Prijedlozi za podforume

Ovdje možete pisati svoje predloge sugestije i kritike vezane za forum, a i cijeli portal.
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Prijedlozi za podforume

Post by gc »

Za pocetak nekoliko prijedloga.

Temu Metro prebacite u zeljeznice van BiH, nekako mi tamo ne ide sa ostalim temama koje se za sada bave iskljucivo sa BiH. Jedino ako neko zna vise od mene i ima informacije da se kod nas negdje otvara metro :D


Nema teme o trolejbusima, to hitno otvoriti :!:

Nema teme o autobusima, znam da to nisu sinska vozila ali ipak nebi bilo lose.
Mozda je cak podjeliti na autobusi u Sarajevu, Banja Luci, Mostaru, Tuzli itd.........
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Prijedlozi za podforume

Post by admin »

Pozdravi i hvala na predlozima.
gc wrote:Temu Metro prebacite u zeljeznice van BiH, nekako mi tamo ne ide sa ostalim temama koje se za sada bave iskljucivo sa BiH. Jedino ako neko zna vise od mene i ima informacije da se kod nas negdje otvara metro
Što se tiće metro-a za sada ostajena mjestu gdje je bio, a razmatramo koncept kako i teme o tramvajima i žićarima definisati da pokrivju podrućje izvan BiH. Zavisno od Vaših interesovanja. Nadamo se da ćete nam pomoći dalje sa predlozima kako da temama na forumu obuhvatimo i podrućja izvan BiH.
gc wrote:Nema teme o trolejbusima, to hitno otvoriti
A predlog za temu o trolejbusima smo već imali i mogučnost za otvaranje i njen uticaj na koncept foruma razmatramo.
gc wrote:Nema teme o autobusima, znam da to nisu sinska vozila ali ipak nebi bilo lose.Mozda je cak podjeliti na autobusi u Sarajevu, Banja Luci, Mostaru, Tuzli itd.........
Temu o autobusima je zasigurno da sada u ovom dijelu nećemo ubaciti jer se koncepcijski neuklapa u ovaj forum.

Puno pozdrava, Administrator.
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Prijedlozi za podforume

Post by 68847 »

Sad smo dosli do sistemskog pitanja.
Smatram da je (ucestalo) smjestanje trolejbusa u zeljeznicu, kompletni idiotizam.
Kakve to veze ima sa zeljeznicom?
Autobusi na struju.
A ako ukljucis autobuse onda je u pitanju saobracaj (ne samo zeljeznicki).
Putnicki.
Onda ukljuciti i kamione.
Znamo da je i njih bilo na stuju (s trolom).
Teretni saobracaj.
Kao i teretni vagoni na zeljeznici.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Prijedlozi za podforume

Post by ela »

Pa nemamo o tome šta puno raspravljati,u naslovu piše da je forum željeznički. Mislim da bi se ubacivanjem podforuma koji nemaju veze sa željeznicom izgubila koncepcija i foruma i samog naslova.
U tom slučaju,forum bi se zvao promet u BiH,pa nebi bilo loše ubaciti i avione.
Pozdrav iz Mostara
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Prijedlozi za podforume

Post by 68847 »

Da ne otvaram novu temu al' treba rijesiti problem prikazivanja slika ogranicenog formata.
Gubi se desna strana slike cak i ako je samo 800 x 600, a o linkovanim slikama da ne govorim.
Mislim da je steta smanjivati slike na 640 x 480.
Znam da forumi ove osnove imaju vise stilova a ne samo prosilver koji ogranicava slike (reze desnu stranu).
E kako to rijesiti... to mi vec nije poznato.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Prijedlozi za podforume

Post by admin »

Pozdrav,

Već je bilo primjedbi na velićinu slike i njeno prikazivanje.

