Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Post Reply

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

mirza08 wrote:Samo jedan kratak odgovor na ova prepucavanja od kolege iz Slovenije. Kakav god da je NAS JE i gotova prica. Ovaj niskopodni dize nasu Zeljeznicu za bar jedan level prema gore i kad uzmemo u obzir kake garniture trenutno voze on je extra.
Na nekim drugim forumima ima posebna tema za nabijanje broja postova,to jest kad nešto napišeš,samo zaradi broja,a ne sadržaja--- :(( :(( :((

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

http://www.vjesnik.hr/html/2010/09/11/C ... ?r=gos&c=1

U ovom tekstu o Niskopodnom za HŽ ima i interesantan kratak deo o Niskopodnom za ŽFBiH koji kaže:

"Končar i Gredelj su poseban prototip novog vlaka već isporučili i Željeznicama Federacije BiH. Oni ga sada ispituju i onda će u skladu s rapoloživim novcem raspisati javni natječaj. Prema najavama, očekuju da će njihove željeznice u nabavu novih vlakova uložiti oko 150 milijuna eura, ali će to vjerojatno raditi postupno."
klemenčič
Posts: 16
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:00 am

Re: Niskopodni EMV

Post by klemenčič »

stjepan wrote:
mirza08 wrote:Samo jedan kratak odgovor na ova prepucavanja od kolege iz Slovenije. Kakav god da je NAS JE i gotova prica. Ovaj niskopodni dize nasu Zeljeznicu za bar jedan level prema gore i kad uzmemo u obzir kake garniture trenutno voze on je extra.
Na nekim drugim forumima ima posebna tema za nabijanje broja postova,to jest kad nešto napišeš,samo zaradi broja,a ne sadržaja--- :(( :(( :((

Pozdrav!
:)) :)) :))
mirza08
Posts: 14
Joined: Wed Dec 09, 2009 2:40 am

Re: Niskopodni EMV

Post by mirza08 »

klemenčič wrote:
stjepan wrote:
mirza08 wrote:Samo jedan kratak odgovor na ova prepucavanja od kolege iz Slovenije. Kakav god da je NAS JE i gotova prica. Ovaj niskopodni dize nasu Zeljeznicu za bar jedan level prema gore i kad uzmemo u obzir kake garniture trenutno voze on je extra.
Na nekim drugim forumima ima posebna tema za nabijanje broja postova,to jest kad nešto napišeš,samo zaradi broja,a ne sadržaja--- :(( :(( :((

Pozdrav!
:)) :)) :))
Duhovito nema sta....
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by 441-905 »

Na forumu željeznice.net pojavile su se sljedeće informacije oko niskopodnog.
mali.paja wrote:Prema mojim informacijama vlak će završiti u TURSKOJ. Neće ni ići u Sarajevo.
Dash9 wrote:Za sada nemogu tvrditi sa sigurnošću ali se spominje tripartitni ugovor :Končar,ŽFBiH,TCDD.Nešto nalik poslu sa elektrama.
A možda i bolje tako.
Interesuje me koliko je ovo izvodljivo obzirom da se uveliko špekulisao raskid ugovora sa TCDD-om oko modernizacije lokomotiva?

Niskopodni je stigao u Hrvatsku prije nešto više od 2 sedmice, novih informacija odavno nije bilo, da li se zna šta se dešava sa kompozicijom? Da li je upitanju finaliziranje kompozicije, ili nešto drugo?

Nije mi cilj dizati tenzije niti pod razno, čisto informatino me/nas interesuje.
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by dash9 »

Na vlaku se nema što finalizirati.Dakle gotov je.Osim promjene boje.Eh sada off the record,budući da (trač,neprovjereno) nova uprava ŽFBiH ima stubokom drugačije mišljenje o suradnji sa Končarom od stare uprave,prvo se išlo na smanjivanje kvote od 9 vlakova na 6,pa na kraju 0 vlakova.Ode niski na TCDD,vjerovatno dio pod najmom da se namire troškovi prema ŽFBiH.
I koliko čujem trenutna situacija niskog na prugama BiH : mission impossible 1,2,3 i 4.
Dakle Klemenčić može biti miran,nitko nikoga nije z.....o.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by stjepan »

dash9 wrote:Dakle Klemenčić može biti miran..,
Klemenčič sigurno zbog tog mirno spava,a i onako je to neprovjereno niti išta mijenja ,a moje osobno mišljenje je da niskopodni čeka isto što i 212-ka i 911-ka- samo pare.
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by dash9 »

stjepan wrote:
dash9 wrote:Dakle Klemenčić može biti miran..,
Klemenčič sigurno zbog tog mirno spava,a i onako je to neprovjereno niti išta mijenja ,a moje osobno mišljenje je da niskopodni čeka isto što i 212-ka i 911-ka- samo pare.
Pozdrav!
Lijepo za vidjeti da se brinete za zdravlje svog kolege,a btw koja 911 ?
klemenčič
Posts: 16
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:00 am

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by klemenčič »

Hvala vama što brinete o meni :ymapplause: :ymapplause:

A ja još uvek tvrdim i mislim što sam več napisao. Bolje bi bilo, da nabavite nešto što je več isprobano.............. kao što jr Desiro, Bombadier, Pendolino, itd.....
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by stjepan »

klemenčič wrote:Hvala vama što brinete
Zdravlje i zadovoljstvo naših članova nam je na prvom mjestu :))
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
Post Reply