ŽRS 813/814

gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: ŽRS 813/814

Post by gc »

Kolega Staner, priča kaže da ih je kupljeno 5 komada od SŽ-a ....
Ko prica i ko ih je kupio po toj prici? ZFBH ili ZRS?
Modifikovani koje spominjes jos uvijek lijepo izgledaju, prilicno su moderni.
Starija verzija (orginalna) koju posjeduje ZRS je meni veoma simpaticna izgledom,
zastarila ali simpaticna. :)
U svakom slucaju ako je istina da dolaze (gdje god da dolaze) to je dobra vijest.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: ŽRS 813/814

Post by Ćiro_bos »

gc wrote:
Kolega Staner, priča kaže da ih je kupljeno 5 komada od SŽ-a ....
Ko prica i ko ih je kupio po toj prici? ZFBH ili ZRS?
Gc, govorio sam o onima gore na slici koje je kupio ŽRS prije 4 godine...
A i ova sledeća modifikovana tura već nalazi kupce u okolnim upravama. To nisu ni ŽRS ni ŽFBH.
SŽ obnavlja vozni park sa drugim, novim motornjacima.
pozdrav..
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: ŽRS 813/814

Post by damir661 »

Ovo je mislim slikano u Lukavcu
Image
(autor je potpisan na slici)

U Tuzli
Image
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: ŽRS 813/814

Post by gc »

Gc, govorio sam o onima gore na slici koje je kupio ŽRS prije 4 godine...
A i ova sledeća modifikovana tura već nalazi kupce u okolnim upravama. To nisu ni ŽRS ni ŽFBH.
SŽ obnavlja vozni park sa drugim, novim motornjacima.
pozdrav..
Krivo sam razumio tvoj post. :)
Malo me zbunilo tih "5 komada", nisam znao da ih je kupljeno 5???
Uglavnom steta ako oba operatora u BiH ovo propuste.
Mogli bi se za relativno malo novca "pokrpit" za iducih desetak godina.
Kazem desetak jer ja zaista ne vidim elektrifikaciju Unske pruge (dijela kroz BiH),
pruge Doboj-Tuzla i Brcko-Banovici u iducih deset godina.
Nadam se da cu biti u krivu. :)

Evo kako izgleda taj noviji model motornjaka 813 koji je izgleda takodje na prodaju.
Sa desne strane je onaj koji ga zamjenjuje, o njemu cemo raspravljati za tridesetak godina. :)


Image
Photo: Milan Hribar@vlaki.net

Image
Photo: Miro M.@railfaneurope.net
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: ŽRS 813/814

Post by stjepan »

gc wrote:Sa desne strane je onaj koji ga zamjenjuje, o njemu cemo raspravljati za tridesetak godina. :)
Hoćemo raspravljati,ako ŽFBIH pređu na 3KV :)) a do tada ima vremena!
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: ŽRS 813/814

Post by Ćiro_bos »

gc wrote:
Evo kako izgleda taj noviji model motornjaka 813 koji je izgleda takodje na prodaju.

Image
Photo: Miro M.@railfaneurope.net
Da tako izgleda modifikovani 813...Na slici se ne vidi, a kod kvačenja ove dvije jedinice su izbačeni odbojnici i postavljen je mijeh na prelazu, tako da je i tu dobio moderniji i ljepši, te funkcionalniji dio. Modifikacija čeone strane je vidljiva i po meni ok!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: ŽRS 813/814

Post by Bo Bo »

Ove modifikovane 813/814 izgledaju jako lijepo, kad bi bilo sluha da se kupi jedno 5 grnitura pa da se pošalju prema Bihaću i Tuzli to bi bio pravi pogodak. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: ŽRS 813/814

Post by stjepan »

Bo Bo wrote:Ove modifikovane 813/814 izgledaju jako lijepo, kad bi bilo sluha da se kupi jedno 5 grnitura pa da se pošalju prema Bihaću i Tuzli to bi bio pravi pogodak. Pozdrav Bo Bo ;) .
Prodajte jednu ovu "novu"žutu i eto ti pare ;)
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
hadzibane
Posts: 26
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:51 am
Location: Sombor,Vojvodina
Contact:

Re: ŽRS 813/814

Post by hadzibane »

SŽ s rešava i tih modifikovanih odnosno modernizovanih FIAT-a?Nadam se da Mercedesi neće tako završiti?
Pa šta je u planu da ih zameni?Jel' ima kakva konkretna informacija?Stjepane pomagaj! :)
To uopšte nisu loša vozila.Nama bi ovde u Vojvodini 5 garnitura rešilo putnički saobraćaj na lokalnim prugama u narednih 20 godina!
Nadam se samo da će neko nadležan sa ŽS biti pametan i ponovo kupiti od SŽ-ja još makar 5 lokomotiva serije 644,jer su se odlično pokazale u ravnici,tj.u Vojvodini.Jedini problem je što ih naše "stručne" mašinovođe voze kao da voze Kenedija,a saobraćajci trpaju/uz prećutni blagoslov ljudi iz vuče/na vozove i po 2500 tona bruta/jeste ravnica ali to NIJE lokomotiva sa siledžijsko ponašanje i takav tretman.Tablice opterećenja su očigledno tabula raza za naše"stručnjake"!/...Gore svako malo vučni motori i instalacije...ali se sirotice i dalje odlično ponašaju u službi.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: ŽRS 813/814

Post by Ćiro_bos »

hadzibane wrote:SŽ s rešava i tih modifikovanih odnosno modernizovanih FIAT-a?Nadam se da Mercedesi neće tako završiti?
Pa šta je u planu da ih zameni?Jel' ima kakva konkretna informacija?Stjepane pomagaj! :)
643 wrote:Slovenske železnice (SŽ) če da odprodaju oko 6 takvih garnitura i onih novijih sa izmenjenom karoserijom. SŽ če da v sledećeoj godini nabaviti dizel motorne garniture Desiro.
Ovaj post kolege 643 je napisan u septembru mjesecu. Dakle, zamjenjuju ih Desiro DMG.
Neki od ovih SŽ će biti prodati željeznicama Kosova...tako sam čuo.
Inače u Tuzli sam viđao ŽRS 813-033, 035, 039, 043, 046...mislim da ih nema više kod njih.
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply