Humor,Šale,Vicevi+zanimljive fotografije

Mjesto predviđeno za rasprave o svemu onome što nema nikakve veze sa željeznicom a ipak zanima jednog ljubitelja željeznice
User avatar
ismet222
Posts: 196
Joined: Fri Jun 26, 2009 6:24 pm
Location: Bihac
Contact:

Mujo u Amsterdamu*****

Post by ismet222 »

Mujo u Amsterdamu*****
Image

Došao Mujo u Amsterdam i vidio prostitutku u izlogu pa prišao, pokucao na staklo i pita:
"Koliko to košta?"
Odgovara prostitutka:
"250 eura."
Mujo će:
"Pa nije mnogo. Jel to izo-staklo ili obično?"
User avatar
ismet222
Posts: 196
Joined: Fri Jun 26, 2009 6:24 pm
Location: Bihac
Contact:

10 Direktorskih zapovjesti ****

Post by ismet222 »

10 Direktorskih zapovjesti ****

1. Ja sam direktor tvoj, i ne priznaj nikog drugog u slijedeca dva mandata osim mene!

2. Ne uzdaj se u nikakve forume i komisije jer ti jedino ja mogu pomoci!

3. Ne spominji moje ime, sem ako me hvalis!

4. Cetiri dana radi za sebe, a peti za reprezentaciju, moja putovanja i dnevnice.

5. Postuj moje ljude da ti dobro bude i da ostanes dugo miran i spokojan u preduzecu.

6. Ne ubijaj radni moral vrijednima, jer oni rade i za tebe i za mene!

7. Ne cini preljube u OOUR-u, tamo gde sam ja vec bacio oko!

8. Ne kradi, jer nisi na polozaju, zaglavices za sitnu stvar.

9. Ne svjedoci drugom, cuti i kad mislis da si u pravu!

10. Ne pozeli tudje, bolje radno mjesto, jer ni za svoje sposoban nisi!
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Humor,Sale,Vicevi

Post by Otpravnik vozova »

Priča o mravu


Jednom davno, živio je sretan i vrijedan Mrav, koji je svakog dana dolazio prvi na posao.
Bio je vrijedan. Veseo. Jednom rječju, bio je sretan dok je radio. Pjevušio je vesele pjesmice, a rezultati njegovog rada su bili odlični.
Slušajući pjesmu Mrava, gospodin Stršljen, direktor firme, zaključio da se mrav previše zabavlja a premalo radi, jer nema pravo usmjerenje i šefa koji bi ga kontrolisao.
Zato je zaposlio Bubamaru koja je imala veliko iskustvo sa upravljanjem.
Prva briga Bubamare bila je da organizuje evidenciju dolazaka i odlazaka mrava na posao (odnosno sa posla). U tu svrhu, uspostavila je sistem prijemnih i odlaznih dokumenata.
Sa vremenom, broj dokumenata se povećavao i zbog povećanog obima posla oko papira morali su da zaposle nekog ko bi pripremao papire i izvještaje.
Zaposlili su Pauka koji je odmah uspostavio sistem arhiviranja i postao je odgovoran i za preuzimanje telefonskih poziva.
A Mrav? Mrav je i dalje radio kao i prije.
Izvještaji koje je dostavljala Bubamara su bili izvanredni. Direktor Stršljen je bio oduševljen izvještajima koje je dobijao od Bubamare i uskoro je počeo da zahtjeva: uporedne studije sa grafikonima, analize trendova razvoja, itd.
Da bi se zadovoljio direktorov zahtjev, bilo je nužno da se zaposli Hrčak koji bi bio direktna pomoć direktoru. Njemu su odmah kupili nov računar sa štampačem.
Sretni i vrijedni mrav je i dalje radio kao i prije. Jedino se požalio da bi mu bilo lakše ako bi imao neki računar. Nisu mu odobrili.
Ovo je bilo prvi put da se Mrav na nešto požalio i direktor Stršljen je odmah shvatio da je potrebno najhitrije reagovati. Kreirao je novo radno mjesto šefa službe koji bi nadzirao sretnog i vrijednog mrava.
Na novo radno mjesto je zaposlio Cvrčka. On je odmah po svom dolasku zamjenio cjelokupni namjestaj u svojoj kancelariji i na zahtjev dobio ergonomski oblikovanu stolicu i nov računar sa ravnim, LCD ekranom.
Broj računara je narastao i morao je da se kupi i instalira i mrežni server.
Novi šef službe je shvatio da hitno treba pomoćnika (koji je uzgred bio njegov pomoćnik i u prethodnoj firmi). I tako je zaposlio Stjenicu.
U isto vrijeme Mrav je postajao sve manje sretan i sve manje produktivan. Opet je tražio računar. Opet mu nisu odobrili.
Situacija sa Mravom, zabrinula je Cvrčka i on je zaključio da mora da naruči studiju o zadovoljstvu zaposlenih u firmi. U poznao je sa tim direktora Stršljena koji je shvatio Cvrčkovo objašnjenje i odobrio angažovanja agencije za te potrebe.
Skupa studija je uradjena i Cvrčak je počeo da primjenjuje predložene motivacione metode. Svuda je okačio motivacione plakate. Vodio je Bubamaru, Pauka, Hrčka i Stenicu na motivacione treninge u poznata ljetovališta itd...
Mrav je i dalje, ali nevoljno, radio. Čitao je motivacione poruke na plakatima i nikako nije mogao da nadje nadredjene kad su mu trebali. Jednostavno, ili nisu bili tu ili nisu imali vremena za njega.
I tako je vrijeme teklo.
Direktor Stršljen je i dalje dobijao redovno svoje perfektne izvještaje ali su oni počeli da pokazuju da firma nije više tako rentabilna kao prije.
To ga je duboko zabrinulo i morao je da reaguje.
Unajmio je najelitnijeg konsultanta, gospodju Sovu. Sovin zadatak je bio da izvrši potpunu analizu organizacije i poslovanja firme i da predloži rjesenja da bi firma poslovala rentabilno.
Nakon tri mjeseca, Gospodja Sova je direktoru predala sledeći izveštaj: "U firmi je previše zaposlenih!"
Direktor Stršljen je oduševljeno prihvatio stručnu analizu i odmah otpustio: MRAVA.
______________

