INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Moderator: ZlayoZg

dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Nesto malo slika iz centra ovog prelepog grada:

Image



Pazite se ovakvih, da nazovem, zivih maskota:

Image

Image

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Posle obilaska malog i simpaticnog centra grada, odlazim na stanicu, sa razlogom da se raspitam za S Bahn i rpovozam S Bahn-om do Bad Schandau, banje na samoj granici sa Ceskom. Pre toga, nekoliko fotografija sa Dresden Hbf:

Ovakav automat u holu stanice sam video jos negde, ubaci se 1e i vozovi krenu :) :

Image



Stanica ima nekoliko svodova, a napravljena je u dva nivoa. Sa donjeg polaze vozovi samo prema severu i ceonog je tipa, a gornji nivo je prolazan i ima odvojene delove stanice po pravcima za sever i jug (kako je stanica i okrenuta). Pored ovih kupola, nalazi se jos nekoliko prolaznih koloseka, koji se koriste za teretne vozove.

Image

Image



Dolazi jedan S-Bahn iz pravca Bad Schandau:

Image


Ceska masina serije 371 ceka da preuzme voz za nazad:

Image



U stanicu ulazi EC 175 Jan Jesenius, gde ga preuzima ceska masina:

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Odlazim do Bad Schandau S Bahn-om, tamo odmah presedam u EC 172 Vindobona (koji saobraca na predivnoj relaciji Villach Hbf - Hamburg Altona) i vracam se do Dresdena, kako bih snimio celu tu deonicu. Snimak cu postaviti kasnije. Onda se opet upucujem u pravcu Ceske, ali samo do stanice Pirna. Tu pocinje kratkotrajna kisa:

Image

Image



Odmah posle kise pojavljuje se prelepa duga, lep i redak prizor za fotografisanje, a jos redje se moze uloviti nad prugom :)

Image

Image



Pogled na teretni deo stanice, levo od helge moze se primetiti i jedan herkules:

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Nisam se dugo zadrzao u Pirni, odlazim malo severnije prema Dresdenu i usput snimam par teretnih vozova.

Image



Dan sam jako lepo iskoristio, vreme me je takodje posluzilo. Ali bez nocnih fotografija iz grada nista nisam uradio... :) :)

Za pocetak malo sa pruge:

Image

Image

Image



Kao sto i naziv stanice kaze, prvo par fotosa iz novog dela grada:

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Prelaskom preko reke ulazi se u stari grad, a u koliko se reka prelazi mostom u blizini zeleznicke pruge ili vozom, najlepsi je pogled na grad :)

Image

Image


Bez posebnog komentarisanja par fotografija iz tog dela grada:

Image

Image

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Sledeceg dana sam morao da poranim da bih uhvatio jutarnji voz za Cesku, za Prag. U 7h hvatam CNL 457 "Kopernikus", koji saobraca izmedju zemalja Beneluksa i Ceske. Zaista ima impresivnu relaciju, Amsterdam - Keln - Berlin - Dresden - Prag. U sustini mnogo volim vozove dalekih relacija (posebno nocne) koji na zalost postaju sve redji.

Image




Jedina kola sa sedistima na delu voza u koji sam ja usao su bila Ceska, verujem nakacena u Dresdenu, hladna, bez grejanja, prljava, bucna, stara raspala, a povrh svega toga u mom kupeu sam otkrio sta dodatno povecava neprijatne mirise, neko je bio pametan, ostavio i zaboravio carape na sred jednog sedista. Pozitivna stvar u celom putu do Praga bila je to sto sam mogao da otvorim prozor, udahnem svez vazduh i slikam ponesto usput.

Maglovito jutro nad Labom, negde izmedju Pirne i Bad Schandau-a:

Image

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Jos par interesantnih pogleda iz voza:

Image

Image

Image

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Po dolasku u Prag vreme nije bilo bas sjajno, navukli su se oblaci. Centar grada sam obilazio 2007. godine, a fotografije sa tog putovanja ste sigurno videli u jednom starijem mom putopisu. Vreme nije bilo za obilazak pruga i slikanje vozova, pa sam poslepodne odlucio da obidjem zooloski vrt. Do istog je moguce doci i duzim pesacenjem iz grada, ali ja sam odabrao najbrzu varijantu, metroom do Praha Holesovice nadrazi odakle sam imao autobus. Taj bus je jako slican nasim krsevima, zapravo pokretna raspadnuta krsina, koja dimi, ali sta drugo ocekivati u istocnoevropskim zemljama. Ulaznica u zoo nije bila jeftina, uzeli su mi 150 ceskih kruna, sto je malko vise od 6e. Kratak pregled plana zoo vrta:

Image



Izuzetno je lepo uredjen, mnogo toga ima da se vidi, a i poprilicno je veliki. Postoji gomila vestacki napravljenih podzemnih objekata, prolaza, pecina i dosta nocnih zivotinja, koje se mogu videti u zatamljenim delovima zoo-a. Tu su i bube, za one koji se ne gade :-)

Image



Vestacki napravljeni uslovi kao u dzungli, vodopadi, visoka vlaznost vazduha, lepo formirane stene itd...:

Image

Image


Zanimljivo je sto se i iz zoo vrta vidi pruga kojom sam dosao sa severa u Prag:

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Na prvi pogled ove ptice sam pomislio da je neki ukras, pa onda da mi se samo cini da se pomera, a pored njenog kaveza bio je tv na kome su prikazivali kako se ponasa u prirodi. U pitanju je neka zaostavstina iz doba dinosaurusa, a i veoma lici :)

Image

Image

Image


Nisu u celom zooloskom vrtu samo tako neke bezazlene zivuljke, ima tu i medveda, vukova, risova kao na prethodnoj slici, u jednom delu zoo-a napravljeni su uslovi slicni onima iz severnih tundri i tajgi, gde ima dosta losova. Od svih zivotinja ovaj aligator mi je zbog necega poseban i zato ga izdvajam, videcete i sami zasto :-o

Image

Image
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Pri povratku u grad isao sam pesaka. U jednom trenutku posle prelaska reke Vltave izbijam na prugu na izlazu iz stanice Holesovice. Tu nastaje i par losijih fotosa:

Image

Image



I naravno S-Bahn koji dolazi iz pravca centra grada iz stanice Masarikovo, obilazeci Holesovice:

Image

Pozdrav,
Post Reply