Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
edyn98
Posts: 45
Joined: Tue Sep 14, 2010 6:43 pm
Location: Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by edyn98 »

ismic wrote:i sta se ceka?! pa to je drzavna firma, nek dogovore odgodu placanja pdv-a... i regionalni i prigradski niskopodni koje ja koristim vrlo cesto su super...i kao prototipovi su jako dobro ispali jer nema nikakvih opasnih konstrukcijskih gresaka cak niti vecih gresaka u interijeru... vjerujem da je takav i bosanski emv i da vozi Sarajevo-Zagreb ja bi barem jednom ili dvaput godisnje ga koristio,a siguran sam i mnogi drugi... cak i sa ovim brzinama i voznim vremenima...jer mi nepada na pamet se vozit u kupejcima koji cesto smrde, prljavi su itd... a da negovorim da ima i video nadzor koji ipak predstavlja neko osiguranje...a da su brzine recimo stalno oko 80-120 vjerujem da bi autobusi izgubili dobar dio putnika...ali to je vec dalja buducnost.. X(
Pozdrav Ismic, vidim da si novi na forumu i da ti je ovo prvi post . O tome se već pričalo na forumu: EMV vozovi uopšte nisu pogodni da voze na dugim relacijama, već su napravljeni za, kao što sam kažeš, prigradski i međugradski prijevoz. To znači da bi na našim prugama najdalje mogao voziti od Sarajeva do Ploča, Zenice ili recimo Maglaja. Dobrodošao na Vozovi.com :ymhug:

(Vjeruj, i mi JEDVA čekamo da ovi vozovi pođu !!)
Skyscrapercity - Bosna i Hercegovina
ismic
Posts: 26
Joined: Mon Jul 18, 2011 12:15 am
Location: Sisak (HR)

Re: Niskopodni EMV

Post by ismic »

Hvala na dobrodoslici edyn98! :) ali nemogu se sloziti sa tvrdnjom da je vas niskopodni za prigradski a cak ni za neke blize regionalne rute..pogledaj na [urlhttp://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/top ... ge__st__20[/url]
pogledaj interijer tog vlaka i isto tako i hz regionalnog i vidjet ces da vas niskopodni moze i za putovanja i do 10-12 sati...jer je i on udobniji sa onim svojim sjedalima i monitorima itd neg bt ili bl ili neki drugi vagon..

EDIT:mislim da bi za vase potrebe do zenice i maglaja cisto super bio hz regionalni ili mozda cak i prigradski...,
oni prakticki isto izvana izgledaju ali su po interijeru 3 razlicita vlaka...(stavio sam link sa putopisa ali ima dosta slika unutrasnjosti pa...)
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Niskopodni EMV

Post by gc »

edyn98 wrote:Pozdrav Ismic, vidim da si novi na forumu i da ti je ovo prvi post . O tome se već pričalo na forumu: EMV vozovi uopšte nisu pogodni da voze na dugim relacijama, već su napravljeni za, kao što sam kažeš, prigradski i međugradski prijevoz. To znači da bi na našim prugama najdalje mogao voziti od Sarajeva do Ploča, Zenice ili recimo Maglaja. Dobrodošao na Vozovi.com :ymhug:

(Vjeruj, i mi JEDVA čekamo da ovi vozovi pođu !!)
Meni zaista nije jasno odakle ova teorija da je niskopodni pravljen za nekakvih "kratkih relacija", lokalni saobracaj itd.
Voz koji je konstruisan za 160 km/h pa iskljucivo da vozi Sarajevo-Zenica, za 12 minuta pretpostavljam???

Kao i svaka druga garnitura, kupac odredjuje unutrasnji raspored, broj sjedala, velicinu sjedala itd.
U zavisnosti od rasporeda, odredjuje se i namjena voza.
Tipican primjer imate jos uvijek(vjerovatno ne za dugo) na nasim prugama, to je Madjar ili 411.
Imate obicnog madjara koji je sluzio kao lokalni voz, za kratke i srednje duge relacije (recimo do Ploca).
Luksuzna verzija madjara Olimpik ekspres je bio tehnicki skoro 100% identican, osim unutrasnjeg rasporeda.
Imao je ljepsa, veca i udobnija sjedala, tv i ostale dzidze koje su se nekada smatrale luksuzom.
Olimpik je isao do Beograda, obicni madjar nije.
Naravno da je i obicni madjar teoretski mogao u Beograd, jednostavno to mu nije bila namjena.

Ista je stvar i sa Koncarevim niskopodnim za ZFBH.
Verzija za HZ je ocigledno namjenjena lokalnom prevozu, pogledajte samo raspored i debljinu sjedala.
Verzija za ZFBH je sasvim ocigledno namjenjena za duzih relacija, pogledajte raspored sjedista i njihovu velicinu (posebno u prvoj klasi).
Na kraju krajeva, ako neki operater misli da mu se isplati, proizvodjac moze od jednog dijela napraviti i kola za spavanje pa sa njima mozete ici na kraj svijeta.
Mario78
Posts: 26
Joined: Fri Oct 29, 2010 1:37 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by Mario78 »

Kako kod da bilo - taj vlak je odavno u BiH i nazalost jos jedna velika promasena investicija ZFBH jer nije jos niti jednog jedinog putnika u redovnom prometu provozao. Zasto??????????
Neka mi netko objasni zasto bi kupio novi auto i onda ga ostavio u garazi neka trune...
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Niskopodni EMV