Naravoučenije:
Nikada nemoj da budeš sretan i vrijedan mrav.
Mnogo se više isplati da si nesposoban i da ne radiš ništa.
Nesposobnima ne trebaju nadzornici.
Ako si uprkos svemu produktivan, nikad ne pokazuj da si veseo kada radiš, jer za to nema opravdanja.
Ako, ipak, na svaki način želiš da si mrav, osnuj svoju firmu i tako nećeš morati da radiš za Stršljena, Bubamaru, Pauka, Hrčka, Cvrčka, Stjenicu i Sovu. Ali tada nećeš moci da radiš ni kao Mrav. Jer da bi održao firmu moraš da se družiš sa stršljenovima, bubamarama, paucima, hrčcima, cvrčcima, stjenicama i sovama.

Naravoučenije 2
Nažalost, cijela priča je utemeljena na univerzitetskim naučnim istraživanjima koja kažu da većina ljudi teži ka parazitskom životu.
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Humor,Sale,Vicevi

Post by stjepan »

Kaže muž ženi:
- "Ženo, da ja skratim bradu za dva centima bio bi ko Njegoš."
Opet muž govori ženi:
- "Ženo, da ja skratim kosu za dva centima bio bi ko Car Lazar."
Nakon toga kaže žena mužu:
- "Kad bi ti skratio onu stvar za dva centima bio bi ko carica Milica."
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Humor,Sale,Vicevi

Post by Otpravnik vozova »

http://www.youtube.com/watch?v=t3quqW0O ... re=related
Poslušati obavezno. Najgluplji vic ispričan u svim medijima :lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Humor,Sale,Vicevi

Post by Otpravnik vozova »

Jedan željeznički, ali realan :mrgreen:

Situacija prva:
Ide željezničar kroz selo, ljeto je...
Pitaju ga: kud si pošao?
On sav ozaren: idem u službu, gdje ću drugo!?! :D
Situacija druga:
Ide željezničar kroz selo, zima je(snijeg)...
Kud si pošao?
U p**** m******u, eto kud sam pošao!! :evil:

:lol: :lol:
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Humor,Sale,Vicevi

Post by stjepan »

Eeeeh,došla zimaa :lol:
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Humor,Sale,Vicevi

Post by stjepan »

Policajac je zaustavio vozača koji je krivudao po drumu i pošto je ovaj otvorio prozor, reće:
- "Gospodine, morat ćete da duvate u balon radi provjere alkoholisanosti."
- "Ne mogu", reće vozać: "imam astmu i dobio bih veoma jak napad."
- "U redu", produži policajac: "onda pođite sa mnom u ambulantu da date uzorak krvi...."
- "Nažalost ne mogu", reće vozać: "imam hemofiliju i iskrvario bih na smrt."
- "Dobro", nije se predavao ni policajac: "tada ćete dati uzorak urina."
- "Nikako", kaže vozać :"imam i dijebetis, pao bi mi šećer i ko zna kakve posljedice mogu da imam."
- "E pa onda ćete morati napolje iz kola da vidim kako hodate po pravoj liniji", insistira policajac.
- "Ne mogu ni to", kaže vozać.
- "A zašto?", iznenadi se policajac.
- "Toliko sam pijan da ne mogu da hodam", reće vozać.
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Humor,Sale,Vicevi

Post by stjepan »

Uspešni biznismen, koji baš nije mnogo brinuo o svojim radnicima, odluči da
pred Novu godinu proslavi završetak godine. Pozvao je svog financijskog
stručnjaka i rekao mu:

- Hoću da to bude lepo, na nivou, da ne košta mnogo, da bude upadljivo i
da se svi radnici provesele.

- Gazda, onda je najbolje da se obesite - savetuje ga financijski. - To
neće mnogo koštati, bit će upadljivo i radnici će se zaista proveseliti.
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Humor,Sale,Vicevi

Post by 68847 »

Doktore, zaboravljam.
Otkad?
Sta, otkad?
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
Post Reply