Beograd <-> Bajkal 2012

Moderator: ZlayoZg

User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Evo nas već u Lavovu, mene je uhvatio san pa sam propustio pola polučasovne pauze
Image

Image

U Lavovu se prelazi sa 3kV na 25kV, tako da će nas do Kijeva vući lokomotiva ČS8
Image

Unutrašnjost mog vagona
Image

Image

Posle par sati stižemo u Ternopilj (ukr.) ili Ternopolj (rus.)
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Sledeća veća stanica je Hmeljnickij, naša mašina - ČS8 009, Bo'Bo'x2, 7200kW, 471kN, 180km/h, 1987. god.
Image

Ispred nas uparkirane VL60, manevarka i nekakva radna mašina
Image

Ukrajinski vagon je slabo popunjen, verovatno jer se prodaje samo u dvokrevetnom režimu, pa je doplata viša nego u ruskom
Image

U susret nam ide jedna VL80 lokomotiva (slična VL8, samo za 25kV)
Image

Plavo-beli vagon iz Bratislave me je vrlo iznenadio, jer su oni ranije saobraćali samo iz Kalinjingrada i Saratova za Berlin
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Već je 8 uveče i stižemo u Kijev, polako osećam nagoveštaje onoga što mi predstoji od Moskve na istok - potpuno gubljenje osećaja za vreme :)
Image

Image

Beogradski vagon, uočio sam da su i putnici, a i provodnjic-i/e bratislavskih vagona mnogo kulturniji nego u beogradskom
Image

Tabla
Image

Lokomotiva i ukrajinski vagon su nas napustili, tako da moj vagon postaje prvi u kompoziciji; čekamo novu lokomotivu
Image

Manevarka ČME3
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Lokomotiva DS3 proizvedena 2004 od strane proizvođača Electrovozostroeniya iz Dnjepropetrovska u saradnji sa Siemensom. Siemens je obezbedio svu elektroopremu. Međutim, od 100 proizvedenih, 2011. godine je bilo svega 18 u saobraćaju (ne znam trenutnu situaciju).
Image

Stiže naša lokomotiva ČS8-028 Jugozapadne železnice/UZ koja će nas vući do stanici Suhinići, odakle je do Moskve ponovo 3kV
Image

Ukrajinska granična kontrola se obavlja u Konotopu, a ruska u Brjansku, pošto voz nigde ne staje između ova dva grada udaljena 264 km. Kontrola na obe strane je bila brza, niko nije ništa zapitkivao (uostalom, šta ima da zapitkuje, kad dobiješ migracionu kartu na kojoj napišeš sve što može da ih zanima), čak ni carinici nisu prolazili da pitaju za alkohol, cigarete i narkotike, kao što obično rade. Dobro sam se naspavao do 9 sati, a već u 5 do 10 je bio dolazak u Moskvu, tačno na vreme.

Iskrcavanje iz voza na Kijevskoj stanici u Moskvi
Image

Od Suhinićija do Moskve nas je vukla lokomotiva ČS7, Bo'Bo'x2, 6160kW, 435kN, 180km/h, 3kV, 1983. god.
Image

Image

Nastavak sledi
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by Bo Bo »

Odličan početak priče, sviđaju mi se detalji sa fotografije, u toku narednih dana, nakon detaljnog čitanja će biti pitanja s moje strane. Interesuje me koliko novca su te došle karte, da li si išao interrail opcijom, ili kao što vidim unaprijed si rezervisao karte i tražio najpovoljnije mogućnosti.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Odmah po dolasku na Kijevsku stanicu u Moskvi zaputio sam se na međunarodnu blagajnu iz dva razloga:

1) Imao sam dve protivurečne informacije, jednu da je u Rusiji, Belorusiji i Ukrajini potrebno overiti međunarodnu kartu na stanici presedanja najkasnije 3 časa nakon dolaska, ukoliko se putovanje ne nastavlja isti dan i drugu da to nije potrebno.

