Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

edyn98 wrote:Ja sam preko forume upoznat da su ovi EMV pravljeni za manje relacije. A za duže su valjda nabavili ove talgo vagone, šta li........
Da,tako se je pisalo ovde i to je po meni samo subjektivno mišljenje naših forumaša,koji su imali sreću ili čast da se usjede u ovoj .*.*.*. ,pravo stanje bi pokazala eksploatacija,a nje nema.

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by atlantis. »

EMV ZFBiH je napravljen za srednje relacije. Za kratke nije, jer ima bar, a za duge nije jer nema dovoljno udobne stolice. Dakle relacije duzine 2-4 sata, po mogucnosti turisticke, jer ce turisti mnogo vise koristiti bar.

Dakle, ovo nije voz za relaciju Sarajevo-Zenica, nego za relaciju Sarajevo-Mostar. Dva-tri puta dnevno moze ici kao brzi voz za Mostar i voziti turiste iz jednog u drugi grad na dnevne posjete. U kombinaciji sa jednom dnevnim Talgom, koji bi takodje kao brzi isao na relaciji Sarajevo-Ploce, mogla bi se uspostaviti odlicna veza Sarajeva i Mostara, za turiste i domaci saobracaj.

Za relaciju Sarajevo-Zenica treba osposobiti Madjare kao lokalce, a brzi Talgo vozovi za BG, ZG i BU ce kvalitetno povezivati Sarajevo i Zenicu.
ismic
Posts: 26
Joined: Mon Jul 18, 2011 12:15 am
Location: Sisak (HR)

Re: Niskopodni EMV

Post by ismic »

ima li nade da sa "novom" vladom se sta pokrene sa niskim ? ( i talgom)
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Niskopodni EMV

Post by 68847 »

ismic wrote:ima li nade da sa "novom" vladom se sta pokrene sa niskim ? ( i talgom)
Teško.
Naši ministri se od rođenja voze u dvije sprave: A8 i Cessna.
Vozom im se, možda, dedo vozio a istorija postoji tek od devedesetih.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
sarajevsko_pivo
Posts: 4
Joined: Thu Jan 05, 2012 4:37 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by sarajevsko_pivo »

I kad bi ovaj trebao krenuti u saobracaj?

Kupili ga ima vec 2 godine, ali nista...

Ovo bi mogli koristiti na dionici Zenica-Sarajevo-Mostar
tramvaj narcis
Posts: 60
Joined: Sat Oct 15, 2011 2:00 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by tramvaj narcis »

Odlicna ideja :-bd
Cak bi mogao da startuje iz Banjaluke-Doboj-Zenica-Sarajevo-Mostar.

Pruga BL-Doboj je skoro remontovana sto znaci da se brzina moze udvostruciti a ista prica i na
juznoj pruzi. Ovaj bi voz napokon mogao povezati Bosnu i Hercegovinu posto je brzi za Bihac ukinut.
sarajevsko_pivo
Posts: 4
Joined: Thu Jan 05, 2012 4:37 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by sarajevsko_pivo »

Ali sta cekaju?

Jeli dozvole ili sta?
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by 441-905 »

Dobio sam informaciju da je novac za PDV prikupljen i uplaćen. Nadati se da bi Niski mogao u uskoro u eksplataciju.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by Bo Bo »

441-905 wrote:Dobio sam informaciju da je novac za PDV prikupljen i uplaćen. Nadati se da bi Niski mogao u uskoro u eksplataciju.
Ako nam se posreći, kompozicija bi mogla zamjeniti klasiku na brzom vozu 390/391. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by atlantis. »

Bo Bo wrote:
441-905 wrote:Dobio sam informaciju da je novac za PDV prikupljen i uplaćen. Nadati se da bi Niski mogao u uskoro u eksplataciju.
Ako nam se posreći, kompozicija bi mogla zamjeniti klasiku na brzom vozu 390/391. Pozdrav Bo Bo ;) .
Ja bih volio vidjeti onaj "rezervni" Talgo na 390/391 (Ploce), a ovaj niskopodni kao turisticki od Mostara do Sarajeva ujutro i popodne.
Post Reply