SŽ sličice

User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SŽ sličice

Post by stjepan »

Nešto odgovora :)) :
Ćiro_bos wrote:-Pod kojim uslovima voze austrijanci kod vas,
Pod istim ko i "mi" - SŽ,država je vlasnik infrastrukture,tako da se plaća svaki prevoženi vlakovni kilometar.
Ćiro_bos wrote:da li imaju pilota, ili voze vaši,
OBB ima svoju podružnicu u Sloveniji Rail Cargo Austria (RCA) i voze sa svojim lok.i svojim osobljem (sve su to bivše SŽ strojovođe)uslov je opravljen ispit (licenca)
Ćiro_bos wrote:zašto dizel pod mrežom
Zbog zatvora pruge, remont na pruzi Sežana- Ljubljana,su probno vozili sa dizelima po pruzi Jesenice- N.Gorica-Sežana
Ćiro_bos wrote:koliko je toga u ugovoru?
Ovo nisam razumio
Ćiro_bos wrote:Ima li još njih da voze SŽ prugama na ovaj način?
U Sloveniji 5 operatera ima licecu za vožnju,voze samo tri SŽ,RCA i ADRIA,(kao zanimljivost ADRIA ima svoje lokomotive,a voze ih SŽ strojovođe)
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: SŽ sličice

Post by Ćiro_bos »

Petim si odgovorio i na četvrto pitanje. Hvala.
I glavno pitanje: Treba li se bojati takvoga načina rada i prevoza na željeznici, mislim bojati sa stanovišta radnih mjesta, plaća...Šta se dobija, šta gubi?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SŽ sličice

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:Petim si odgovorio i na četvrto pitanje. Hvala.
I glavno pitanje: Treba li se bojati takvoga načina rada i prevoza na željeznici, mislim bojati sa stanovišta radnih mjesta, plaća...Šta se dobija, šta gubi?
pozdrav...
Ah,to je komplikovano pitanje a i odgovor,a najjednostavniji odgovor je: kako ko!Radnici u infrastrukturi se toga ne moraju bojati,jer se za njih ništa važno ne mijenja,čak šta više,mnogi poslovi koje danas opravljaju s tim načinom poslovanja otpadaju,odnosno ih preuzimaju radnici operatora (npr.sastav voza,izračun kočenja,probe kočnica,izstavljanje spremnih dokumenata vozu-osim saobraćajnog dijela,itd)Kad kažem radnici infrastrukture pod ti mislim na OV,skretničare,ZOP,SS-TK službe,skoro svi drugi (u izvršnoj službi) pa su radnici operatora.U infrastrukturi se moramo bojati modernizacija,jer ta odnosi radna mjesta,ljude zamjenjuju kompjuteri...Za druge službe pa je tako,dolaskom drugih operatera se stvara konkurencija,plate su iste ili malo veće a radi se neprimjereno više,ukidaju se radna mjesta gdje god se to može,polako otpadaju pridobljeni privilegiji,zakon tržišta polako preuzima glavnu riječ...Tako je kod nas,i takav je moj pogled na to,sad to je stvar koju svaka država riješava po svoje,a u biti svud je (u EU) slično.Razlike su recimo,negdje su vuču vozova razdijelili na teretni i putnički dio,a negdje je ostala kao servisna služba i za jedne i druge.Negdje su pregledači kola u infrastrukturi,a negdje kod operatora itd.
Osobno mislim da je ovakav način rada prednost,jer donosi više reda i više odgovornosti,slabo je to da sad lakše "odletiš" :))

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: SŽ sličice

Post by Ćiro_bos »

Hvala ti na odgovoru Stjepane!
Tako sam i mislio otprilike...U BiH se to ne može dogoditi ni u dalekoj budućnosti jer država nema namjeru potpuno finansirati Infrastrukturu i sufinansirati neke djelatnosti Operatora, pa joj ovakvo stanje odgovara. Možda i radnicima.
I daj još SŽ sličica. Nama se osladilo.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SŽ sličice

Post by stjepan »

Voz 48484:
Image

U stilu "slatkog" isti voz drugi kut:

Image

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: SŽ sličice

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:Voz 48484:,U stilu "slatkog" isti voz drugi kut:
Pozdrav!
Dobre slike daj još!
Slikao si sa malom rezolucijom 1600X1200 ~x( , ISO 90....smanjio si na rezoluciju 1024X768 x_x , a forum na 800X600...Kazala mi ona cura iz KGB-a :-ss
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SŽ sličice

Post by stjepan »

Gledajući Ćiru i kilometre koje pravi sa svojim pežoem,sažali mi se pežo pa rekoh evo mu jedan pravi :)) :

Image

Da znaš i drugima reći šta imaš:

Image

Nemoj se zahvaljivati imam ja još toga,i dr.da zamjeni onaj opel:

Image

ma točnije za jedan forum bi ih bilo:

Image

A kad nema benzina možemo i ovako:

Image

I kako kod nas nema one vrste četvoronožaca koji su rašireni u Ćirinim krajevima :-?? ,biće dobri i ovi:

Image

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: SŽ sličice

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote: ma točnije za jedan forum bi ih bilo:

Image
Gledajući ovaj redni broj Siemensa izgleda da se već stvorio zavidan vozni park ovih lokomotiva na SŽ? Koliko ih ima? Sa njima su i Brižitke. Da li se postepeno zamjenjuju ovim lokomotivama?
A moj je pežo bez premca...gdje vidi prugu sam upravlja prema tamo :((
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SŽ sličice

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:? Koliko ih ima?
SŽ ima 32 taurusa,toliko ih je kupljeno i svi su tu.Brižite polako povlače iz prometa,revizije se ne opravljaju,već se mašine parkiraju po radionicama,Zanimljivo,parkiraju ih zaradi teške finančne krize u kojoj se našao SŽ,a ne zbog novih lokomotiva.,kad se situacija popravi,ponovo će u pogon.

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SŽ sličice

Post by stjepan »

Evo par "brzinskih" za Bo Bo,brzo je a i stabilno za razliku od nagibala:

Image

Image

Malo smo zavirili i unutra:

Image

Image
Ovaj monitor je na dodir i sad tek vidim kako su vidljivi otisci majstora :))

Pa još jedna izvana:

Image

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
Post Reply