Salon 05

User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Salon 05

Post by ela »

Image
Pozdrav iz Mostara
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Salon 05

Post by gc »

ela wrote:Image
Vidi ljepotana!!! :)

Nadam se da vandali i narkomani nisu potpuno unistili unutrasnjost pa je i ona obnovljena onako kako je nekada izgledala.
Iako sebe ne mogu nazvati jugonostalgicarem, ipak bi na salonu radije vidio onaj starinski metalni JZ amblem (ustvari vise znacku) nego li ovo napisano ZFBH.
Salonska kola su ipak nabavljena za vrijeme JZ-a, ona pripadaju tom vremenu pa ih tako i treba oznaciti.
leopol
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:14 pm

Re: Salon 05

Post by leopol »

A ja bih volio vidjeti FIAT amblem ^:)^

Inace, svaka cast na obnovi.

PS: na ranijim slikama (iz radionice) se vidi da je isaran, ali se ne vide tragovi provaljivanja u unutrasnjost? Mozda je ocuvana?
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Salon 05

Post by lopina »

Je li završena opravka ili je tu parkiran zbog nedostatka dijelova?

pozdrav...
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Salon 05

Post by gc »

leopol wrote:A ja bih volio vidjeti FIAT amblem ^:)^

Inace, svaka cast na obnovi.

PS: na ranijim slikama (iz radionice) se vidi da je isaran, ali se ne vide tragovi provaljivanja u unutrasnjost? Mozda je ocuvana?

Da, Fiatov amblem bi u svakom slucaju dobrodosao. :)

Koliko sam upoznat, unutrasnjost je najvise stradala.
Ovo sa vana i nije bio veliki problem, grafiteri i ostali delikventi su ga samo isarali.
Problem je bio sto su se neko vrijeme u njeg bili uselili narkomani i to izgleda potpuno neprimjeceno.
Kada kazem narkomani, ne mislim na travare nego na ovisnike o heroinu.
Cuo sam da je u njemu pronadjena stravicna kolicina sprica, igala i ostalog pribora.
Sigurno je da su narkomani dosta toga unistili.
Zaista bi bilo dobro kada bi neko napravio slike iz unutrasnjosti da vidimo na sta sada sve skupa lici.
User avatar
cirosana
Posts: 94
Joined: Sat Jul 11, 2009 1:10 am

Re: Salon 05

Post by cirosana »

gc wrote:
ela wrote:Image
Vidi ljepotana!!! :)

Nadam se da vandali i narkomani nisu potpuno unistili unutrasnjost pa je i ona obnovljena onako kako je nekada izgledala.
Iako sebe ne mogu nazvati jugonostalgicarem, ipak bi na salonu radije vidio onaj starinski metalni JZ amblem (ustvari vise znacku) nego li ovo napisano ZFBH.
Salonska kola su ipak nabavljena za vrijeme JZ-a, ona pripadaju tom vremenu pa ih tako i treba oznaciti.
Ne bas JZ, vec

Image
Image.

Plavi voz je imao
Image
BORK-BORK-BORK
User avatar
cirosana
Posts: 94
Joined: Sat Jul 11, 2009 1:10 am

Re: Salon 05

Post by cirosana »

BORK-BORK-BORK
kolska
Posts: 1304
Joined: Sun Oct 04, 2009 9:12 pm
Location: Banaovići

Re: Salon 05

Post by kolska »

Kolege iz Italije su ovakva kola rekon struisale sa motorom kako je dole navedeno:
ZAMENJEN STARI MOTOR TIPA FIAT 700/110/2 SA MOTOROM FIAT IVECO 8217.32.038 V BROJ 000 004, KOJI IMA SLJEDECE KARAKTRISTIKE:
ČETVEROTAKTNI MOTOR, ŠEST CILINDARA, MAKSIMALNI BROJ OKRETA / MINUT 1550, POVRT 137 mm, HOD 156 mm, OBUJAM 13798 cm3, SNAGA MOTORA 200 KS, UKUPNA SNAGA MOTORNOG KOLA 170 KS, HIDRAULICNI MENJAC JE OSTAO ORIGINALAN, ISTO TAKO SU IZVORNI ORGANI VUCE IZ MOTORA DO POKRETNOG POSTOLJA.
UDINE, 4. APRILA 1992
parnjača-Banovići
Image
kolska
Posts: 1304
Joined: Sun Oct 04, 2009 9:12 pm
Location: Banaovići

Re: Salon 05

Post by kolska »

Image

Image

Italijanski salon na kome je izvršena remotorizacija:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
parnjača-Banovići
Image
Post Reply