Crna hronika

User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Crna hronika

Post by ZlayoZg »

Sudar vlakova u glavnom argentinskom gradu Buenos Airesu
Najmanje 45 ljudi je ozlijeđeno u sudaru vlakova u glavnom argentinskom gradu Buenos Airesu.

Jedna od žrtava je bila i trudnica u sedmom mjesecu trudnoće. Još oko 90 putnika je u sudaru zaradilo manje rane i ogrebotine te nisu završili u bolnici.

Kondukter rekao putnicima da vežu sigurnosne pojase

Nesreća se dogodila kada je prvi putnički vlak stao na mostu, a u njega se brzinom od oko 30 do 40 kilometara na sat zabio vlak koji je išao iza njega. Kondukter u drugom vlaku je aktivirao kočnice za slučaj opasnosti, no to nije spriječilo sudar.

Kada je shvatio da je sudar neizbježan, kondukter je putnicima rekao da vežu sigurnosne pojase.
Članak na portalu Index.hr-a,a fotke i video na portalu lanacion.com.ar.
User avatar
shabibija
Posts: 113
Joined: Tue Dec 01, 2009 1:09 pm
Location: Hadžići

Re: Crna hronika

Post by shabibija »

Uzrok još nije poznat
Deset poginulih u sudaru vozova u Njemačkoj

Najmanje 10 ljudi poginulo je u željezničkoj nesreći u istočnoj Njemačkoj. Lokalni putnički voz se sudario s teretnim u blizini grada Magdeburga u subotu navečer.

Putnički voz, HarzElbeExpressa, putovao je na relaciji Magdeburg - Halberstadt. Uzrok sudara još nije potvrđen, a povrijeđeno je 33 ljudi. Nekoliko vagona je uslijed siline udara izletjelo sa šina u subotu oko 22.30 sati.

U operaciji spašavanja učestvovalo je više od 150 vatrogasaca, policajaca i spasilaca, javio je AFP.

Putnički voz ima kapacitet za oko 100 ljudi, a u trenutku nesreće u njemu se nalazilo oko 45 putnika.

Izvor: Portal Sarajevo-x (http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/110130002)
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Crna hronika

Post by 441-905 »

Izvor:index.hr

DVIJE osobe poginule su u naletu putničkog vlaka na službeni automobil dugoreškog Aquaestila u Donjem Zvečaju, doznaje Radio Mrežnica, iako o nesreći još nema službene potvrde.

Nesreća se dogodila oko 14:45 sati na željezničkom putnom prijelazu u Donjem Zvečaju, u blizini restorana DP. Radi se o iznimno opasnom prijelazu na pruzi Karlovac - Rijeka, a današnja nesreća nije prva koja se tamo dogodila. Prije nekoliko godina, gotovo na istom mjestu, u naletu vlaka je poginuo jedan obrtnik iz Duge Rese.

Vozilo marke Škoda Roomster je sasvim smrskano i odbačeno u udolinu, a u njemu su ostala zarobljena tijela dvojice mlađih muškaraca. Željeznički promet je u prekidu
User avatar
shabibija
Posts: 113
Joined: Tue Dec 01, 2009 1:09 pm
Location: Hadžići

Re: Crna hronika

Post by shabibija »

Izvor: Dnevni Avaz, 04.02.2011
Attachments

[The extension jpg has been deactivated and can no longer be displayed.]

User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Crna hronika

Post by ZlayoZg »

Vlak je naletio na čovjeka u Zagrebu i na mjestu ga ubio
Vlak je u subotu oko 12.45 sati naletio na čovjeka na pružnom prijelazu Trnava u Zagrebu. Muškarac je na mjestu poginuo.
Više informacija će biti poznato nakon policijskog očevida.
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/ ... bio-216642

Zatekao sam se u Maksimiru oko 13:40 s ciljem da odem do Zaprešića u ekšn,ali pošto su vlakovi kasnili zato što su vozili jednim kolosijekom odustao sam od Zaprešića i dobio info od strojovođe Mađara koji je čekao da je bilo pregaženje između Trnave i Čulinca,pa sam se zaputio tamo.Došao sam do policijske trake(negdje oko 14:15) i tijelo je još bilo tamo,policajci su ga fotkali i vršili očevid.
Očevid je i završio negdje oko 14:45,tada nikoga više nije bilo i vlakovi su vozili po oba kolosijeka.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Crna hronika

Post by stjepan »

Sudar putničkog i teretnog vlaka na Jesenicah. Radi se o Fiatu (813/814) i tandemu Taurusa (541). Tridesetdvoje ozljeđenih.

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 1&start=45

http://24ur.com/novi...vorni-vlak.html
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Crna hronika

Post by stjepan »

Nesreća na Brennerbahnu, vozila za održavanje pruge nisu bila pravilno osigurana od samopokretanja i onda se desi... Isti izvođač izvodi remonte u BiH:

http://www.mysnip.de/forum-archiv/thema ... PDATE.html
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Crna hronika

Post by ZlayoZg »

Oko 17:30 kod Sunje na vlaku 45160 koji je išao iz Volinje za Koprivnicu iskočilo 5 od 20 vagona ŽRS-a tovarenih rudačom za Mađarsku..Pruga je zatvorena za promet(vjerojatno do sutra ujutro).
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Crna hronika

Post by dulevoz »

Duzi vremenski period nisam bio aktivan na forumu, iz vise razloga, tako da cu vas u sledecem periodu malo zatrpavati fotografijama i nekim informacijama.
Od zeleznicke nesrece u Beogradu, u tunelu Tosin Bunar proslo je podosta vremena, ali nije na odmet da vidite kako je to izgledalo na licu mesta.

U izvestaju komisije je jasno opisano kako je doslo do nesrece. Neke detalje mozete videti sa fotografija:

Image

Image

Image

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Crna hronika

Post by dulevoz »

Masina putnickog voza koja je naletela na 412/416:

Image


U nesreci je gore prosao rus, ne zbog toga sto mu je zadnje postolje spalo sa sina, vec jer su mu se motorna kola prelomila na sredini, tako da su ostala neupotrebljiva:

Image

Image

Image

Image
Post Reply