INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Moderator: ZlayoZg

dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Opet je sunce granulo, pa su nastale malo vedrije fotografije:

Image

Image

Image



Tuda se motala i jedna manevarska lokomotiva:

Image

Image


Kao sto se dalo videti, Decin je veoma frekventna stanica, tu se zaustavljaju svi medjunarodni vozovi prema Nemackoj, velika je rasputnica, ima veliku ranzirnu stanicu do koje nisam otisao, ima dosta teretnog saobracaja prema Nemackoj. Prema Pragu neki teretni vozovi idu kuda i putnicki, glavnom koridorskom prugom, dok drugi deo teretnih vozova obilazi Prag i ide prema Kolinu sasvim posebnom dvokolosecnom prugom, koja se nalazi na suprotnoj strani reke od do sada pominjanog koridora.

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Vracam se nekim brzim, koji u sastavu ima neke stare, raspale, rasklimatane, bucne vagone, naravno sa prozorima koji se mogu otvoriti, pa nastaje i poneka slicica. Ulazimo u Usti nad Labem:

Image

Image

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

U stanici Lovosice izlazim iz voza da napravim malu pauzu, ucinila mi se interesantnom. Ima ranzirni deo, mali ranzirni breg, pa sam ocekivao da ce biti nesto za slikanje. Nista specijalno kao i obicno, bilo je sinobusa, teretnih u prolazu, poneki brzi i tako, uobicajeno. Na prvoj slici u kadar je upao EC 177 "Johannes Brahms", u prolazu:


Image

Image

Image



Minijaturni ranzirni breg:

Image



Minijaturni prijemni park:

Image



City Elephant:

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Malo starih sinobusa:

Image

Image

Image



Dva slicna teretna, jedan za drugim i ne samo to, vec se i serije njihove dve masine sleduju jedna za drugom, 121 i za njom 122 :)

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

U Prag stizem uvece, ali dan za mene jos nije gotov, dok god ne napravim jos koju zeleznicku fotografiju. Ne znam da li u Ceskoj postoji bolje mesto za to od glavne stanice, a takodje ne znam da li na ceskim zeleznicama postoji nesto lepse od novih Pendolina:

Image

Image



El. Manevarka preuzima voz i odvlaci ga u depo u okolini Praha Vrsovice:

Image



Na drugom kraju stanice, jedan drndobus:

Image


Tu je i jedan dizelmotornjak, a obratite jos paznju na gornji desni ugao na slici, na tablu: "Gosa Yugoslavia", koja tu stoji jos od izgradnje krovne konstrukcije na Praha Hlavni Nadrazi:

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Mislim da je krajnje vreme da privedem kraju i zavrsim ovaj visegodisnji putopis. Napravio sam pauzu malo vecu od dva meseca, zbog cega se izvinjavam :(
Sa jedne strane me je sprecila gomila obaveza, sa druge strane sam zbog istih vremenom izgubio volju za pisanjem i nikako mi se nije dalo da nastavim. To je mozda uzrokovalo da ovim putopisom obaram rekord u duzini pisanja putopisa na forumu, ali cu pokusati to da ispravim, ako ne nastavkom ovog, onda bar u buducim putopisima :(


Preostao je jos jedan dan tog putovanja koji nisam opisao, a koji sam proveo uglavnom putujuci. Zelja mi je bila da se provozam vozom popreko preko cele Ceske, od Praga do Ostrave i uzivo vidim celu tu trasu i brdo ranzirnih i rasporednih stanica, velike zeleznicke cvorove i naravno da se provozam 160km/h nekim od najfrekventnijih zeleznickih deonica u ovoj zemlji. Prvobitan plan prosirio sam tako sto sam produzio istim vozom od Ostrave do grada Cesky Tesin. Iz Praga sam poranio na Ex 143 "Odra", jedan od mnogobrojnih vozova koji saobracaju izmedju Praga i Ziline u Slovackoj (po vazecem rv za ovu godinu, ima taktnih polazaka na svakih sat vremena izmedju ova dva grada!!!). Po polasku je bio mrak, ipak je vrlo rano 6h ujutru. Pocelo je da se razdanjuje u okolini Kolina, tako da odatle i nastaju prve fotografije sa te voznje.

