Prvi poslijeratni voz za Ploče, 29. 06. 1996.

davor
Posts: 40
Joined: Thu Mar 04, 2010 6:20 pm

Re: Prvi poslijeratni voz za Ploče, 29. 06. 1996.

Post by davor »

slučajno sam na google tražilici vidio temu pa sam odlučio da se uključim sa malo više podataka,jer više nema dosta mojih bivših kolega koji su bili uključeni (nažalost neki su umrli možda i rano ,neki su u penziji ).predhodnica dotičnog svečanog voza u sastavu lok 642-105 sa mv ljiljanić davor(tj ja) i rah.(pok) kaljanac ćamil i jedna kola baat ,u kojem su bili smješteni pripadnici kdz-a do stanice mostar putne gdje smo bili sve do povrataka .vozna lok 661-323 osposobljena je u depo-u rajlovac od zaposleni iz vv i ošv-a.takođe su i vagoni bili na šminkanju .pošto nismo imali dovoljno el.energije za kompresor za lakiranje pristupilo se inovaciji pa se koristio kompresor od 642-105 za farbanje.vuču svečanog voza je tada u stanici mostar putna preuzela posada sa hž vv iz ploča sa serijom 642 koju su oni imali(mv je bio iz podlugova a radio je i živio u pločama ,davno je bilo misli zdravko ali nisam siguran. a el .lok je vršila vuču od pazarića do jablanice n/n jer je taj dio imao samo kontaktnu mrežu ispravnu zbog sigurnosti.znam da je braco ajdnin fotografisao taj dan .
Post Reply