Russia-Prussia 2011

Moderator: ZlayoZg

User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Spavaći i kušet vagoni koji čekaju večernji polazak za jug Poljske:
Image

Putnici iščekuju dolazak regionalnog voza Gdinja - Hel - Gdinja:
Image

Pristiže voz iz Gdinje u sastavu jednog betejca i tri dvospratna vagona:
Image

Po izlasku putnika, putnici za Gdinju se već ukrcavaju:
Image

Image

Pošto je voz bio krcat i pošto bih morao da presedam u Gdinji na SMK voz da bih došao kući u Vžešć, odlučio sam da se ne guram i sačekam noćni TLK voz za Jeleniu Goru koji je polazio pola sata kasnije i koji ide preko Vžešća, tako da nema presedanja.

Inače ova tri maskirno-zelena dvospratna vagona koji izgledaju jako staro su nerazdvojivi, tj. povezani u jednu celinu. Interesantno su rešena postolja između vagona:
Image

Lokomotiva odlazi ka lučkom koloseku kako bi obrnula oko voza:
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Pogled ka Gdinji:
Image

Pogled ka luci:
Image

Ubrzo TLK voz za Jeleniu Goru (preko Gdinje, Gdanjska, Poznanja i Vroclava) biva postavljen. Bilo je samo četiri vagona 2. razreda i jedan 1. i nije bilo spavaćih i kušet vagona, što me je iznenadilo, ali je kasnije u Gdinji dodato još 7-8 vagona, uključujući kušet i spavaća. Vagon 2. razreda kojim sam putovao je standardan na TLK vozovima (8 sedišta po kupeu):

Image

Image

Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Spremni za polazak:
Image

Ili ne. Čekali smo ovog regionalca u vidu znatno modernijeg DMV, da bi dobili prolaz:
Image

I krećemo:
Image

Image

Dok smo mi krenuli dotični DMV se već uparkirao:
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Pošto blagajna bila zatvorena ranije, jer je bila nedelja, kartu sam kupio od konduktera. Naravno, u ovakvom slučaju se ne plaća dodatak za kupovinu karte u vozu. Čak sam dobio i popust od 26% koji važi za mlade do 26 godina.

Ovako izgleda karta kupljena od konduktera:
Image

Kroz šumu
Image

stižemo u Jastarniu:
Image

Image

Nastavljamo kroz šumu:
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Konačno se sa leve strane ukazuje more (i desno je jako blizu, ali breg i šuma sprečavaju pogled):
Image

Image

Približavamo se Vladislavovu:
Image

Image

Image

Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

U Vladislavovu ulazi veliki broj ljudi:
Image

Inače je za TLK vozove na stanicama kojima staju na poluostrvu Hel predviđeno stajanje od nekoliko minuta (najduže u Vladislavovu), zbog velikog broja putnika koji ulaze i izlaze. Moja sreća je što sam došao u vreme kada spoljašnja temperatura nije dovoljno visoka za veliki broj kupača koji ovde dolaze vikendom. To izgleda ovako nekako:



Posle Vladislavova napuštamo poluostrvo:
Image

I prolazimo pored vetrenjača:
Image

Image

U stanici Reda se priključujemo na glavnu prugu Ščećin - Gdanjsk:
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Ubrzani cabride snimak cele pruge Hel - Reda možete naći ovde:

User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Četvrti dan za redom mi započinje na dobro poznatoj stanici Wrzeszcz. Ovaj put se ne vraćam, već čekam TLK voz Olsztyn - Szczecin, kojim ću se nakon 4 i po sata udobne vožnje deklasiranim kolima 1. razreda za 4 i po sata dopeljati na zapad do Ščećina. Karta sa popustom za mlade od 26% je kupljena:
Image

Na stanici Wrzeszcz stanje uobičajeno, jedan regionalac:
Image

I jedan ExIC:
Image

Voz je bio pun tako da usput nisam ništa slikao sem ovog DMV u stanici Gdynia Glowna. Stanica izgleda užasno, ali je u toku totalna rekonstrukcija:
Image

Evo nas u Ščećinu. Lokomotiva koja nas je vukla:
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Sa druge strane perona na koji smo pristigli je postavljen EC 179 "Alois Negrelli" Sčećin - Berlin - Prag, sastavljen od ČD vagona; vagon restoran:
Image

Na čelu tog voza je DB "Ljudmila", pruga Ščećin - Berlin na delu od Ščećina do stanice Angermünde nije elektrificirana (ali je brzina 160 km/h):
Image

Image

Pogled sa nathodnika na stanicu:
Image

Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Russia-Prussia 2011

Post by rasha »

Pošao sam u stanicu, gde sam kupio kartu do Berlina po specijalnoj ceni od 10 EUR:
Image

Nisam išao na EC voz koji je upravo trebao da krene, već sam se odlučio da idem RegionalExpresom uveče, kako bih obišao Ščećin to popodne.

Stanica Szczecin sa civilne strane:
Image

Kad se od stanice prema centru krene prvo našta naiđete je pošta:
Image

A drugo Katica (bivša berlinska, ako se ne varam):
Image

Generalno mi se arhitektura u Ščećinu jako svidela. Ovo je jedna od interesantnih građevina:
Image
Post Reply