Odabirom prikaza većih fotografija gubimo podešenost foruma i onda post sa tekstom ide u sirinu koliko je i najsira slika na forumu.
I to bas nije dobro za vidjeti, dok ovako se u principu sustina slika vidi a ako nekoga zanima nesto posebno onda je moze sejvati.
Razmotrit cemo sve opcije.

Hvala, Administrator
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Prijedlozi za podforume

Post by gc »

Prije nego se vratim na raniji prijedlog vezan za trolejbuse da dodam i ovaj.

Admine ako mozete napraviti da se prilikom odabira opcije forum kada ste na adresi vozovi.com ne otvara poseban prozor za forum.
Ovo dodatno komplikuje stvari, osim toga niti jedan forum ne funkcionise na taj nacin pa ne znam zasto bi ovaj.
Samo prijedlog, razmotrite :D


Sto se trolejbusa tice, vidim da su dosadasnji diskutanti docekali ideju "na noz" sto je sasvim uredu, svi imamo svoje stavove i misljenja.
Razlog zasto sam predlozio i trolejbuse (da se razumijemo, ovde mislim na sarajevski trolejbus, drugog u BiH nema) je sto za njih nigdje ne postoji nekakva rasprava, makar ja nisam na to naisao.
Cisto sumnjam da ce neko posebno otvarati forum iskljucivo o Sa trolejbusima???
Bilo bi lijepo znati historiju trolejbusa u Sa, kada su poceli raditi, vidjeti koju staru fotografiju, vidjeti koji skicu trolejbuske mreze itd.
Toliko sam do sada nasao lijepih fotografija Sa trolejbusa po interneru i izgubio ih ili ih nikada nisam kopirao upravo iz razloga sto nisam znao sta bi sa njima.
Znam da nemaju veze sa zeljeznicom ali ipak su oblik masovnog transporta, kao i zeljeznica.
A vec ako cemo potezati to pitanje da nemaju veze sa zeljeznicom, pa nema ni tema fotografija pa je tu, nemaju veze sa zeljeznicom niti uspinajce, zicare i kosi liftovi pa su teme opet tu i lijepo ih je vidjeti.
A ako cemo vec cjepidlaciti, forum se zove vozovi.com, sta tu tramvaji rade?
Da jos dodam da prema trolejbusu ne gajim nikakvu posebnu ljubav (u Mostaru ih nikada nije bilo niti ce), u njima sam se vozio mozda 5 puta u zivotu, jednostavno bilo bi lijepo da i o njima imamo koju rijec i fotografiju na ovome forumu.

Od vas samo trazim da malo prosirite horizonte, uredu forum je o vozovima ali nemojte odmah u pocetku da sebi suzimo prostor.
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Prijedlozi za podforume

Post by 68847 »

Fotografija je "uletila" ako je zeljeznicke (sinske) tematike.
A Sa trola?
Hm?
Tema za razmisljanje.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Prijedlozi za podforume

Post by gc »

Moja greska :D

Mislio sam iskljucivo na temu o sarajevskom trolejbusu.
Nemam nista protiv trolejbusa iz ostalih gradova ali bi bilo previse da na ovome forumu raspravljamo i o njima.
Konkretno, ja se ne bih ukljucivao u te rasprave jer o tome ne znam nista.

Dakle SARAJEVSKI TROLEJBUSI, historija, modeli, kada, kako, fotografije, mreza itd..............
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Prijedlozi za podforume

Post by admin »

gc wrote:Admine ako mozete napraviti da se prilikom odabira opcije forum kada ste na adresi vozovi.com ne otvara poseban prozor za forum.
Ovo dodatno komplikuje stvari, osim toga niti jedan forum ne funkcionise na taj nacin pa ne znam zasto bi ovaj.
Samo prijedlog, razmotrite :D
Forum je podešen da se neotvara u novom prozoru, a što se tiće trolejbusa za sada nečće biti nove teme.

A ako imate posebnu želju da se piše o trolejbusima u podforumu razno otvorite temu trolejbusi.
Post Reply