ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Moderator: ZlayoZg

User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Jučer,27.03.2010. četveročlana ekipa foruma željeznice.net u sastavu ZlayoZg,Vice,Stanley i egerke bila je u jednodnevnoj posjeti glavnom gradu Republike Slovenije Ljubljani i željezničkom muzeju koji se tamo nalazi.
Iako su još trebali ići Portos i Drempa,nažalost nisu mogli zbog iznenadnih obaveza koje su iskrsnule par sati prije puta.

Dogovoreno je da ćemo do Ljubljane putovati vlakom EC 212 "Mimara"...
Image

...a vratiti se vlakom IC 311.
Image

Povratnu kartu sam kupio dan prije na kolodvoru i platio je 138,74 kn(cca.19 €) sa K-33j koju ću posjedovati još 10-ak dana,a po RPC košta oko 158 kn(cca. 22 €).
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Na GK sam došao oko 6 i 15 i po dolasku naišao sam na svoje suputnike koji su kupili karte za vlak i koji su išli prema njemu.Nakon pozdrava i kratkog razgovora,dogovorili smo se da će me oni čekati u vlaku,a ja idem izvidjeti kakva je situacija u kolodvoru.

Brena 011 na vlaku 783 za Osijek,a ASEA 001 na putničkom 2011 za Vinkovce.
Image

Image

Malen broj vučnih vozila u depou.
Image

Manevra na teretnom.
Image

ASEA 214 iz depoa je u međuvremenu negdje krenula.
Image

I upravo pristigla Macosa 127 na vlaku 2300 iz Bjelovara.
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Ostalo mi je još 15-ak minuta do polaska vlaka i bilo je vrijeme da krenem prema njemu i društvu koje me tamo čeka.
Došavši do njega,vidio sam da ima samo 2 austrijska Bmz vagona,a dan prije kad sam kupovao kartu zatekao sam se tamo baš kad je dolazio na GK imao je još i vagon 1.razreda. :-?
Image

Tek što sam došao do vlaka,preko razglasa dobivamo obavijest da će nam vlak kasniti u odlasku 10 minuta. :-w Onda sam još malo krenuo naprijed da vidim čega tamo ima.

Naš vlak će vući Brena 009.
Image

Ona ASEA što je krenula iz depoa i za koju sam rekao da ne znam gdje će je završila na vlaku EC 158 "Croatia" za Beč.
Image

Dvije 2044 i to 017 i 015 na 992 za Kotoribu.
Image

Tad sam se vratio u vagon i kupee gdje su bili dečki i tamo susreo još nekog sa njima.Bio je to forumaš mali.paja koji je išao doma iz noćne smjene.Prvobitno je naumio ići sa nama,ali je ipak odustao da ga policija ne bi nešto zezala.

Napokon,u 7 i 14 smo i krenuli.Granična policija nam je pregledala dokumente,a meni i egerkeu su dali kartončiće za ulazak u Sloveniju jer smi imali osobne.
Image

Malo poslije kontrole policije,došao je i kondukter koji nam je pregledao karte.
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Do Savskog Marofa nisam fotkao pošto je ova dionica obrađena već nekoliko puta.Tek jedna fotka Savskog Marofa.Tu je izašla granična policija.
Image

Došli smo u Dobovu.Ušli su slovenski policajci koji su nam opet provjerili dokumente,a u međuvremenu su se izmjenile i lokomotive.
Poslije pregleda i izmjene,krenuli smo dalje.Ubrzo nam je došao i slovenski kondukter koji nam je pregledao karte i kad nas je prošao,odlučio sam provjeriti što nas vuče.
Bio je to Taurus 541-016 i ujedno ga prvi put i vidim,pa makar i iz ove pozicije. :D
Image

Otišao sam i na kraj vlaka i snimio filmić.
"Osobna iskaznica" vlaka
Image

Primjetio sam da je vlak dosta popunjen(nekih 85-90%),a ne bi bilo na odmet da je bio još jedan vagon.

Došao sam natrag do kupea.
Stanley još uvijek dobro raspoložen,...
Image

...egerke je utonuo u dubok san,a Vice ima neke vibre. 8-x
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Stajemo u Sevnici
Image

Potom i Zidani Most
Image

Put je prošao ugodno i već smo blizu kolodvora u Ljubljani.Prvi put vidim i Brižitku.
Image

Došli smo u Ljubljanu.Čim sam izašao van,otišao sam fotkati Taurusa koja nas je vukao od Dobove i koji nastavlja za Villach.
Image

Dočekao nas je forumaš Pataky.
Image

Odmah smo se dogovorili da idemo u Domžale u dućan sa modelima da Stanley kupi nešto za sebe.
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

A unutra:raj za modelare. \:D/
Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Image

Image

Image

Image

Image

Stanley u šopingu. ;)
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Poslije kupnje,vraćamo se u Ljubljanu i idemo u kolodvor Ljubljana Moste i obilazak Žutki koje su za kasaciju.
Ekipa. :-h
Image

Čim smo došli do njih,počela je lagano padati i kiša koja je na mahove i pljuštala kao da je htjela da odemo odavde. :-??
Image

Image

Image

Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: ZlayoZg i prijatelji u Ljubljani,27.03.2010 (puno fotki)

Post by ZlayoZg »

Sve lokomotive su bile sa zavarenim vratima i nije se moglo ući u njih,osim u jednu:362-039
Image

Image

Pokisli Stanley
Image

Parkirani Mercedes.
Image
Post Reply