INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Moderator: ZlayoZg

dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Prema Brenneru idemo sa Talentom:

Image

Image





Spremni za polazak:

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Jako finim brzinama se krecemo do Insbruka, mestimicno i do 140. Posle Insbruka pruga pocinje da se penje kroz Alpe i cuveni Brenner Pass prema Italiji. Tamo su nesto manje brzine, pruga je puna krivina i usponi su do 30 promila.

Stizemo u Brenner u Italiji. Brenner Pass, na Italijanskom: Passo del Brennero, je cuveni planinski prolaz kroz Alpe. Postoji tri pruge izmedju Italije i Austrije, ova je izuzetno vazna za teretni saobracaj. Dnevno prodje mnogo Ro-La vozova, kao i mnogih drugih teretnih.

Sa Italijanske strane pruga se spusta u Bolzano, a dalje vodi za Veronu.

Image

Image




Stize jedan Ro-La:

Image

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Italijanske "azdaje" se spremaju da preuzmu voz:

Image

Image



Italijanska signalizacija, pogled prema Italiji:

Image





Obb-italia taurus, dolazi sa vozom iz Italije:

Image




Ovaj krece za Italiju. Inace ove italijanske "azdaje" koje rade na 3KV imaju uzasan zvuk, a smesno ih je gledati kako se muce da povuku teretni voz:

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Posto je u stanici prelazak sa 15KV Austrijske mreze, na 3KV Italijanske, za odbacivanje, odgurivanje lokomotiva je zaduzena ova mala manevarka:

Image




Stize jos jedan teretni iz pravca Insbruka:

Image



Pan-europa konteneri:

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Image

Image





Obratite paznju na Italijanske push-pull vozove (vagone sa upravljacnicom). Inace za dizajn ovakvih vagona ne treba nikakva skola :kul

Image

Image

Image




Mi se sa Brennera za Worgl vracamo EC 84 vozom, ne bi li snimili i slikali prelepe predele usput kroz koje prolazimo. Zadnji vagon je dusu dao za tako nesto. Jedini problem bio je sto staklo za snimanje nije bilo bas najcistije. Ja sam razvukao stalak, postavio svu neophodnu opremu i zauzeo pozu za snimanje. U tom u voz ulazi pogranicna policija (cisto formalno, ne traze pasose, podrazumeva se (EU), vec samo bace pogled dok voz ne krene. Vidi policajac da sam se ja spremio za snimanje i vidi da mi smeta prljavo staklo. Uzeo je kljuc cetvorku, otvorio zadnja vrata na vagonu, dao nam da obrisemo i zatvorio i pozeleo srecan put i dobre snimke!!! To od nekog policajca jos nisam doziveo. Takva ljubaznost je za svaku pohvalu! Da sam u Srbiji na nekoj granici samo izvadio foto aparat (nikakav stalak ni u ludilu) odmah bi me deportovali u istrazni sud i na odsluzenje kazne za terorizam i na drustveno korisni rad na neko vreme. Sta sam sve dozivljavao kod nas na Balkanu, to zaista nema nigde u Evropi i civilizovanim zemljama.

U Brenneru nismo samo Ljubo i ja slikali, bilo je tu jos vozoljubitelja, sa raznih strana. Niko nikoga tu nece da dira i zlostavlja za slikanje kao kod nas, bez obzira sto stanica vrvi od granicne policije.

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Zaista su divni Alpski predeli kroz koje pruga prolazi:

Image




Postoji nekoliko cuvenih vozoljubiteljkih mesta kroz koje prolazimo, kao sto je St. Jodok, gde je cuvena serpentina na ovoj pruzi, pa sa stajalista St. Jodok mogu se videti vozovi koji tuda prodju i na jednoj serpentini vislje!!!

Na ovoj livadi, privatnom imanju, dolaze vozoljubitelji iz cele Evrope, u potrazi za dobrom fotografijom. Livade na Apima su najcesce privatno imanje nekog zemljoposednika, pa tako i ova najbolja za slikanje. Zbog ogromnog broja vozoljubitelja koji uznemiravaju stoku, cobanin je odlucio da ih tera vilama :--) :--)

Image




Mesto St. Jodok u pozadini:

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

U pozadini se vidi jedan od brojnih mostova na autoputu, koji uporedo sa prugom ide iz Italije za Austriju:

Image

Image




Jedna skakaonica za skijase iznad Insbruka:

Image




Napustamo Insbruk:

Image

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Sa obzirom da se vozimo vecim brzinama, ne stizem da uhvatim bas svaki voz koji nas usput iznenadi:

Image




Teretni vozovi koji idu preko Insbruka za pravac Svajcarske moraju proci kroz grad, dok svi ostali za pravac Italije imaju izgradjenu obilaznicu iznad grada kroz dugacak tunel. Na slici se vidi teretna obilazna pruga koja se penje prema tunelu:

Image





Posle par kilometara shvatam do koje mere su Austrijanci napredovali po pitanju infrastrukture. Obratite paznju kuda idu dva koloseka teretne pruge!!!!! Direktno ispod stajalista :shock: :shock:

Image




Nije svuda dovrseno dva posebna koloseka za teretnjake, ali uskoro ce ovo postati mozda cetvorokolosecna pruga!!!

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Detaljno se snima cela trasa:

Image

Image




Stizemo u Worgl i kolima nazad za Minhen...

Image

Pozdrav,
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: INTERRAIL PUTOVANJE EVROPOM 2010

Post by dulevoz »

Naravno posto sam vec u par navrata pominjao snimanje, evo i kratkog filma, cela trasa od Brennera do Insbruka, voznja iz poslednjeg vagona, ubrzana tacno 3 puta:


Railway Line Brenner - Innsbruck:

http://www.youtube.com/watch?v=vySmN6hB01U

Pozdrav,
Post Reply