Interrail putovanje Evropom 2011

Moderator: ZlayoZg

dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

U drugom delu dana odlazim na zapad, na prugu München–Augsburg, najverovatnije najvazniju zeleznicku saobracajnicu u Bavarskoj. Ona je deo jednog zamisljenog grandioznog projekta buduce pruge visoke brzine koja bi presecala Evropu potezom Istok - Zapad, od Budimpeste preko Beca i Salzburga, do Pariza. Za sada je to jedan od saobracajno najopterecenijih pravaca u Nemackoj.
Jednim delom u pitanju je sestokolosecna pruga, deo je petokolosecan i jedan deo cetvorokolosecan. Na mestima gde ima 6 koloseka, dva se koriste za brzi daljinski servis, dva za regionalni i teretni saobracaj, a preostala dva koristi S-Bahn.

Dugi niz godina najveca dopustena brzina bila je 160km/h. U septembru 2011., kada sam ja posetio ovu prugu, pricalo se da je bila u zavrsnoj fazi radova na povecanju kapaciteta i brzine, iako je situacija na terenu bila takva da je sve gotovo i izgradjeno. Utroseno je oko pola milijarde evra za modernizaciju pruge, izgradnju dodatnih potrebnih koloseka, modernizaciju stanica, signalizacije... Provucen je bio LZB kabal neophodan za kabinsku signalizaciju, sve je bilo spremno, vrsile su se poslednje pripreme i tek u decembru 2011. svecano je maksimalna dopustena brzina podignuta na 230km/h. Tom brzinom krecu se samo brzi daljinski vozovi (ICE, TGV), klasicni daljinski vozovi idu 200km/h, dok regionalni vozovi saobracaju svega 160km/h.


Linijom gradske zeleznice S3 otisao sam do njene poslednje stanice, do mesta Mammendorf. Voz kojim sam stigao spreman za polazak nazad:

Image


Ono zbog cega sam dosao nalazi se iza nekoliko zvucnih barijera :) Svakako nisam bio necivilizovan da sa perona silazim na koloseke, vec sam izlaz na prugu potrazio par stotina metara dalje :)
Pronasao sam jedno ne mnogo upadljivo mesto sa strane, kako me znatizeljne oci putnika i prolaznika ne bi primetile.
U pocetku su stativ i kamera odradili deo posla, pa kada se saobracaj malko razredio, skoknuo sam do ona dva najbrza koloseka.

Za pocetak nailazi obican IC Push - Pull servis prema Minhenu:

Image


U donjem desnom uglu fotografije nastaje video zapis, koji cu objaviti nesto kasnije:

Image


Gura ga moja nemacka miljenica, DB 101:

Image


Sa strane prolazi S Bahn na liniji S3:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Zatim nailazi jos jedan IC servis sa DB 120 na celu:

Image


Prolazi Regio iz Augsburga prema Minhenu. U pitanju su nove Alstomove garniture "Alstom Coradia Continental" (DB Baureihe 440). Ovakvom garniturom sam se vratio u Minhen i mogu reci da su prijatne za putovanje:

Image


Sada nastupa nesto ozbiljnije. Iako sam na ovu prugu dosao sa namerom da vidim veliki broj teretnih vozova, nije mi se mnogo posrecilo. Uglavnom su teretni prolazili, usput dok sam se vozio. Raspolozenje mi je popravio nailazak ovog lepotana :)

Image

Jedna sa zumom, gde se vidi da pruga ne ide pravo kao na karti :) Teren je valovit, a ima tu i podosta krivina velikih poluprecnika, koje pri zumiranju vizuelno izgledaju dosta ostro, kao da je nemoguce da se tuda vozi 230km/h:

Image


Tada dok sam fotografisao vozovi su prolazili 160km/h, pa je nastalo vise fotografija nego sto bi bio slucaj da sam dosao 3 meseca kasnije, kada bi isti projurili 70km/h vise :)

Image

Image


Malo zagorela fotka, ipak je sunce bilo na zalasku :)

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

U daljini nad Minhenom se formira nevreme. Dobro je ispalo sto sam u tom periodu pobegao na zapad:

Image


Svaki kolosek kome je pridodat LZB kabal po sredini dobija mnogo mocniji izgled :)

