Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Moderator: ZlayoZg

User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

Prugu odnosno krak Bogojevo-Novi Sad ostaljamo iza sebe, kao i "bogojevsko kosovo polje" kako sam ga ja prozvao, a mi nastavljamo prema Sonti.
Image
Image

Stizemo u Sontu, nazalost nisam uspeo da uslikam stainicu, ali stanica ima izlazne likovne signale i isto dosta starih vagona
Image
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

Sledeca stanica je Prigrevica, predposlednja do Sombora, u njoj je PIK Prigrevica. Prigrevica isto ima izlazne likovne signale
Image
Image
Image

Stizemo u Bukovacke Salase, ispred stanice stari Gs120 vagon, a mi smo na korak do Ravangrada
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

Pruga na svojoj trasi u principu zaobilazi grad Sombor, tako da ulzi pomalo nelogicno kruzeci oko grada. Na prilazu Somboru, pridruzuje se pruga iz Apatina tj pruga Sombor-Apatin, na kojoj nema putnickog saobracaja, a pitanje je ima li i teretnih.

Za pocetak most preko velikog kanala
Image

PP na ulasku u Sombor, sa predsignalom ulaznog signala
Image

Ulazni signal stanice Sombor
Image

I Konacno stizemo "U taj Sombor"
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

Makosa 206 stize konacno ,ali strogo na vreme u Ravangrad, gde ide na dnevni pregled, pa zatim za Vrbas
Image
Image

Stanicu Sombor krasi parna lokomotiva 20-196 cija bi okolina mogla malo boljeda izgleda
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

U Somboru mi se prdruzuje Nemanja, i idemo na zasluzeno osvezenje u 'biblioteku" blizu stanice, gde sumiramo dosadasnje utiske, gde se bolje upoznajem sa nekadasnjim prugama u ovom kraju kojih je bilo mnogo.

Brundanje 661 sa stanice nas podseca da je pristigao lokal iz Subotice ida je vreme da se i mi pripremimo za put za Suboticu.
Zelena lepotica se vec okrenula, prvi put video Bm kola u boji papagaja.
Image
Image
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

Ja i Nemanja komentarisemo remont 661 u gredelju, divimo se lepoj boji, radu motora, a onda se desava nesto sto nismo ocekivali. Na prozoru se pojavljuje majstro Arpada, koji nas pozdravlja i ukljucuje aktivno u nas razgovor o 661, a zatim na opste odusevljenje mene i Nemanje nas oziva da im budemo gosti do Subotice :tip: ;,;,

Ko je lud da odbije, prosto receno, zauzimamo mesta da ne smetamo majstorima, i krecemo na vreeme za Suboticu, svo vreme saltajuci po 8. :tip:
Zbog voznje u kabini od makine 661-243 izostale su slike stanica na pruzi Sombor-Sebesic, ali normlano nije nista bolje od voznje u 661 (u stvari bolje je jedino aktivno je voziti, a ne voziti se)
Ova pruga je isto u zavidnom stanju posebno u odnosu na koridor, vecina stanica je opremljena likovnim signalima, a uz to i izlaznim.

Brzina je uglavnom 75-80km/h tako da povremeno manipulator u 661 izgleda ovako :zmaj:
Image

U jednoj od stanica se ukrstamo sa teretnim na kome je 644-017
Image

U Sebesicu se zahvaljujemo majstorima na ugodnoj voznji i konverzaciji, uz zelje da se ovo ponovi i da ostanemo u kontaktu, pozdravljamo se sa majsotorima i prebacujemo natrag medju narod u klasu, i eto nesto mal oslika sa pruge.
Image

Zatim ide vec Subotica Pregradje
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

I stizemo u grad na severu Backe, odnosno krajnji sever Srbije
Image

Ulazni signal stanice Subotica
Image
Image

Pridruzuje nam se pruga iz Kelebie
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

Ulazak u stanicu Subotica
Image
Image

Pogled na depo spremne cekaju 441-704,707 i 461-106
Image

Zelena lepotica u Subotici
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

Kasnije se pojavio poslednji mohikanac 812-199
Image
Image

Jedna V43 spremna za polazak za kelebiu
Image

U isto vreme se razigrala i druga suboticka zelena lepotica 661-224
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Pruga: Novi Sad-Sombor-Subotica

Post by damir661 »

I to bi bilo to, ja sam Nemanjom ponovo idem na kulturno uzdizanje u "library" uz sumiranje svega. Potom se Nemanja vratio za Sombor, a ja natrag kuci u Beograd. Bilo je lepo, iako nisam obavio neke stvari u depou u Subotici, ali nema veze, bice prilika.
Toliko od mene, za sam kraj jedan vozoljubiteljski pozdrav od mene.

Image
Post Reply