2) Za nastavak putovanja do Irkutska imao sam rezervaciju za voz Minsk - Irkutsk u čijem sastavu su vagoni Beloruskih železnica (BČ) i koji saobraća preko Moskve (Beloruske i Kurske stanice). No rezervaciju zbog određenog ograničenja za taj voz nije moguće u Beogradu (i u drugim zemljama Evrope van ZND) kupiti između ruskih stanica (npr. Moskva - Irkutsk, kao što je meni bilo potrebno) već samo između dve beloruske ili beloruske i ruske stanice, tako da sam ja kupio rezervaciju Orša - Irkutsk (Orša je poslednja stanica u Belorusiji, pogledati mapu - http://parovoz.com/maps/supermap/). Po nekim informacijama sa ruskog foruma, potrebno je bilo poslati službeni telegram u Minsk kako bi se šef voza obavestio o kasnijem ukrcavanju na voz jer to mesto može neko drugi da zauzme. Opet, po drugim informacijama to nije potrebno i niko drugi ne može da zauzme moje mesto. A verovatno se pitate zašto nisam k'o čovek uzeo rezervaciju Moskva - Irkutsk nekom od mnogih vozova sa vagonima RŽD. Razlog je jednostavan - rezervacija postelje u četvorokrevetnoj turist kabini (T4) Moskva - Irkutsk u vagonu RŽD košta 155 EUR, a rezervacija u istoj kategoriji Orša - Irkutsk u vagonu BČ košta 56 EUR.

Kada sam došao do sale sa blagajnama radile su dve međunarodne blagajne, sačekao sam u redu oko 15 minuta. Kada sam došao na red na prvoj blagajni pokazao sam kartu i rezervaciju, objasnio situaciju i upitao da li je potrebno overiti kartu i poslati službeni telegram. Pošto pošto prva blagajnica nije imala pojma ni za jedno ni za drugo šta treba činiti poslala me je kod druge. Druga je posle malo posmatranja karte rekla da overa nije potrebna. Što se slanja službenog telegrama tiče nije bila sigurna i rekla mi je da idem kod šefa stanice na Beloruskom vokzalu, da ukoliko je potrebno slanje to mogu učiniti isključivo kod njega. Taman kada sam hteo da krenem, nije htela da mi vrati rezervaciju dok ona lično ne proveri u redu vožnje da voz Minsk - Irkutsk zaista ide preko Moskve, i saopšti mi vreme polaska sa Beloruske stanice, pošto na rezervaciji piše polazak sa stanice Orša Centralna. To što sam ja to već znao i rekao joj da znam i da nije potrebno da gleda, nije je zanimalo, očigledno se malo zabrinula za mene. :)

Pošto sam imao cela tri dana u Moskvi (i dvočasovno čamljenje na Beloruskoj stanici u sred noći - polazak iz Moskve za Irkutsk 13.07. u 03:35), rešio sam tek sutra ujutru da odem do šefa stanice na Beloruskom vokzalu, tako da sam se odmah zaputio 2 stanice kružnom linijom metroa do stanice Otjabrskaja (mapa metroa - http://mosmetro.ru/flash/scheme01.html), tj. početka Lenjinskog prospekta, gde živi Dima kod koga ću boraviti u Moskvi.

Pri samom izlasku iz metroa je trg na kome vam dobrodošlicu želi drug Lenjin
Image

Taj dan je Dima imao slobodan dan, tako da je imao vremena da se zajedno prošetamo gradom. Krenuli smo prema parku Gorki, koji se nalazi nedaleko, gde smo jeli vrlo ukusnu tajlandsku ili vijetnamsku (zaboravio sam) hranu.
Image

Sa severne strane parka je reka Moskva gde je izložen Buran, koga se možda sećate od prošlogodišnjeg putopisa. U pozadini je Hram Hrista Spasitelja.
Image

Nakon toga smo išli da se nađemo sa mojom drugaricom Nastjom, koja je prošle godine sa mnom putovala od Moskve do Sankt-Peterburga. Pola centra smo prošpartali, no kako ja kad sam u društvu, obično zaboravim da fotkam, samo jedna fotografija Crvenog trga i policijske parade koja je bila u toku.
Image

To veče smo proveli u kafeu Gogolj gde je bio redovan sastanak kaučsurfera (http://www.couchsurfing.org/), koji se u Moskvi održava svakog utorka. Bilo je oko 50-60 ljudi, što lokalaca, što putnika iz celog sveta. Rekli su mi da je leti to uobičajena brojka.

