Edin Džeko

Mjesto predviđeno za rasprave o svemu onome što nema nikakve veze sa željeznicom a ipak zanima jednog ljubitelja željeznice
Post Reply
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Edin Džeko

Post by Otpravnik vozova »

Ovih dana smo svjedoci velikog transfera jednog BH fudbalera u engleski Premiership. Naime, Edin Džeko je potpisao 4,5 godišnji ugovor sa Mencester Cityem vrijedan 27 miliona funti, sa sedmičnom plaćom nešto manjom od 180 000 funti!
http://www.mcfc.co.uk/News/Team-news/20 ... s-for-City
Transfer je realizovan 07.01.2011. godine, a debi u novom dresu se očekuje 15.01.2011. godine.

Obzirom da su svi portali u regionu objavili ovu vijest, red je da i vozovi.com svoje čitaoce upoznaju sa ovim. :D
Evo i jedan clip sa dočeka i prvog treninga u novom klubu:


E sad jedna zanimljivost koju vjerovatno niste znali. Edin Džeko je završio Željezničku školu i bio je na putu da postane željezničar. Možda mašinovođa, možda otpravnik vozova ili pregledač kola, ali srećom nije. :)
Nešto kontam... kakve su te sudbine ljudske...
Čovjek sad uzima pare i ima svjetsku slavu, a moglo ga je zapasti da svako par mjeseci štrajkuje, da čeka platu po 50 dana, da sluša govorancije sindikalnih vođa, da ga vrbuju za Vijeće uposlenika, da se nervira na "sindikalnim temama"... :)) :))
Na svu sreću nije!
Nek ti je sretno nesuđeni željezničaru!! ;)
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Edin Džeko

Post by stjepan »

Otpravnik vozova wrote:Nek ti je sretno nesuđeni željezničaru!!
I ja mu isto tako želim sreću!!!

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
Post Reply