U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Moderator: ZlayoZg

User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

U Rijeci nas je dočekala domaća ekipa.Priznajem,bio sam iznenađen koliko ih je došlo :shock: .Čak 8.

U kafiću "Cres" dogovaramo raspored aktivnosti i odlučujemo prvo otići u remizu.
Ljubazni čuvar nas pušta unutra i idemo u razgledanje.Tužne slike. :cry: :cry:
Image

Image

Image

Očerupane manevarke...
Image

...i dobra stara Litorina koja gotovo sigurno više neće na vožnju. :cry:
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Potom odlazimo do okretaljke koja je još u funkciji.
Image

Image

Kod okretnice su parkirane Žutke.
Image

101 koja je još uvijek aktivna...
Image

...i 001 koja je prema informacijama ekipe parkirana tu od prošle jeseni.
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Poslije remize odlazimo u kolodvor Jurdani gdje ćemo dočekati brzi vlak za Ljubljanu i teretni vlak iz Šapjana.Prometnica nam kaže da će teretni doći tek za 30-ak minuta poslije brzog i odlučili smo ovdje dočekati brzi,a u Matuljima teretni.
Image

Sačekuša se priprema.
Image

Dolazi.
Image

Na čelu Žutka 102.
Image

Poslije fotkanja u Jurdanima odlazimo prema kolodvoru Opatija-Matulji i usput obilazimo stajališta Jušići i Rukavac gdje se nalazi istoimeni tunel "Rukavac" dug 312 metara.
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Dolazimo u Matulje i pripremamo se za dolazak teretnog.
Image

Evo ga.Dolazi iza zavoja.
Image

Na čelu Žutka 007.
Image

Kraj vlaka.Ako se dobro sjećam,bilo je 28 vagona.
Image

Poslije zahvale prometniku,odlazimo u kolodvor Škrljevo.
Image

Pruga u daljini.
Image

Kiki se ponudio da me uslika na manevri na što pristajem. :D
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Poslije Škrljeva odlazimo do mjesta Sveti Kuzam i tu pripremamo sačekušu vlaka 4603 za Moravice.Slika nemam,samo filmić koji ću naknadno staviti.

Odlazimo u kolodvor Rijeka-Brajdica gdje obilazimo tunel "Brajdica" dug 1837,90m.
Image

Kolodvor Rijeka Brajdica.
Image

Image

Manevra odmara u hladovini.
Image

Kako je u blizini more,odlučio sam se malo rashladiti u njemu.Samo sam skinuo majicu i trk u vodu na hlađenje. :lol: :lol: Jao,kako je bilo dobro. :mrgreen:

Već je bilo oko 16:30 i morali smo lagano na vlak koji je čekao na peronu.
Image

Ali na kolodvoru dolazi do promjene plana povratka.Naime,ja imam frenda u Rijeci i jako me molio da ostanem sa njim u noćnoj smjeni u kolodvoru Opatija-Matulji i da se vratim sa njim ujutro vlakom za Zagreb.Pitam ja Drempu jel bi mu smetalo kad bi se on sam vratio za Zagreb.Nije imao ništa protiv i ja sam ostao,a on je otišao. ;)

I na kraju,svi sudionici ekšna u Škrljevu,doduše bez Koblera jer je on otišao još dok smo išli na remizu,tako da njega ovdje nema.
Image

Bio je to jedan super i odličan ekšn sa puno lijepih fotografija,filmova i doživljaja.Još jednom se zahvaljujem riječkoj ekipi na druženju i vođenju po njihovom području i hvala im za izdvajanje slobodnog vremena.Nadam se da će biti još ovakvih ekšna,posebno kada ASEA-e i Brene dođu na riječko područje.

Hvala i vidimo se.Pozdrav. :D :D ;)
User avatar
Konzola.Pantograf
Posts: 24
Joined: Mon Jun 01, 2009 5:57 pm

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by Konzola.Pantograf »

Hvala ZlayoZg !!!

u moje ime, na ovom kao i svim ostalim prekrasnim prilozima, reportažama i tvojim postovima, večinom sa prostora -a, kojima upotpunjuješ, uljepšavaš i svakodnevno činiš ovaj forum vozovi.com mnogo interesantnijim i zanimljivijim za sve posjetioce, posebno za one koji malo šta znaju o željeznicama izvan BH prostora ;) .

Konzola.Pantograf ;)
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Konzola.Pantograf wrote:Hvala ZlayoZg !!!

u moje ime, na ovom kao i svim ostalim prekrasnim prilozima, reportažama i tvojim postovima, večinom sa prostora -a, kojima upotpunjuješ, uljepšavaš i svakodnevno činiš ovaj forum vozovi.com mnogo interesantnijim i zanimljivijim za sve posjetioce, posebno za one koji malo šta znaju o željeznicama izvan BH prostora ;) .

Konzola.Pantograf ;)
Hvala ti na ovim riječima hvale.Ipak,nisam mislio da će se to baš toliko nekome sviđati.Ali neka,drago mi je. :D ;)
Post Reply