INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Moderator: ZlayoZg

dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Uvece izlazimo do Minhen Hbf, sa namerom da sacekamo taurusa serije 1016, ili 1116, ne bi li snimio pevanje pri polasku, ali na zalost nailazi 1216, koji ne peva. Ljubo se zapricao sa majstorom, a ja slikam:

Image

Image

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Na drugom kraju stanice privatnik Arriva ceka polazak:

Image

Image




Enterijer ovog vagona na sprat:

Image

Image




U sastavu voza su i kola restoran:

Image

pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Sutradan ujutru me Ljubo prati na stanicu. Pozdravljamo se, rastajemo i ja se psihicki spremam za prvu voznju ICE vozom. Seo sam odmah iza masinovodje. U ICE 3. generacije putnike i masinovodju deli samo staklo, tako da sam kao malo dete sve vreme buljio napred, gledajuci sta radi i prugu ispred nas. Tacno u 10h 55min voz polazi i ja se prepustam samo uzivanju. Svestan da cu se za manje od sat vremena prvi put naci na High Speed pruzi, uzimam kameru i snimam. Pre filma, evo nekoliko slika moje voznje prema Frankfurtu, sa jedine High Speed deonice izmedju Minhena i Nurnberga, gde smo se vozili lepih 300km/h:

Image

Image

Image

Image






Dalje od Nurnberga do Frankfurta smo se vozili po normalnoj pruzi, skoro sve vreme sa 160km/h. Ta brzina mi je bila dosta mala, pa nisam niti slikao, niti snimao, samo sam odmarao i uzivao :)

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Evo filma sa ove voznje, od Minhena prema Frankfurtu, sa ICE 928, High Speed prugom Ingolstadt - Nurnberg, gde smo se vozili od 250 do 300km/h. U filmu, negde posle polovine, vidi se kako lepo deluje kada sa 250 do 300km/h idemo pored auto puta i kako preticemo kola velikom brzinom (beo obzira sto se na Nemackim autoputevima normalno vozi od 160km/h pa navise do 200 i vise...). Vidi se u jednom trenutku i motorista, koji je bio jako uporan vozivsi sigurno preko 200, jer smo ga malo duze preticali.

Uzivajte :)


Image




Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Jedan zanimljiv dogadjaj iz mog putovanja bio je zapravo moj dolazak u Frankfurt, koji cu pamtiti kao i prvu voznju sa 300. Stizemo sa 6min kasnjenja, toga se dobro secam. Izlazim iz voza sa preko 30kg teskim backpacker rancem na ledjima i napravim par koraka pa se osvrnem oko sebe, pogledam stanicnu kupolu, nad glavom, ogromnu, takvih nekoliko ima stanica, preko 20 natkrivenih koloseka, na svakom peronu zaseban razglas, cela stanica samo odjekuje, "Meine Damen und Herren...". Krenem niz peron prema izlazu, nailazim na kraju perona na takav metez i guzvu, da mi se zavrtelo u glavi, ljudi jurcaju na sve strane, ima ih ko mrava, toliko je frekventna stanica, da mi je pripala muka. Zapitao sam se u jednom trenutku gde sam se ja to uputio uopste, pa se onda prisetim da treba da ostavim stvari u Hostelu ispred stanice koji sam rezervisao dan ranije. Od stanice do Hostela Frankfurt ima malo vise od 100m, zapravo samo sto se izadje iz podzemnog prolaza izbija se na Hostel u kome sam odseo. Posle mini pauze krecem pod "punom foto i video opremom" u obilazak grada.


Naravno za pocetak obilaska grada nije mi dovoljna karta koju sam dobio u Hostelu, vec treba da nadjem Turist Centar, u kome cu dobiti detaljnije informacije o tome sta je najatraktivnije u gradu i gde da idem prvo. Odlazim u centar S-Bahn-om do Turistickog Centra, tamo dobijam detaljniju kartu grada. Tu pored se nalazi Galeria Kaufhof (nesto kao robna kuca), na cijem se krovu nalazi jedan od gradskih vidikovaca:

Image




Zatecen ogromnom masom uzrujanih ljudi i sa bezbroj stanaca od kojih pola ne zna ni kuda je poslo ni gde se nalaze (kao i ja :--) ), shvatam da je tacno da je Frankfurt jedna od glavnih raskrsnica Evrope.

Image

Image




Svi samo slikaju, bitno da nisam jedini :lol: :--) :

Image



Prosetao sam naravno i pored Majne, na slici je pogled od grada, jer mi Sunce nije dozvoljavalo da slikam prema gradu:

Image



Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Pre nego sto zadje lepo poslepodnevno Sunce, zeleo sam da iskoristim priliku da slikam i koji voz, pa odlazim pesaka na jug :lol: :--)
do stanice Frankfurt Süd (Jug), gde je jako zivo, ma da sta drugo treba ocekivati na nemackim zeleznicama, nego da svugde ima vozova i to koliko ti dusa zazeli. Ako i ne uspe neka fotografija, na tom istom mestu bice isti, ili veoma slican voz za najvise 5min :lol:



ICE I generacije se prvi pojavljuje:

Image

Image




Zatim jedan teretni:

Image




Pa jos jedan ICE:

Image





Pa regio:

Image


Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Regio vozom odlazim do glavne stanice:

Image



Naravno push-pull garnitura, upravljacnica u poslednjem vagonu:

Image







Ono sto sam propustio da slikam kada sam dosao u Frankfurt, ulaz na Frankfurt Hauptbahnhof, gledano iz voza!!! Tako izgleda ulazak sa juzne strane stanice, a isti je i sa severne! Strava!


Image

Image

Image

pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Image




Stanica se po sirini prostire dokle coveku pogled dopire:

Image




Iz stanice kroz podzemni izlazi se direktno na moj Hostel, koji ima odlicnu lokaciju:

Image




Detalj iz centra grada, u kome preovladjuje moderna arhitektura:

Image





Evo i dokaza da je Frankfurt jedna od glavnih raskrsnica Evrope, sa jednim od najfrekventnijih aerodromoma, poznato vam je da gde god da krenete, mozete presedati u Frankfurtu :--)

Image

pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Pre nego sto ozbiljnije nastavim sa putopisom, evo jos nekoliko fotografija iz Frankfurta:

Image

Image

Image

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Image



Jedna U-Bahn stanica i voz:

Image

Image

Image

Image



pozdrav,
Post Reply