U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Moderator: ZlayoZg

User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Forumaška ekspedicija u sastavu ZlayoZg i Drempa krenula je u jednodnevni lov na lokomotive serije 1061 (Žutke) na riječko područje.Više o Žutkama na http://www.railfaneurope.net/ric/hr1061.htm .
Kako sam ih jako htio vidjeti i želio uhvatiti u objektiv svog fotića i kako mi se ukazala prilika,predložio sam Drempi da ide sa mnom,što je i prihvatio na moje veselje.Našli smo se par dana prije puta i kupili karte za vlak.
To jutro smo se ja i Drempa trebali naći na Glavnom kolodovoru.Kad sam došao na GK,vidio sam da neće ići nagibni za Rijeku,već klasika :D (iskreno,draža mi je nego nagibni).Ispred našeg vlaka je bio nagibni za Split koji će krenuti prije nas.Kako je Drempa malo kasnio,odlučio sam napraviti jedan đir po Glavnom da vidim što se događa.

ASEA 207 na 6.peronu,...
Image

...2044 017 na vlaku 994 za Kotoribu,...
Image

...nagibni za Split koji je ispred našeg vlaka i koji će krenuti prije nas,...
Image

011 se mota uokolo,...
Image

...i 008 čeka na polazak prema Koprivnici.
Image
Last edited by ZlayoZg on Tue Aug 11, 2009 11:50 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Tad me Drempa zove da je stigao kod vlaka i da će me čekati u vagonu dok ja "operiram" po Glavnom.

Ovo je stroj koji će nas vući do Moravica.
Image

Tad se dogodilo nešto na što nisam ni pomišljao da bi se moglo dogoditi.
Ja se približio do lokomotive da je fotkam,kad mene netko imenom pozdravlja iz upravljačnice.Ja pogleda tko je,kad ono moj frend koji ide za Karlovac.Govori on SV-u da sam veliki ljubitelj željeznice i da zato fotkam lokomotivu.Mi se pozdravimo i rukujemo i ja pitam njega(frenda) onak iz zezancije:"Kaj mene ne bi pozvao gore?"Tad se meni obrati strojovođa:"Ak se hoćeš voziti,dođi gore."Ja mu odgovorim:"Vi se to zezate sa mnom ili...?"On meni odgovori da se ne zeza i da zbilja ako se hoću voziti da dođem.Ostao sam zatečen :shock: :shock: jer nisam ni u najluđim snovima mislio,a kamoli i pomišljao da ću se voziti lokomotivom i to baš danas.Kažem mu ja da hoću,naravno i kažem da se idem javiti prijatelju u vagonu da neću biti sa njim jedan dio puta.

Prvo je otišao nagibni za Split,a nakon par minuta i mi za njim.
Image

Mostom preko Save 20 km/h.
Image

U Hrvatskom Leskovcu križanje sa 824 iz Splita.
Image

Ulazni signal Jastrebarskog.
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Put prolazi bez problema i dolazimo u Draganiće...
Image

...i u Karlovac gdje se zaustavljamo.Ovdje moj frend izlazi van i pozdravlja se sa nama,a ja pitam SV-a da se vratim u vagon,a on mi odgovora da mogu ostati sa njim skroz do Moravica ako hoću što,naravno,nisam odbio. :D :D
Image

Nakon zaustavljanja idemo dalje i dolazimo do budućeg stajališta Karlovac Centar koje još nije gotovo iako je pred samim završetkom.
Image

Jedna u zavoju.Ne znam zašto,ali nekako su mi posebno drage.Bit će ih još. :mrgreen:
Image

Duga Resa
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Malo kadrova sa iz prvog reda. ;)
Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Zvečaj
Image

Image

Image

Generalski Stol
Image

Image

Image

Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Dolazimo u Oštarije gdje nas čeka vlak.
Image

Image

Sustižemo teretni vlak koji dolazi iz pravca Gospića...
Image

...kojeg vuku dvije Ličanke.
Image

Ogulin.Odavde do Moravica smo brojniji za još jednog člana.Šta mislite kojeg? :D
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Nakon stajanja u Ogulinu idemo prema zadnjoj postaji što se boravka u lokomotivi tiče-Moravicama.
Image

Image

Image

Image

Od ovog mjesta tuneli su malo češća pojava.
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Gomirje
Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Izlazimo iz Vrbovskog prema Moravicama.
Image

Tunel "Vrbovsko".
Image

Image

Ulazni signal Moravica.
Image

Prilikom ulaska u kolodvor Moravice isključuje se glavni prekidač i spušta pantograf.Naime,za one koji ne znaju,kada lokomotiva sa sustavom napajanja 25kV izmjenično dolazi u Moravice mora spustiti pantograf da je inercija odnese ispod 3kV istosmjerno gdje zatim lokomotiva sa tom vrstom napajanja zakači lok. sa 25kV,odvlači ju sa kompozicije i vrši odbačaj natrag prema 25kV sustavu po drugom kolosijeku.Isto je i iz drugog smjera.
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: U lovu na lokomotive serije 1061(Žutke)

Post by ZlayoZg »

Nakon dolaska u Moravice,pozdravili smo se sa strojovođom i zahvalili mu na super vožnji.
Image

I dolazi ono zbog čega sam se i uputio u Rijeku.Prvi put u kadar mog fotića ulazi Žutka 103 koja vuče ASEA-u ispod 3kV i vrši odbačaj prema 25kV.
Image

Dolazimo u At vagon koji je prvi do lokomotive.Vrlo je udoban i lijepog interijera(bar za mene).
Image

Do Rijeke nisam baš nešto fotkao.Prozor bez otvora ima i svoju negativnu stranu(barem što se fotkanja tiče :mrgreen: ).
Kolodvor Delnice.
Image

Stigli smo u Rijeku.Ova makina nas je dovukla.
Image
Post Reply