Beograd <-> Bajkal 2012

Moderator: ZlayoZg

Post Reply
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

I tako sam se ja polako ali sigurno dokopao Crvenog trga. Naravno, neizbežna fotka...Crkva Vasilija Blaženog
Image

Crveni trg i zidine Kremlja
Image

Obilazim oko Kremlja i sa drugog mosta, zapadno od Kremlja slikam ka zapadu Hram Hrista Spasitelja
Image

Slede tri fotografije Kremlja sa mosta, nisam mogao jednu da izaberem (a bilo ih je i više)
Image

Image

Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Da nastavim dalje konačno...

Do večeri sam se još malo prošetao parkom Gorki i obalom reke Moskve, u društvu poznanice koju sam upoznao tokom prethodnog puta u Sankt-Peterburgu

Ovo je glavni ulaz u park
Image

Reka Moskva
Image

Pošto Dima sutradan nije radio, a meni je voz polazio u 3:35 izjutra odlučili smo da napravimo sedeljku kod njega u stanu to veče. No, ja nisam mogao da ostanem skroz do kraja jer se kapije metroa zatvaraju u 1 sat (ja sam uleteo u 00:59), a taksi je skup, tako da sam otišao ranije i čekao 2 sata voz na Beloruskoj stanici. Tamo je bilo jako zabavno. Pošto svi daljinski vozovi koji u toku noći saobraćaju preko Beloruske stanici saobraćaju preko koloseka za prigradske vozove, na sred stanice ispred čeonih koloseka je stajala jedna službenica RŽD koja je iz petnih žila vikala da je voz postavljen na 4. prigradski kolosek iako je isto najavljivano na razglasu i napisano na elektronskoj tabli dolazaka/polazaka. Onda je ista ta službenica naletela na kofer bez vlasnika, pa je odmah alarmirala policajce da nije možda bomba. No posle 5 minuta se čovek u pripitom stanju vratio po kofer koji je zaboravio na sred stanice. Nakon toga je došao kamiončić za pranje perona, pa su svi putnici koji su čekali 2-3 puta morali da beže da ih ne bi isprskao. Uz to je kasnio (uvek nakupi kašnjenje po Nemačkoj i Poljskoj) idiotski politički voz iz Pariza koji je pristigao sa skoro 2 sata kašnjenja, malo pre 2 sata.


I eto tako mi je prošlo vreme, kad već je 3 sata i moj voz iz Minska za Irkutsk treba da pristigne još malo
Image

I evo ga - na slici se ništa ne vidi, ali bar verno prikazuje količinu svetlosti na peronu
Image

Moj vagon je bio na kraju kompozicije gde je bilo još malo manje svetlosti. Provodnjica je izašla sa lampom da bi mogla da pogleda karte. Malo je bila iznenađena mojom kartom Šturovo - Irkutsk i rezervacijom Orša - Irkutsk, ali sam joj objasnio da nije mogla rezervacija da se uzme iz Moskve, pa sam uzeo iz Orše, tako da nije bilo problema. Pored mene je samo još jedna devojka ušla u moj vagon, u isti kupe. Voz je bio gotovo 100% popunjen.

Moja rezervacija Orša - Irkutsk kupljena u agenciji Putnik u Beogradu
Image
(dolazak u Irkutsk je 5 sata kasnije posle naznačenog vremena jer je Irkutsk 5 sati ispred Moskve, a red vožnje u celoj Rusiji je po Moskovskom vremenu)

P.S. još jednom, radi boljeg snalaženja - železnička karta zemalja ZND i Pribaltike - http://parovoz.com/maps/supermap/
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Zarad boljeg snalaženja u vremenu i prostoru, red vožnje voza 64BJ kojim sam putovao od stanice Moskva Belorusskaja do stanice Irkutsk-Sort (Ranžirna)
Image

Ubrzo nakon polaska voza sam zaspao i probudio se neposredno pre Nižnjeg Novgoroda oko 10 ujutru. Na glavnoj stanici koja nosi naziv Moskovski, voz ima pauzu u trajanju od 59 minuta (nepotrebno ću naglasiti da je sve tačno na vreme).

Prozor službenog kupea sa tablom sa relacijom i brojem vagona
Image

Pogled od vagona br.6 (kupe, 4-krevetne kabine, proizvodnja Wagonbau Ammendorf, ex Istočna Nemačka) ka napred
Image

Pogled od vagona br.7 (1. klasa, lux, 2-krevetne kabine) ka nazad (vagon br.7 i moj br.8 /kupe, 4-krevetne kabine/ su takođe proizvodnje Ammendorf, ali su modernizovani u Dnjepropetrovsku, te su izgubili tradicionalna rebra)
Image

Električka
Image

Na samom kraju kompozicije mog voza je poštanski vagon RŽD koji saobraća do Omska
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Displej mi saopštava radosnu vest, uskoro stiže Sapsan iz Moskve i to na isti peron na kojem je moj voz
Image

I evo ga, uvija se da bi došao do svog koloseka
Image

U pitanju je EVS2, tj. dvosistemska varijanta pošto je od Moskve do Vladimira 3kV, a od Vladimira 25kV sistem
Image

Sapsan je proizvod Siemensa (Velaro-RUS), te zbog toga na izgled jako sličan vozu ICE-3
Image

Bila mi je čast da moj voz deli peron sa Sapsanom
Image

Image

Sapsan je ipak nešto drugačiji od običnog Velara tj. ICE-3, ima nešto širi sanduk jer ruski profil to dozvoljava, a maksimalna brzina mu je nešto niža - 250 km/h
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Taman kad sam pomislio dobar ulov, sprema mi se još jedno iznenađenje,

ČS4T (Co'Co', 4920kW, 265kN, 180km/h, 25kV50Hz, 1973. god.) sa vozom №19 "Vostok" Peking - Moskva
Image

Na ovoj relaciji saobraćaju dva para voza, oba po jednom nedeljno. Voz № 19/20 je sa ruskim sastavom i saobraća preko Mandžurije tj. zaobilazi Mongoliju, a voz № 3/4 saobraća sa kineskim sastavom i saobraća preko Mongolije, tj. Ulan Batora.

