Dajte prijedloge naziva niskopodnome

Moderator: Bo Bo

Post Reply
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Možda ne bi bilo loše dati mu adekvatno ime, a Ela je već predložio nešto što podsjeća na lijepa vremena, "Vučko", ja sam iskreno za ime Bosna Expres, nekako sam taj voz ko klinac njaviše volio, a i Vi predložite svoje ime. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by staner »

Slažem se i predlažem neka se zove "Bosna Expres"da nas vrati malo u dobra stara vremena................. **==
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Niskopodni EMV

Post by 68847 »

staner wrote:Slažem se i predlažem neka se zove "Bosna Expres"da nas vrati malo u dobra stara vremena................. **==
Bunice se Hercegovci.
(sto je zalosno i glupo)
pa bi rijesenje bilo:
Bosna - ako ide iz Sarajeva sjeverno
Hercegovina - ako ide iz Sarajeva juzno
Iskreno, ne bi me cudilo da i tada nekome nesto ne odgovara.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Niskopodni EMV

Post by damir661 »

Ukoliko je potrebna još koja cifra, zbog označavanja pri programu za praćenje vagona, može se uvesti kontrolni broj, te znak sopstvenosti na već postojeće cifre...nešto slično je uradila Slovenija?
Zašto mijenjati kombinaciju koja dobiva !
pozdrav...
Da, samo sto ne znam sta bi simbolizovala ta jedna cifra koja ne dostaje, a vidim da se ona ispisuje kao peta po redu, posle rezima razmene i oznake sopstvensoti, barem je tako na SZ lokomotivama.
Možda ne bi bilo loše dati mu adekvatno ime, a Ela je već predložio nešto što podsjeća na lijepa vremena, "Vučko", ja sam iskreno za ime Bosna Expres, nekako sam taj voz ko klinac njaviše volio, a i Vi predložite svoje ime. Pozdrav Bo Bo
Vucko mi se svidja, Bosna express je bilo nesto drugo, to je bilo ime voza, a ne nadimak za neku lokicu ili EMV.
Mozda je malo glupo ali sta kazete na nadinak "Beli", posto je ceo beo.
Ili jednostavno sta kazete na "MUJO"

Znali se za pocetak gde je tacno predvidjen da vozi?
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote: Vucko mi se svidja, Bosna express je bilo nesto drugo, to je bilo ime voza, a ne nadimak za neku lokicu ili EMV.
Mozda je malo glupo ali sta kazete na nadinak "Beli", posto je ceo beo.
Ili jednostavno sta kazete na "MUJO"
Mujo ne ide...
Nije valjda da si i ti podlegao raspravama na željeznice .net, gdje su spoznali da glava voza zbog konstrukcije liči na soma, pa su ga "od milja" nazvali Bosanski Som Mujo...
Vjerovatno HŽ verzija neće ličiti na soma!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Nije valjda da si i ti podlegao raspravama na željeznice .net, gdje su spoznali da glava voza zbog konstrukcije liči na soma, pa su ga "od milja" nazvali Bosanski Som Mujo...
Iskreno da je i od milja, "Bosanksi som Mujo", nije lijep naziv za voza, ali vjerujem da će se roditi dosta lijepih ideja :ymparty: . Damire znam da je "Bosna ekspres" bio naziv voza ali budi lijepa sjećanja, možda jednu kompoziciju Talga nazovemo tako, jer je naziv za prvu otišao. Sory za OT. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Niskopodni EMV

Post by 68847 »

Kao sto vec rekoh, iz teritorijalno - plemenskih razloga, slabo sta od toga sto ste rekli moze proci.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

68847 wrote:Kao sto vec rekoh, iz teritorijalno - plemenskih razloga, slabo sta od toga sto ste rekli moze proci.
Slažem se,ostaće on niskopodni čini mi se!

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

68847 je napisao/la:
Kao sto vec rekoh, iz teritorijalno - plemenskih razloga, slabo sta od toga sto ste rekli moze proci.
Slažem se,ostaće on niskopodni čini mi se!
Da se sve lagano rješiti uz malo volje i želje ukoliko se želi. Treba naći adekvatno ime, neka ne ostane niskopodni, pa makar neka ga zovu brzi Hercegovac kad ide prama Mostaru, a prema Zenici brzi Bosanac. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Omko-Bosanski Novi
Posts: 92
Joined: Thu Nov 12, 2009 10:04 am
Location: Bosanski Novi

Re: Niskopodni EMV

Post by Omko-Bosanski Novi »

Bo Bo wrote:
68847 je napisao/la:
Kao sto vec rekoh, iz teritorijalno - plemenskih razloga, slabo sta od toga sto ste rekli moze proci.
Slažem se,ostaće on niskopodni čini mi se!
Da se sve lagano rješiti uz malo volje i želje ukoliko se želi. Treba naći adekvatno ime, neka ne ostane niskopodni, pa makar neka ga zovu brzi Hercegovac kad ide prama Mostaru, a prema Zenici brzi Bosanac. Pozdrav Bo Bo ;) .
Neka bude kompromis, predlažem da mu damo naziv "KRAJINA EXPRES". Što mora voziti za Zenicu ili Mostar? ? ?, trebamo se boriti da vozi za Bihać. Nije Bosna samo tamo [-x [-x [-x i ovo je Bosna, smatram da je ovaj kraj malo zapostavljen.
Post Reply