Veličina fotografija

Ovdje možete pisati svoje predloge sugestije i kritike vezane za forum, a i cijeli portal.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Veličina fotografija

Post by Ćiro_bos »

Imam kritiku!
Veličine fotografija su sve manje...Ja koji postavljam fotografije standarda svih foruma 800 X 600, kada ih postavim one se smanje na otprilike 640x...i najgore od svega što time dodatno izgube neke performanse, dobiju smetnje. Jedno vrijeme je išlo 800 x i sve je bilo ok, a sada nije...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Veličina fotografija

Post by admin »

nešto sam štimao, nadam se da zadovoljava velicina fotografija, a ako ima jos problema molim te da kazes konkretan primjer fotografije pa da to otklonimo.
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Veličina fotografija

Post by 68847 »

Jah.
Linkane fotografije se smanje automatski.
Licno bi mi odgovaralo kad bi formati bili veci.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Veličina fotografija

Post by Ćiro_bos »

admin wrote:nešto sam štimao, nadam se da zadovoljava velicina fotografija, a ako ima jos problema molim te da kazes konkretan primjer fotografije pa da to otklonimo.
Konkretno se smanjuje svaka koju postavljam, sa formata 800 na nekih 640...Kako reče 68847 svaka linkovana automatski...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Veličina fotografija

Post by 68847 »

E da
Znam neke forume koji imaju, ako se ne varam istu osnovu, al vise varijanti prikaza.
U nekim su s jedne strane slike odsjecene (potkracene) ali su originalnih dimenzija, u drugim slika ide u originalnoj velicini.
Al koliko se sjecam Bo Bo se tome protivio.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Veličina fotografija

Post by Ćiro_bos »

Vidim da su sada fotografije veličine 800 x 600 u redu. Prava veličina.
Hvala onome ko se potrudio.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Veličina fotografija

Post by admin »

Dobro je da uočene primjedbe budu napisane ovdje, a mi ćemo dati sve od sebe da udovoljimo vašim zahtjevima.
mirko
Posts: 2
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:24 pm

Re: Veličina fotografija

Post by mirko »

Pozdrav svima ....i ja cu se malo ukljuciti u ovu diskusiju jer imam veliko znanje u pravljenju foruma svih tipova i PHPB3 kao Wbulletin ...admin sam mnogih stranica i foruma a ujedno i željezničar (ETD sektor)...veličinu slika koje korisnici postavljaju i obrađuju raznim programima (o tome sam razgovarao sa Ćiro -bos moderatorom) se mogu riješiti pluginom image resize ...pri tome ko želi neku sliku uvećati može kliknuti na nju i ona će se uvećati ..a stranice odnosno teme foruma kao što su putopisi (meni najdraže teme) će se pritom brže otvarati.....isto tako treba postaviti aktivne teme iz bilo kojeg forum odjeljka u podforume(i to se lako uštima)...i kada se to sve uradi malo promijeniti stil foruma i ikone ...sve ovo pišem jer želim pomoći da naš super posjećen forum bude i lijep za oko i brzo -pregledan...
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Veličina fotografija

Post by admin »

mirko wrote:Pozdrav svima ....i ja cu se malo ukljuciti u ovu diskusiju jer imam veliko znanje u pravljenju foruma svih tipova i PHPB3 kao Wbulletin ...admin sam mnogih stranica i foruma a ujedno i željezničar (ETD sektor)...veličinu slika koje korisnici postavljaju i obrađuju raznim programima (o tome sam razgovarao sa Ćiro -bos moderatorom) se mogu riješiti pluginom image resize ...pri tome ko želi neku sliku uvećati može kliknuti na nju i ona će se uvećati ..a stranice odnosno teme foruma kao što su putopisi (meni najdraže teme) će se pritom brže otvarati.....isto tako treba postaviti aktivne teme iz bilo kojeg forum odjeljka u podforume(i to se lako uštima)...i kada se to sve uradi malo promijeniti stil foruma i ikone ...sve ovo pišem jer želim pomoći da naš super posjećen forum bude i lijep za oko i brzo -pregledan...
Pozdravi,
Drago mi je da ovdje ima i prisutnih ljudi koji dobro poznaju i informatiku i koji mogu dati predloge o unaprešenju foruma i sa te (informatičke) strane.
Što se tiće resize-a fotografija to već postoji i sve slike se automatski smanjuju na 800x600 bez obzira u kojoj su velićini postavljeni. Sto se tiće ovoga o aktivnim temema nisam baš razumio šta predlažete da uradimo?
Stil foruma je posebna tema. Ovo je klasićni template za phpbb3 i meni se iskreno svidja, i svaka promjena na stilu bi izazvala predloge sa svih strana. Jedni bi htjeli da se to malo posvjetli, drugi da se potamni, treci zaobli itd. Tako da i tu bi opet, ma sta napravio, bilo nezadovoljnih. A za to treba i vremena kojeg sada nemam bas dovoljno.

Lijep pozdrav,
Administrator
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Veličina fotografija

Post by staner »

admin wrote:Dobro je da uočene primjedbe budu napisane ovdje, a mi ćemo dati sve od sebe da udovoljimo vašim zahtjevima.
Kolega Mirko izgleda da se džaba trudite i predlažete na ovom forumu slabo uvažavaju prijedloge. :-@
Post Reply