Nastavak sledi
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Bo Bo wrote:Odličan početak priče, sviđaju mi se detalji sa fotografije, u toku narednih dana, nakon detaljnog čitanja će biti pitanja s moje strane. Interesuje me koliko novca su te došle karte, da li si išao interrail opcijom, ili kao što vidim unaprijed si rezervisao karte i tražio najpovoljnije mogućnosti.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Hvala Bo Bo! Slobodno postavi pitanje koje te zanima.
Nije Interrail, već Citystar. Svaka karta, rezervacija i cena je i će biti napisana, poslikana i objašnjena gde je potrebno. :)
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Evo nas sutra ujutru na Beloruskoj stanici. Levo se vide prigradski peroni gde je uprasto stigao AeroExpress sa aerodroma Šeremetjevo, iz kog izlazi veliki broj putnika (shema stanice - http://www.msk-guide.ru/pics/belorusski ... _shema.jpg)
Image

Otišao sam ka kancelariji šefa stanice koja se nalazi na drugom spratu, u severozapadnom delu, međutim, na vratima je napisano da je prijem putnika samo 1 sat dnevno, na koji sam zakasnio i da je van tog vremena za prijem putnika zadužen pomoćnik šefa stanice čija se kancelarija nalazi na 1. peronu. Otišao sam kod pomoćnika i ono što me jako iznenadilo da je to vrlo mlad čovek, negde oko 25 godina. Objasnio sam mu moju situaciju i pokazao kartu i rezervaciju, što je on pažljivo poslušao i pogledao (očekivao sam nekog matorca koji će da poludi kad krenem da mu objašnjavam), i vrlo ljubazno mi odgovorio da se već par godina takvi telegrami ne šalju i da će moje mesto biti sasvim sigurno slobodno.

Zadovoljan odgovorom odlazim da slikam po stanici. Promet trenutno nije neki na čeonim kolosecima, a prolaznim se ne može pristupiti preko dana jer se na njih može samo sa barkodom otštampanim na karti za prigradske vozove.
Image

Image

Image

Elektromotorni voz EP2T na 6. koloseku
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by Bo Bo »

rasha wrote:
Bo Bo wrote:Odličan početak priče, sviđaju mi se detalji sa fotografije, u toku narednih dana, nakon detaljnog čitanja će biti pitanja s moje strane. Interesuje me koliko novca su te došle karte, da li si išao interrail opcijom, ili kao što vidim unaprijed si rezervisao karte i tražio najpovoljnije mogućnosti.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Hvala Bo Bo! Slobodno postavi pitanje koje te zanima.
Nije Interrail, već Citystar. Svaka karta, rezervacija i cena je i će biti napisana, poslikana i objašnjena gde je potrebno. :)
Moje pitanje neće biti direktno vezano za putopis u ovom momenstu, interesuje me da li preko opcije Citystar mogu unaprijed rezervisati karte na sljedećim relacijama: Ljubljana-Beč, i Beč-Budimpešta, Budimpešta-Sarajevo?

Prateći web stranice SŽ i OBB-a, vidjeo sam da postoje povoljne karte između navdenih gradova u cjenovnom rasponu od 25 do 40 eura.
Svaka informacija, dobro je došla s ciljem organizovanja putovanja.

Pozdrav Bo Bo :) .
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Prtljažni vagon BČ čeka zaduženje
Image

Uskoro treba da pristigne brzi voz iz Grodna (zapad Belorusije, grad poznat po velikom broju crkvi), pa se skupilo par ljudi koji dočekuju prijatelje i rođake
Image

Zanimljiv mozaik na kome je prikazan Lenjin sa saradnicima
Image

EMV od malopre sa druge strane (za razliku od vagona daljinskih vozova, na lokalnim zna da bude po koja žvrljotina)
Image

Pristiže brzi voz iz Grodna za Moskvu, tačno na vreme
Image
Post Reply