INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Moderator: ZlayoZg

dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Povratak u Prag bio je vozom EC 110 "Praha", koji dolazi iz Warsave i na koji se dodaje jos vagona u Bohuminu. Sastav voza je vrlo lep :)



Image

Image





U Prag sam stigao za cetiri sata, tako da sam iskoristio celo vece da ponovo prosetam ovim predivnim gradom, odmorim se od silnog putovanja i neprestanog boravka na sinama. Naravno da u sebi saberem neke utiske sa putovanja, a veci deo sam ipak ostavio za trenutak kada se vratim nazad u Srbiju. Trebalo je pripremiti se za ranojutarnje ustajanje oko 5h, odlazak na stanicu na voz EC 345 "Avala", koji polazi u 05h i 39min. Put do Beograda trajao je citavu vecnost, bar mi se tako cinila voznja od neverovatnih 15h, za koju ne znam da li cu je ikada zaboraviti. Bilo bi super da sam bar sedeo u ZS Z1 kolima, na udobnim gosinim sedistima, ali tu srecu nisam imao jer su se nasi vagoni pokvarili jos pre nego sto smo posli, mene su zamolili da izadjem i zakljucali su ih.

Povratak u Srbiju bio je tezak. Po dolasku u Beograd osecaj je bio pomalo cudan. Nasi vozovi su mi za vreme jednog kratkog perioda postali odbojni i grozni, pa o njima nisam ni zeleo da razmisljam.

Kada sumiram sve sto sam prosao, ovo putovanje ostace mi zauvek u secanju, a u tome ce mi pomoci i kolekcija brojnih fotografija koje predstavljaju trajnu i lepu uspomenu.
Posle ovog putovanja, sledece godine usledilo je novo, malo duze putovanje Evropom, tokom kojeg sam video neke od najlepsih gradova na svetu. Novi putopis sledi... :-h


Puno pozdrava,
Post Reply