Interrail putovanje Evropom 2011

Moderator: ZlayoZg

dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

ICE 1 prema Augsburgu i Minhenu:

Image


Uzverao sam se i na drugi nadvoznjak, opet u nadi da ce bas tada da naidje neki lep teretni. Od toga nema nista, pa fotografisem regionalce. Regio prema Mertingenu:

Image

Image

Image


Neki stari krs vagoni push - pull regionalca prema Augsburgu:

Image


Pogled na drugu stranu, prema Nordendorfu:

Image


Sama lok. 151 116-1 prema Augsburgu. Zapamtite je, naici ce jos jednom. Sada bi se bas uklopio dugacak teretni u ovaj kadar :(

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Dalje pesacenje nastavljam livadarenjem:

Image


Naravno sada kada nisam na nadvoznjaku nailazi onaj teretni kog nisam docekao gde je trebalo:

Image


Steta, a bas je bio lep voz mesovitog sastava:

Image


Prethodno vece padala je kisa i stvorila manji potop. Trebalo je pronaci nacin, pregaziti ovu bljuzgavu njivu i vratiti se do koloseka:

Image


Stizem do sledeceg nadvoznjaka. Jos jedan veoma fotogenicni DB Regio:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Evo me na trecem i poslednjem nadvoznjaku na koji sam se peo radi fotosacekuse. Ako ste videli krive bandere za kontaktni vod na nekim od prethodnih fotografija, nije vam se ucinilo, zaista su krive. Sve su nagnute na spoljnu stranu, od koloseka, pa sve fotke na kojima je to izrazeno deluju slogirano. Pogled niz prugu:

Image


Tek kada se zumira vidi se prva krivina na pruzi. Ima jos nekoliko kilometara do Mertingena. Naravno sa zumom vidi se bolje i raspored signala. Prvi su prostorni signali i to za pravilan smer voznje, svaki na svom koloseku, zatim ponovo predsignali kao oni iz nekog od prethodnih postova, na kojima se ne vide predsignalne opomenice, a ipak predsignalisu ulazni signal u Mertingen. Obzirom da su ti predsignali i ulazni signali postavljeni na oba koloseka za oba smera voznje, to znaci da je kolosek banalizovan (redovno moze da se vozi po oba koloseka u oba smera). Posto je to slucaj, nije mi jasno zbog cega nema prostornih signala za oba smera voznje na oba koloseka, a postoje njihovi predsignali. Na ovoj pruzi Nemci su ga bas zakomplikovali :)

Image


Ponavlja se prica sa proslih nadvoznjaka. Nemam srece sa teretnim vozovima. Kao da sam greskom odabrao vreme kada nailaze regionalci, a teretni su nailazili stalno dok sam bio izmedju nadvoznjaka.
U smeru Mertingena:

Image

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Zatim iz suprotnog smera:

Image

Image


Pogled prema Nordendorfu, sa potpuno iskrivljenim banderama :)

Image

Image


Onda jedan ozbiljniji RE:

Image


Kapacitet ovog voza je ogroman, a u pitanju je regionalac. Ode put Nimberga:

Image

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Eto mene dole, pa naravno eto onda i teretnog :)

Image


Vagoni za prevoz cementa. To je ono sto nasoj industriji nedostaje, pa se prevoz vrsi kamionima:

Image

Image


Ubrzo posle njega nailazi jedan Kesselwagen Zug :)

Image

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Bez obzira na to sto su mogla da budu stavljena kola sa upravljacnicom, kada se ima previse masina moze i ovako:

Image


Dalje nije bilo puta u blizini pruge, pa sam morao da nastavim necijim pasnjacima. U jednom trenutku spazio sam da me neke osobe posmatraju iz daljine. Dosle su na konjima. U Nemackoj nije pozeljno naci se na tudjoj livadi i nisam znao sta da ocekujem. Pruzio sam korak, ali bezuspesno, dve devojke su mi stale na put sa svojim konjima i upitno me posmatrale, a kada su shvatile da samo pesacim i fotografisem vozove, odjahale su svojim putem :)

Image

Image


Odande sam dosao, ravno u nedogled:

Image


Najbolja fotka za taj dan i vredna prepesacenih kilometara, dupli ICE 2 fotografisan iz kupusa :)
Posle ovoga nije moralo nista vise da mi naidje, bio sam prezadovoljan :)

Image


Mnogo mocan stroj, voz i po :)

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Prolazi jedna Swietelsky radna masina:

Image


Kada sam u svojoj zemlji nemam obicaj da fotografisem putnicke vozove, ali ovi noviji DB su nesto drugo.
U pozadini se vide ulazni signali Mertingena:

Image

Image

Image


Iz Augsburga nailazi teretni voz, na celu sa masinom 151 116-1, koju sam par sati ranije fotografisao sa nadvoznjaka, dok je isla rezi po voz:

Image


Evo i mog odredista:

Image


Preostalo je jos samo da sacekam ovakvu Coradiu Continental za povratak u Minhen:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Po povratku u Minhen još je bio dan. Lepo vreme iskoristio sam maksimalno. Odlazim na Hackerbrücke, most najbliži stanici, koji prelazi sve koloseke i sa kojeg mogu da se prate aktivnosti na samoj stanici. Za početak, fasciniran velikim brojem koloseka, pravim malu panoramu:

