadesetak se još traga. Uzrok nesreće pripisuje se prekidu u dotoku električne energije.

Prema posljednjim informacijama postoji sumnja da se radi o terorističkom napadu. Agencija Interfax prenosi da su uz tračnice otkrili rupu promjera jednog metra te su svjedoci čuli prasak prije nesreće.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-ru ... 62295.aspx
User avatar
ismet222
Posts: 196
Joined: Fri Jun 26, 2009 6:24 pm
Location: Bihac
Contact:

Re: Crna hronika

Post by ismet222 »

ZlayoZg wrote:U Rusiji vlak izletio iz tračnica, najmanje 39 mrtvih
U željezničkoj nesreći koja se dogodila u Rusiji poginulo je 39 osoba, dok je najmanje 95 ljudi ozlijeđeno. Putnički vlak je vozio iz Moskve prema Sankt Petersburgu kada su četiri vagona ispala iz tračnica.

Prema pisanju ruskih medija, za vrijeme putovanja u vlaku se nalazilo 166 putnika od kojih je 39 poginulo, 95 ozlijeđeno, a za dvadesetak se još traga. Uzrok nesreće pripisuje se prekidu u dotoku električne energije.

Prema posljednjim informacijama postoji sumnja da se radi o terorističkom napadu. Agencija Interfax prenosi da su uz tračnice otkrili rupu promjera jednog metra te su svjedoci čuli prasak prije nesreće.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-ru ... 62295.aspx
Image
Image
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Crna hronika

Post by 68847 »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
Post Reply