Post by gc »

Mario78 wrote:Kako kod da bilo - taj vlak je odavno u BiH i nazalost jos jedna velika promasena investicija ZFBH jer nije jos niti jednog jedinog putnika u redovnom prometu provozao. Zasto??????????
Neka mi netko objasni zasto bi kupio novi auto i onda ga ostavio u garazi neka trune...
Tu nema logike niti zdravog razuma.
Promasena investicija? Za sada izgleda tako.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

Ako za talgo i ima neko kilavo objašnjenje zašto ne voze,za niskopodnoga pa nema ama baš nikakvo.Niskopodni je napravio sva moguća testiranja,na osnovu kojih voze i njegovi dvojnici po Hrvatskoj,a ovaj leži kao spomenik nečijoj nesposobnosti :(( :((

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
Mario78
Posts: 26
Joined: Fri Oct 29, 2010 1:37 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by Mario78 »

Niti za Talgo vlak nema NIKAKVOG normalnog objasnjenja zasto ne vozi.
Ako je i kupljen za iskljucivo za medjunarodni promet - pa nece valjda izmedju SA i ostalih gradova do granice biti zabranjeno putovanje? Zar je toliki problem do dobivanja medjunarodnih dozvola povezati SA sa Mostarom/Capljinom te Banjalukom i Bihacem???
I na kraju - zar zbilja itko zdravog razuma misli, da ce ti vlakovi, kada jednog dana krenu, biti na linijama za Bec (koje sigurno nece jos dugo biti), za Budimpestu (trenutno IC sa jednim!!!!! vagonom i kvalitetom putovanja na nivou lokalnog vlaka) ili Zagreb (jeli ta linija u zadnje vrijeme ikad dosla u ZG sa manje od 100min kasnjenja?) biti popunjeni i imalo isplativi?? Pored desetaka autobusa koji svakodnevno idu u tim pravcima (osim naravno Budimpeste) ili cijenama avionskog prijevoza koje su i za tanak BiH-dzep daleko pristupacnije nego sjediti cijeli dan u vlaku za slicnu cijenu...
Nije mi jasno, kako se ZFBiH dao tako lako preveslati od Spanjolaca i da do danas nitko nije u stanju progovoriti koliko je ta investicija promasena i koliko se vagona s tim novcima do sada moglo renovirati i npr. vratiti na nivo bivseg Bosna Expressa...?

Sorry na OT, ovdje se pise o novom EMV. Manje vise - vrijedi i za njega isto. Ako je HZ napravio nesta pametno - onda je cinjenica da su oba nova EMVa odmah pusteni u promet, makar vozili djelomicno na krivoj liniji i cesce se sitno kvarili - ali vlakovi VOZE i barem mali broj putnika uziva malo bolju ponudu...
ismic
Posts: 26
Joined: Mon Jul 18, 2011 12:15 am
Location: Sisak (HR)

Re: Niskopodni EMV

Post by ismic »

mario oni su totalno pogodili linije sa hž niskopodnima... ide do vinkovaca(putovanje od 3-4h) i do sunje 2h i jos do sisak capraga sto je 1h... te linije su taman za udobnost sjedala i 2 wc-a u vlaku...a emv sa kafeterijom, onakvim sjedalima i 1. i 2. razreda, monitorima itd nije za linije ispod 5-6 h... ja mislim da je zfbih prosao super sto se tice vlaka ali isto tako i da su ljudi koji vode zfbih blago receno retardirani! oni pored talga i niskog ljude voze u onim vagonima koji su bili taman za kasaciju prije 10 godina... i par "ok" vagona...
Pored desetaka autobusa koji svakodnevno idu u tim pravcima (osim naravno Budimpeste) ili cijenama avionskog prijevoza koje su i za tanak BiH-dzep daleko pristupacnije nego sjediti cijeli dan u vlaku za slicnu cijenu...
ovo je los nacin razmisljanja! treba smisliti kako uz minimalna ulaganja postici da taj niskopodni do zagreba dolazi za manje vremena i da ne kasni... mislim da su i zfbih i zrs trebali manje ulozit u prijevozna sredstva a vise u infrastrukuturu tipa cestovni prijelazi... ili negdje napravit remont, ispeglat prugu sa kojim tunelom ili slicno... i uz to uzet npr samo par talga ili niskopodnih... pa zapoceti s tim(znam da je skuplje uzimati na manje kolicine ali...), mozda poslat koju olupinu madjara na obnovu...
User avatar
edyn98
Posts: 45
Joined: Tue Sep 14, 2010 6:43 pm
Location: Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by edyn98 »

Ja sam preko forume upoznat da su ovi EMV pravljeni za manje relacije. A za duže su valjda nabavili ove talgo vagone, šta li........
Skyscrapercity - Bosna i Hercegovina
Mario78
Posts: 26
Joined: Fri Oct 29, 2010 1:37 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by Mario78 »

Ljetos sam niskopodnim isao VK-ZG: vlak ni u kojem pogledu ne zaostaje bitno za zapadnom tehnologijom. Ali, to je regionalni vlak, za duze od sata sjedenja definitivno nije! Isto kao i nagibni...
Post Reply