Vagon-kupe RŽD u sastavu ovog voza
Image

Image

Sapsan i "Vostok"
Image

Sapsan je po izlasku putnika otišao, a "Vostok" se sprema za polazak
Image

Vagon restoran
Image

I otišao je na poslednju etapu 6-dnevnog puta između prestonica najmnogoljudnije i najveće zemlje na svetu
Image

Sledeća stanica - Kirov

nastavak sledi...
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Devojka koja je ušla sa mnom u Moskvi je putovala do Šahunje, i bukvalno je svo vreme spavala. Druga dva saputnika u kupeu su zajedno putovala iz Minska za Jekaterinburg. Naravno, kad sam im rekao da sam iz Srbije, nisam morao da se brinem za hranu i piće do Jekaterinburga. Srećom pa su imali samo pivo, a ne i votku. :) U Šahunji nas je saputnica napustila, a u Kirov stižemo u 18:15. Tamo voz ima pauzu od 35 minuta.


Desetodelna električka ER9PK (25kV50Hz, 4000kW, 130km/h, 1969. god., sedećih mesta 1050) u stanici Kirov Putnička

Image


Na 1. kolosek pristiže voz №44 Moskva - Habarovsk, kojeg ćemo do Irkutska sretati na svakoj stanici sa dužim zadržavanjem, jer on ide ili par minuta iza ili ispred mog voza. On iz Moskve polazi par sati ranije od mog voza №64 (00:35 sa Jaroslavske stanice), ali saobraća starom Transsibirskom prugom preko Jaroslavlja, te nas sustiže tek u Kirovu, gde nas prestiže i ide 10-ak minuta ispred nas. Leti, svakog drugog dana, kada voz №44 ne saobraća, po istom redu vožnje sa produženom trasom do Vladivostoka saobraća sezonski voz №240 Moskva - Vladivostok kojim je par nedelja kasnije putovao naš drug John iz Splita.


Pogled sa nathodnika - voz №44 stiže na 1. kolosek

Image

Image

Image


Na peronu

Image


Voz №44 je već otišao za Habarovsk, a na 1. kolosek biva postavljen firmenij voz "Vjatka" Kirov - Moskva. U njegovom sastavu su i kupe vagoni privatnog operatera TransKlasServis:

Image


A takođe i novi vagoni RŽD iz Tverskog vagonostroiteljnog zavoda:

Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

U toku noći smo prošli Balezino i Perm. U Balezinu se opet vraćamo pod 25kV mrežu. Od Vladimira do Balezina smo bili pod 3kV mrežom, na teritoriji Gorkovske železnice (Gorkij - sovjetski naziv Nižnjeg Novgoroda). U Balezinu prelazimo na teritoriju Sverdlovske železnice (Sverdlovsk - sovjetski naziv Jekaterinburga).


Na Uralu, nešto pre Jekaterinburga i prelaska u Aziju:

Image

Image


Hodnik mog vagona

Image

Nastavak sledi
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

U 10:37 po lokalnom vremenu (Moskva +2) stižemo u Jekaterinburg, 4. grad po veličini u Rusiji i grad u kome su 1918. poslednji ruski car Nikolaj II i njegova porodica streljani, po zvaničnoj verziji. Dva saputnika iz kupea nas ovde napuštaju sa obećanjem da će istog dana otići u srpski restoran u Jekaterinburgu. U Jekaterinburgu voz ima planirano stajanje od 57 minuta.

Nova ruska manevarka (2004. god.) TEM18 i peronski vozić.

Image


Na tom peronu je bio postavljen voz Čeljabinsk - Novij Urengoj

Image

Image


U čijem sastavu je bio i ovaj vagon Ammendorf, takođe rekonstruisan u Dnjepropetrovsku, u zanimljivom bojanju

Image


Vagon restoran mog voza

Image

Image


Sa druge strane mog perona je upravo pristigla električka ED4M (1998. god.)

Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Pošto sam imao dovoljno vremena, pošao sam na ulicu da poslikam malo ispred stanice.


Standardna situacija u ispred železničkih stanica u Rusiji, mnogo maršrutki čeka putnike iz vozova

Image


Zdanje stanice je prekrasno

Image

Image

Image


Još jednom, stanični trg

Image


U pothodniku, ispred izlaska na peron postoji tabla sa polascima za svaki peron posebno

Image

Kao i na peronu
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Beograd <-> Bajkal 2012

Post by rasha »

Još smo u Jekaterinburgu.


Sa teretnog dela stanice u smeru istoka odlazi jedan teretni voz

Image


Električka na mom peronu i još uvek čeka polazak

Image

Image


Pošto još ima dosta vremena do polaska mog voza odlazim ka čelu istog

Image


Na čelu mog voza ČS2 (Co'Co', 3708kW, 265kN, 140km/h, 3kV, 1958. god.)

Image


Proizvođač Škoda, vlasništvo RŽD-Sverdlovske železnice, lokomotivski depo TČ-6 Jekaterinburg

Image
Post Reply