Molbe i prijedlozi

Ovdje možete pisati svoje predloge sugestije i kritike vezane za forum, a i cijeli portal.
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: Molbe i prijedlozi

Post by ubrzani »

Može li neko propratiti dešavanja oko pjesničkih susreta u čast Ilije Ladina u stanici Podlugovi?

Poydrav za sve
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Molbe i prijedlozi

Post by lohner 712 »

Molba:

Imam problem sa postavljenjem avatara.

Prvo sam pokušao postaviti sliku normalne veličine i nisam uspio jer je maximalana dozvoljena veličina 90 X 90.

Nakon toga smanjio sam sliku na tačno 90 X 90 ali svaki put kada bi pokušao da izmjenim, tj. da pošaljem izmjene javila bi mi se obavijest da nisam odabrao datoeku mada sam to prethodno učinio.

Molba da se ovaj problem riješi jer sam stari avatar izbrisao sa namjerom da postavim novi.

Unaprijed hvala.
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Molbe i prijedlozi

Post by stjepan »

I ja sam zbog sličnih problema odustao od postavljanja avatara,jednostavno ne ide.

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Molbe i prijedlozi

Post by lohner 712 »

Nadam se da će administracija foruma imati sluha da ovaj naš problem riješi.

A do tada... :(
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: Molbe i prijedlozi

Post by tomo »

Iz osobnog iskustva ... ponekad nije dovoljno samo smanjiti sličicu na zadane pixele već je potrebno paziti i na količinu kilobajta! Dakle ako ste i smanjili na 90x90 pixela a sličica ima npr 7 kB ništa od avatara. Tad ime par opcija:

1.) smanjiti sličicu da dobijete zadane kilobajte (znači idete na manje od 90x90 pixela!)
2.) nastojite cropati sličicu da dobijete potrebne kilobajte
3.) naći novu sličicu koja će se u potpunosti uklopiti u zadane gabarite (i po pixelima i po kilobajtima)
4.) u potpunosti odustati od avatara :D
Pozdrav iz Rijeke
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Molbe i prijedlozi

Post by BHzeljeznice »

Pod 4.
Moj konačan odgovor.....
pozdrav ;) ;)
Image
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: Molbe i prijedlozi

Post by tomo »

Pod 4. najgora moguća opcija!
Pozdrav iz Rijeke
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Molbe i prijedlozi

Post by admin »

lohner 712 wrote:Molba:

Imam problem sa postavljenjem avatara.

Prvo sam pokušao postaviti sliku normalne veličine i nisam uspio jer je maximalana dozvoljena veličina 90 X 90.

Nakon toga smanjio sam sliku na tačno 90 X 90 ali svaki put kada bi pokušao da izmjenim, tj. da pošaljem izmjene javila bi mi se obavijest da nisam odabrao datoeku mada sam to prethodno učinio.

Molba da se ovaj problem riješi jer sam stari avatar izbrisao sa namjerom da postavim novi.

Unaprijed hvala.

Poštovani kolega lohner 712 kolega tomo je odlično opisao proceduru oko postavljanja avatara.

Za avatar, do sada, je trebala sloka max. veličine 90 x 90 i 6 kB i vjerovatno ova memorijska veličina te je sprečavala da postaviš avatar.
Izvršio sam male izmjene i sada je mogućr za avatar staviti sliku veličine 20 kB.

Ukoliko bude bilo još nekih problema slobodno mi se možetze obratiti.

Lijep pozdrav, Administrator.
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Molbe i prijedlozi

Post by lohner 712 »

Hvala puno na pojašnjenju, sada mogu postaviti sličicu jer mi je ukupna "težina" datoteke bila 15,7 kB pa nije prolazilo ali sada je odlično.

:-bd
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Molbe i prijedlozi

Post by stjepan »

Zahvaljujem za avatar.Mene muči nešto drugo,nije strašno al šteti mom povišenom tlaku :D . Kopiram post na koji želim odgovoriti i na kraju odgovora dodam 1 (jedan) smajli i dobijem ovo:

Post sadrži previše smajlića, dopušteno je maksimalno 3 smajlića.

Jasno mi je da je to zbog tog što je predhodnik iskoristio svoje pravo na samo 3 smajlija.Istovremeno bez problema kopiraš post sa 10 slika.Šef foruma zna svoj posao ... samo jeli ovo ograničenje za smajlije uistinu potrebno ... može li bar koji više za replike ...

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
Post Reply