To nam je bilo prvo zadrzavanje, Kolin, veliko i jako zanimljivo zeleznicko cvoriste, koje ne bi bila losa vozoljubiteljska destinacija za neki naredni period :)

Image



Malo kasnije, u okolini Bezpravi-a, mimoilazimo se sa nekim ekspresom:

Image



Pogled na moj voz, koji je u sastavu imao devet vagona:

Image



Tu pocinje i gusta magla, a uskoro u okolini Ceske Trebove ubrzavamo i na 160km/h (ili 140km/h, nisam siguran, jer je pruga sposobna i neki vozovi idu 160km/h, ali se ne secam koji su nama vagoni u sastavu bili i da li smo smeli ici preko 140). Danas su u sastavu tog voza Ceski Bmee, WRm i Ampz vagoni, svi sposobni za 160.

Image


Dalje neki teretni, u stanici Usti nad Orlici, gde se odvaja jedna pruga za Poljsku:

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Na izlazu iz Ceske Trebove, na jug se odvaja pruga za Brno (dalje za Madjarsku i Austriju), a mi nastavljamo na istok, prema remontovanim deonicama, malo bržim prugama u Ceskoj, prema mestu Zabreh na Morave:

Image

Image

Image



Kada je vec nemoguce voziti se na masini, velika pogodnost za svakog vozoljubitelja je poslednji vagon u vozu, naravno za one koji vole da osmatraju prugu kojom se voze:

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

U punom sastavu voza idemo do Bohumina, gde ostaje nekoliko vagona, a prvi deo voza nastavlja dalje prema Slovackoj. Tu negde se i masina menja i preuzima nas ceska lok serije 163. Po izlasku u Ceskom Tesinu pravim par fotografija mog voza:

Image

Image

Image

Image






U tom mestu nije bilo nista vise interesantnog za slikanje sto se tice zeleznice, pa hvatam prvi putnicki voz za Ostravu. U pitanju je City Elephant, koji ne saobraca preko Bohumina, vec kruzi sa juzne strane, okolo idustrijskih zona, preko Havirova. Kako god isli po ovoj oblasti, da li preko Bohumina ili ovako juzno, svuda okolo se pruza pogled na gomilu industrija. Najvise rudarskih teretnih vozova ima u ovom delu zemlje, industrijskih pruga i stanica na sve strane, tu su i ogromne rasputnice, kao i visekolosecna pruga izmedju Ostrave i Bohumina. Isao sam do stanice Ostrava Svinov, odakle sam planirao povratak za Prag.

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Sa obzirom da sam za taj dan planirao samo voznju do Ostrave i nazad za Prag, ovde nastaje svega nekoliko fotografija onoga sto se u tom trenutku zateklo:

Image

Image

Image

Image

Image



Kao sto vidite i tu je postalo dosadno, a posto sam do voza imao jos vremena, odlucio sam da odem do Ostrave Hlavni Nadrazi i ako stignem tamo napravim koju fotku.

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

U periodu od svega pola sata pre dolaska voza uspeo sam da se prosetam do lokomotivskog depoa koji je lociran neposredno pored perona. U Ceskoj sam se za razliku od Nemacke osecao slobodnije, takva je i zemlja, pa je bilo moguce prosetati kroz zonu depoa bez pitanja, a za fotografisanje mi niko od zaposlenih, koji su me videli, nista nije rekao, sto je za svaku pohvalu, prava zemlja slobodnih vozoljubitelja :)

Jedna mala okretnica, za jos manje lokomotive :)

Image

Image



Tu odmara nekoliko manevarki, a ima i vecih dizela:

Image

Image

Image



Za kraj pogled na jos jednu halu CD Karga:

Image

Pozdrav,
Post Reply