Image


Primeticete da nije u pitanju jedan kabal, vec dva. Jedan ide uz sinu, drugi sredinom koloseka. Priblizno na svakih 100m ta dva kabla se ukrste i zamene mesta. Prelaskom vozova iznad tih ukrsnih mesta moguce je odrediti njihovu poziciju, brzinu kretanja i preneti odredjene informacije. Usput ukrstanjem kablova eliminise se i medjusobni uticaj sina na kabal (uticaj sinskih strujnih kola i povratnog voda stuje vuce). Uloga uvodjenja ovog kabla nije samo u prenosenju informacija u voz i obratno, vec i u automatskoj kontinualnoj kontroli velikog broja vozova duz pruge. Zapravo povecanjem brzine kretanja vozova medjusobno rastojanje signala moralo bi da se povecava srazmerno povecanju duzine zaustavnog puta. Kako se na taj nacin smanjuje broj odseka na posmatranoj pruzi, smanjuje se i broj vozova koji se jednovremeno mogu naci na odredjenom potezu. Da se to ne bi cinilo, signale (predsignal od zastitnog ili ulaznog ili dva prostorna) je moguce medjusobno postavljati na udaljenostima manjim od duzine zaustavnog puta voza koji se najbrze krece. Prenos informacija o signalima, rastojanjima i brzinama prenosi se LZB kablovima i time se znatno povecava propusna moc pruge. Naravno osnovna uloga na brzim prugama im je prenos informacija za kabinsku signalizaciju, sto je obavezno pri brzinama vecim od 160km/h.

Ovo je ujedno i najlepsa fotografija savrsene infrastrukture koju sam napravio na ovoj pruzi :)

Image


Nad Minhenom se nevreme vec dovoljno razvilo, pa je nastao prelep prizor probijanja niskog sunca i crnog neba u pozadini. Jedini je problem sto ja ne umem da podesim aparat za takvu priliku, pa mi boje nisu uspele bas najbolje:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Od ovakvog prizora savrsene uredjenosti stanice u Mammendorfu zastaje dah :)

Image


Pogled na suprotnu stranu, prema Augsburgu:

Image


Dalje se sestokolosecna pruga utapa u cetvorokolosecnu:

Image


Nisam imao nameru da se do Minhena vracam linijom S3, citavih 40min, kada mi se ukazala prilika za znatno brzim prevozom, 20min voznje pomenutim Regio vozom na relaciji Donauwörth - Augsburg - München:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Evo i obecanih snimaka prolazaka vozova...

Zugverkehr in Mammendorf (Bahnstecke München - Augsburg)

https://www.youtube.com/watch?v=uyBky87lVss


Redom:

- 2 Regio Ekspresa (Alstom Coradia Continental);
- Regio Ekspres klasican sa vagonima na sprat;
- S Bahn na liniji S3;
- Dupli ICE T (nagibni);
- Stari ICE 1;
- Push - Pull DB IC;
- Regio Ekspres (Alstom Coradia Continental);
- Push - Pull DB IC;
- ICE 3;
- Miksovani kontejnerski teretni;




Po povratku na Hbf odlazim "u setnju" jednim od najduzih perona. Stekao sam utisak da je peron dugacak malko vise od duzine dva spregnuta ICE-a, sto je preko 400m. Dakle posteno sam se napesacio :)

Okidam par fotki onako bezveze... Taurus na pauzi:

Image


BoB dolazi odnekud sa juznih dizelskih pruga:

Image


Odavde dalje se ne sme:

Image


Na kolosek kraj mene prispeo je jedan stari ICE:

Image


Prolazeci kraj voza nisam odoleo da ne udjem i prosetam kroz isti, iako sam se istim vozio u nekoliko navrata :) Najlepsi deo voza svakako je restoran:

Image


Mozda je bife jos lepsi, ja ne mogu da se odlucim :)

Image

Image


Drugi kraj voza je oko 400m dalje:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Malo skromniji iznutra, ali lepsi i moderniji spolja, ICE 3:

Image

Image

Na kratko odlazim do München Ostbahnhof, velike istocne stanice, u zelji da vidim ima li cega interesantnog. Sem gomile S Bahn-ova i vozova u prolazu, nista posebno dok nisam ugledao jedan nocni voz spreman za polazak. CNL 1246 "Capella" (München Ost - Berlin Lichtenberg) kombinovan sa CNL 1286 "Pyxis" (München Ost - Hamburg Altona). Lep prizor, posebno niskopodna spavaca kola sa singl kabinama postavljenim tako da se nalaze ispod nivoa perona, pa mogu da zamislim kakav je super osecaj kada se tako putuje. Gledam ljude u vozu i samo im zavidim na predstojecem uzivanju :)
Na oba kraja voza nalaze se kola za prevoz pracenih automobila, a na celu/kraju je moja miljenica DB 101:

Image


Pored prolazi jedan kontejnerski teretni:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

U Minhenu nije bilo vremena za gubljenje. Imao sam 4 bitna koridora koja sam zeleo da obidjem. Juzni prema Rosenheimu sam pokusao da obidjem prvog dana kada sam dosao, ali kisa mi je promenila planove i otisao sam na prugu za Augsburg. Prethodne godine sam zajedno sa Ljubom posetio severni koridor, prugu prema Ingolstadtu i Nürnbergu. Imao sam zelju da ponovo odem na tu prugu, u nadi da cu imati srece da vidim dosta teretnih vozova. Ljuba mi je rekao da su radovi na infrastrukturi vezani za povecanje brzine u toku i da je verovatno najveci deo teretnog saobracaja preusmeren na alternativni koridor preko Augsburga. Otuda i promena planova sa moje strane i odlazak oko 100km dalje na severozapad, na prugu Augsburg - Donauwörth - Nürnberg (dalje u Treuchtlingenu nastaju dve pruge, jedna prema Nürnbergu, druga prema Würzburgu, odnosno tu se ova pruga susrece sa onom glavnom iz Minhena i Ingolstadta).

