Norveška najbolje mjesto za život, Bosna 76.

Mjesto predviđeno za rasprave o svemu onome što nema nikakve veze sa željeznicom a ipak zanima jednog ljubitelja željeznice
Post Reply
User avatar
ismet222
Posts: 196
Joined: Fri Jun 26, 2009 6:24 pm
Location: Bihac
Contact:

Norveška najbolje mjesto za život, Bosna 76.

Post by ismet222 »

Norveška najbolje mjesto za život, Bosna 76.
Image

Norveška je najbolje mjesto za život, slijede Australija i Island, stoji u godišnjem izvještaju UN-a (prema podacima iz 2007., znači prije krize). Najgore mjesto za život je Niger, slijede Afganistan i Sierra Leone. 182 države na ovoj listi poredane su prema kvaliteti života njihovih građana.


Kriteriji za poredak bili su očekivana životna dob, razina pismenosti, postotak školovanih i ekonomija države. Hrvatska spada u drugu razinu država, visokog ljudskog razvoja te je 45. na listi. Od država iz ex-Yu, Slovenija je 29., a ostale su iza Hrvatske. Ovdje pogledajte kompletnu listu.http://hdr.undp.org/en/statistics/#


Izvor: Monitor.hr
sesede
Posts: 28
Joined: Sun Dec 06, 2009 9:46 pm

Re: Norveška najbolje mjesto za život, Bosna 76.

Post by sesede »

Bio sam u Oslu, neznam o cemu ovi trabunjaju. Bosna je san snova za Norvesku i za mnoge, mnoge druge, sve ostalo su lazi. Bosna je jedna i jedina, vjerujte mi!
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Norveška najbolje mjesto za život, Bosna 76.

Post by stjepan »

sesede wrote:Bio sam u Oslu, neznam o cemu ovi trabunjaju. Bosna je san snova za Norvesku i za mnoge, mnoge druge, sve ostalo su lazi. Bosna je jedna i jedina, vjerujte mi!
Bijo sam i ja u Bosni,o čemu to ti pričaš :-o .
ismet222 wrote:Kriteriji za poredak bili su očekivana životna dob, razina pismenosti, postotak školovanih i ekonomija države.
Po ovim kriterijima se gleda,a ne po prijaznosti i dobroti ljudi ili po prirodnim ljepotama i rudnim bogastvima.
Samo zadnja ti rečenica drži i stvarno je Bosna jedna i jedina!
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Norveška najbolje mjesto za život, Bosna 76.

Post by staner »

Jedna i jedina Bosna i Hercegovina !! :-bd
sesede
Posts: 28
Joined: Sun Dec 06, 2009 9:46 pm

Re: Norveška najbolje mjesto za život, Bosna 76.

Post by sesede »

Prijavi postCitiraj (i odgovori)Re: Norveška najbolje mjesto za život, Bosna 76.
Postao/la stjepan dana 13 feb 2010, 22:56

sesede je napisao/la:
Bio sam u Oslu, neznam o cemu ovi trabunjaju. Bosna je san snova za Norvesku i za mnoge, mnoge druge, sve ostalo su lazi. Bosna je jedna i jedina, vjerujte mi!

Bijo sam i ja u Bosni,o čemu to ti pričaš

Stjepane!
Izabrani kriteriji su od strane onih koji zele da budu prvi ili u najmanju ruku medju prvima.
Zivot od najmanje set mijeseci u tmini i zimi od minus tridesetak stepeni zasigurno zahtijeva nesto i pozitivno, u ovome slucaju ovakve vijesti sluze zasigurno kao ono "pa eto i nije sve crno".
Kriteriji koji bih obuhvatili mnogo siri spektar zasigurno bih dali i drugacije rezultate. U ostalome nije sve u novcu, zar ne!
Covjek je srecan onoliko koliko se osjeca srecnim a ne onoliko koliko ima necega!
Post Reply