Image


Pogled na suprotnu stranu:

Image


Dva spregnuta Velara uvlače se u stanicu:

Image


Za njima jedan ICE T:

Image


Previše je izolatora, žica, kablova, bandera, signala i sve to uleće u kadar, ali i to može da bude interesantno, posebno dok se voz u pozadini prelama u skretanjima :)

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Hackerbrücke ne pruža dobre uslove za fotografisanje, mnogo toga smeta, a najviše visoka zaštitna ograda. Čak i pored toga nisam jedini koji fotografiše infrastrukturu i vozove sa njega. Bilo je oko mene još neumornih vozoljubitelja koji su tražili i čekali neki bolji kadar...
Po našem bi pisalo: "Pažnja, visoki napon, opasno po život" :)

Image


Razlomljeni EC:

Image


Gura ga ova lepotica:

Image


RE, Coradia napušta kolodvor:

Image


Neki šetaju, a neki se i odmaraju na ogradi... Nije loše zamišljen ovaj stil nagnute ograde, dopušta pogled na okolinu, tako da se ne oseća zatvorenost prostora, kao što je slučaj sa vertikalnim ogradama. Sa tornja je sigurno lepši pogled :)

Image


Treba regulisati saobraćaj na ovolikom broju koloseka sa ovolikim brojem vozova :) Na levoj strani nalazi se grupa kratkih krnjih koloseka, odakle polaze neki regionalci. Slična, samo manja grupa krnjih krathih koloseka nalazi se i sa desne strane u odnosu na glavni deo stanice. Sa te grupe polaze RE i Regionalci prema Austriji i jugu:

Image

Interesantno je videti kolosečne veze i rešenja frekventnih stanica i čvorova, sa obiljem dvostrukih kolosečnih veza, kao na prethodnoj fotografiji. Tu nema šale sa inrastrukturnim kapacitetima :)
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Dosta je bilo zadržavanja na ovom mostu, trebalo je ponovo otići na jugoistok i ponovo iskušati sreću sa vozovima na pruzi München - Rosenheim. Do tamo koristim S Bahn. Za početak želeo sam predveče da svratim do teretne stanice Berg am Laim. To je veoma frekventna teretna stanica, gde se vrše smene osoblja ili lokomotiva i zadržavaju razni vlozovi. Dotle dolaze austrijske mašine, od skoro se pojavljuju i italijanske. Privatni operateri preuzimaju neke vozove i odvlače za Brenner... Ljuba mi je početkom dana pozajmio fluorescentni DB prsluk, ukoliko budem nameravao da se zadržavam blizu koloseka, ali i pored toga nisam se usudio po mraku, sa fotoaparatom da silazim na koloseke i da se motam po teretnoj stanici, da ne bi bilo neželjenih problema. Probao sam na drugi način da priđem stanici, sa strane, ali je to bilo veoma nezgodno, zbog veoma frekventnih koloseka za S Bahn, koji sa obe strane okružuju teretne koloseke. Na jednoj strani stanice je stajalište na S Bahn pruzi, a sa druge je ulaz u S Bahn depo. Kako su bili večernji sati u pitanju, pa su S Bahn garniture odlazile u depo, tako su one kolosecima prema depou prolazile na pola minuta do minut i nije bilo bezbedno zadržavati se na takvom mestu, tako da nisam ništa uspeo da uradim. Ova stanica ima odlične uslove za nastanak najboljih noćnih fotografija, viđao sam noćne fotografije odatle, tako da sam ga ciljano birao. Nadam se da ću pri sledećoj poseti Minhena uspeti da uradim nešto više :)

Odlazim dalje od grada, do stanice München Trudering. Dotle se priključila i obilazna pruga koja ide iz ranžirne stanice, pa bi trebalo da ima više saobraćaja. Tu nije bilo uslova za noćno fotografisanje, a stanica nije zanimljiva kao Berg am Laim, jer nema nikakvih aktivnosti. Veliki broj S Bahn vozova saobraća uveče prema jugoistoku, pa sam nastavio da posećujem sledeća stajališta. Tražio sam stajalište sa kojeg se lepo vide koloseci pruge München - Rosenheim. Sa stajališta Gronsdorf i Haar napravio sam par večernjih snimaka vozova u prolazu.

Zugverkehr am Abend on Bahnstrecke München–Rosenheim

https://www.youtube.com/watch?v=M6sAtkKsKzs

Prvi je EC 86 iz Venecije za Minhen, zatim EC 391 iz Frankfurta za Linc, onda RE iz Minhena za Salzburg, za njim (u 0:55)
EC 110 iz Klagenfurta (sa kursnim kolima pokojnog EC 210 "Sava" iz Beograda) za Minhen. Bilo mi je veoma drago kada sam ugledao dvoja ŽS i jedna SŽ kola čelu voza :)
Posle toga istovremeno prolaze Autozug, sa dva Lokomotion Traxxa na čelu i neki R ili RE.
Za kraj je ostavljen S Bahn sa svojim zaraznim zvukom motora pri ubrzavanju :)

Usledio je povratak u grad potpuno praznim i samim tim sablasnim S Bahn vozom:

Image


Ako je za utehu, trebalo bi da ima mašinovođu :)

Image
Post Reply