U Nemackoj vozoljubitelji vode racuna o jos jednoj bitnoj stvari kada zele da vide dosta teretnih vozova. Vikendom se slabije rade robne operacije (utovar i isovar robe), jer dosta kompanija ne radi za vikend, pa se onda obicno nedeljom i ponedeljkom ocekuje slabiji promet teretnih vozova. Tek od utorka na prugama njihov broj pocinje da se povecava i tako sve do subote, dok se sve zivo ne razveze i onda ponovo blaga stagnacija. Bio je utorak i sa tim nije trebalo da bude problema :)

Trebalo je jos samo odabrati deonicu koja nije mnogo daleko, da bude relativno "kratka" za prelazak i da ima pogodnosti za fotografisanje. Nasao sam jednu odlicnu, duzine skoro 10km, sa 4 nadvoznjaka preko pruge, rasporedjenih tako da pogled sa svih pokriva skoro kompletnu deonicu. Google mape su mi dosta pomogle, jer mi je bilo bitno i da nema rastinja koje bi zaklanjalo pogled i naselja u blizini pruge. U pitanju je deonica izmedju stajalista Nordendorf i stanice Mertingen.


Da ne bi bilo zabune o kojoj pruzi pricam, na krivini nesto pre mesta Donauwörth nalazi se ova deonica Nordendorf - Mertingen:

Image


Evo i blizeg situacionog pregleda:

Image


Ova pruga predstavlja alternativu glavnoj liniji brze pruge Ingolstadt - Nürnberg i uopste alternativnu vezu od Minhena do Nürnberga. To je jedna od prvih pruga u Nemackoj koje su osposobljene za vece brzine i gde je postignuto 200km/h. Ove brzine postizu se upravo na delu koji sam posetio. Na potezu Augsburg - Donauwörth radjena su razna testiranja vozila. Na primer ICE je jednom ovde vozen i preko 330km/h.
Pruga je za mesoviti saobracaj, tako da sam imao priliku da pored teretnih vozova vidim i nagibne i stare ICE vozove pri brzini od 200km/h :)

Kolosek utegnut do maksimuma:

Image


Iako je u ravnici, pruga vecim delom ima blagi pad od Augsburga prema Donauwörthu, jer se spusta sa 490mnv na oko 400mnv. Prelom nivelete i izuzetno blaga vertikalna krivina vide se samo pri jacem zumu. Za sada se ne nazire kraj pravcu prema Mertingenu:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Iz smera Donauwörth nailazi vec pomninjan regionalac Alstom Coradia Continental DB 440. Verovatno je prosao njegovom maksimalnom brzinom od 160km/h, ali imao sam osecaj da je mnogo brze, proleteo je kao munja:

Image


Za ovog starog duplog lepotana ICE 2 nema sumnje da je isao 200km/h:

Image


Mala betonska bankina ispod prvog nadvoznjaka, sa pogledom unazad prema Nordendorfu:

Image


Pogled vredan penjanja na prvi nadvoznjak, park solarnih ploca i jedan DB Regio Expres:

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

Bio sam vredan i na istom nadvoznjaku docekao nesto zbog cega je vredelo doci :)
ICE T i to cak spregnuta dva komada:

Image


Pogled za koji ne treba dvogled :) Dve moderne tehnologije na jednom mestu, bas su se uklopile u okolinu:

Image

Image


Primetio sam da kod novijih (zaobljenih) ICE vozova nije mnogo bitan polozaj sunca za fotografisanje, jer svakako ispadnu osvetljeni i fotogenicni su u svakom mogucem ambijentu. Jedna od pozadi:

Image


Dok sam se spustao sa nadvoznjaka iznenadjuje me jos jedan ICE T:

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: Interrail putovanje Evropom 2011

Post by dulevoz »

RE za Augsburg Hbf:

Image
Ne znam zbog cega na tabli pise LZB, kada je LZB i iza i ispred table...

Na ovoj pruzi je malo konfuzna signalizacija i posteno me je zabunila. Nailazim na signalni znak 100m do predsignala, a on se nalazi isred signala koji nije predsignal ulaznog signala, vec nekakav prostorni signal iza koga se nalazi drugaciji prostorni signal. Onda jedino moze da bude da predsignalise taj sledeci prostorni, a u tom slucaju ne znam zasto ima samo zelenu i crvenu lanternu *hm*

Image


Evo i tih signala:

Image


Prosetao sam pored polja solarnih ploca. Prvi put sam se nasao tako blizu, a opet delila me je ograda od njih :)

Image


Prolazi jedan teretni prema severu:

Image
Post Reply