Salon 05

User avatar
markez
Posts: 11
Joined: Thu Feb 04, 2010 11:55 pm
Contact:

Re: Republicki plavi voz

Post by markez »

Evo jos jedne...

[The extension jpg has been deactivated and can no longer be displayed.]

davor
Posts: 40
Joined: Thu Mar 04, 2010 6:20 pm

Re: Republicki plavi voz

Post by davor »

salon 05 nalazio se u garazi putnicke stanice.u ratu je bila ostecena jedna strana . vozilo je proizvedeno 1937 godine u fiatu i sluzilo je za voznje po crvenoj trasi kada nisu mogli letiti avioni iz sarajeva za beograd clanova republickog presednistva .do 1992 salon su opsluzivali m-v susa meho i gracic zdravko.
takode postojao je i vagon salon koji se dodavao redovnim garniturama bosna ekspresa za beograd ili zagreb po potrebi.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Republicki plavi voz

Post by Bo Bo »

Kompozicija koja je čuvana na žs. Sarajevo, prebačena je u depo Rajlovac. Kako sam dobio informaciju to ce sad biti radni voz. Lijepo bi bilo kad bi neko mogao slikati ovu kompoziciju kako s polja tako i unutra, iz više raznih perspektiva. Kompozicija je već izgrafitirana, a veoma brzo po dobrom starom običaju se neće moći ni vidjeti.

Šteta, ukoliko je ispravna i u voznom stanju mogla je poslužiti kao turistička atrakcija na relaciji Bradina-Ovčari.

Pozzz Bo Bo ;) .
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Republicki plavi voz

Post by damir661 »

Bo Bo wrote:Kompozicija koja je čuvana na žs. Sarajevo, prebačena je u depo Rajlovac. Kako sam dobio informaciju to ce sad biti radni voz. Lijepo bi bilo kad bi neko mogao slikati ovu kompoziciju kako s polja tako i unutra, iz više raznih perspektiva. Kompozicija je već izgrafitirana, a veoma brzo po dobrom starom običaju se neće moći ni vidjeti.

Šteta, ukoliko je ispravna i u voznom stanju mogla je poslužiti kao turistička atrakcija na relaciji Bradina-Ovčari.

Pozzz Bo Bo ;) .
Kako mislis kompozicija? Koliko znam neki od salon vagona SR BiH su vec ukljuceni na neke radne vozove po sarajevskom cvoru, ne misle valjda ovaj salonski DMV upotrebiti kao radni voz??? :-s
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Republicki plavi voz

Post by Bo Bo »

damir661 wrote:
Bo Bo wrote:Kompozicija koja je čuvana na žs. Sarajevo, prebačena je u depo Rajlovac. Kako sam dobio informaciju to ce sad biti radni voz. Lijepo bi bilo kad bi neko mogao slikati ovu kompoziciju kako s polja tako i unutra, iz više raznih perspektiva. Kompozicija je već izgrafitirana, a veoma brzo po dobrom starom običaju se neće moći ni vidjeti.

Šteta, ukoliko je ispravna i u voznom stanju mogla je poslužiti kao turistička atrakcija na relaciji Bradina-Ovčari.

Pozzz Bo Bo ;) .
Kako mislis kompozicija? Koliko znam neki od salon vagona SR BiH su vec ukljuceni na neke radne vozove po sarajevskom cvoru, ne misle valjda ovaj salonski DMV upotrebiti kao radni voz??? :-s
Po svemu sudeći da će tako biti sa salonski DMV-om. A još uvjek nije kasno da se od njeg napravi takva turistička atrakcija ukoliko neko bude imao sluha. Pozzz Bo Bo ;) .
Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Salon 05

Post by admin »

Temu Republički plavi voz sam promjenio u temu Salon 05 jer se ovdje od samog pocetka govori o salonskom DMV koji je imao oznaku Salon 05. Vidim da ova tema pocinje biti interesantna, a u budućnosti će biti i još interesantnija jer je ovaj DMV ušao u opravku kako je to već i objavljeno.
Bo Bo wrote:Kompozicija koja je čuvana na žs. Sarajevo, prebačena je u depo Rajlovac.
Samo da skrenem pažnju da se ne radi o kompoziciji, u pitanju je DMV koji se sastoji od jednog vozila sa dva pogonska dizel motora.

Za sada kruže i price da su u toku rata dizel motori osteceni gelerima i da ne treba preise ocekivati prije nego se voz pojavi na pruzi.

Namjena ovog voza nece biti radni voz nego ce se koristiti u turisticke svrhe.
Naravno mjesto gdje ce se koristiti nije poznato, zbog dizel pogona može se koristiti na svim prigama na ZFBH, a prve price su da cemo iz ovog voza moci gledati ljepote Une.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Salon 05

Post by damir661 »

Namjena ovog voza nece biti radni voz nego ce se koristiti u turisticke svrhe.
Naravno mjesto gdje ce se koristiti nije poznato, zbog dizel pogona može se koristiti na svim prigama na ZFBH, a prve price su da cemo iz ovog voza moci gledati ljepote Une.
:D :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Sada mi je vec lakse, predati ovakav redak i gotovo unikatan primerak DMV u radne vozove bi bilo krajnje imbecilno.
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Salon 05

Post by igorailwayman »

Mislim da je došlo do zabune, kada se ova tema aktivira ponovo prije 2-3 dana pa se pogrešno shavtilo da će voz biti pripravljen u radni voz nego je došlo do nesporazuma tako da se pobrkao pojam premještanja voza u Rajlovac s vagonima voza iz Rajlovca koji su već prepravljeni i služe u kompoziciji radnog - specijalnog voza ;)
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Salon 05

Post by Bo Bo »

Nekoliko fotografija pomenutog salona iz Rajlovca, koji je u procesu sređivanja. Pozzz Bo Bo ;) .

Image

Image

Image
Image
leopol
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:14 pm

Re: Salon 05

Post by leopol »

Stanje od prije nekoliko dana (slika sa SCC foruma by Tango Zulu):

Image
Post Reply