Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

igorailwayman wrote:Prema mojim saznanjima za svako infrastrukturno područje ŽFBH ( Sarajevo, Mostra, Zenica, Bihać i Tuzla) je planiran po jedan ovaka voz, naravno kada se završi elektrifikacija na području Tuzle. S tim da je za infrastrukturno područje Sarajevo planirano dvije garniture, jedna da vozi prema Visokom i Zenici a Druga prema Konjicu i Mostaru.

Hvala!
Uz dužno štovanje ovakva konstatacija je proizvod krugova bliskih rekla -kazala/šta bi ko volio...
Ovako sofisticiran proizvod-i mora biti lociran pri jednoj radionici za održavanje koja je stručno-kadrovski osposobljena za svakodnevno održavanje ovoga vozila. Depoi osim Rajlovca to sigurno nisu i ne mogu biti, osim u slučaju da se prime novi radnici x_x , osposobe, naprave hale za održavanje....
Razbacati je na ovaj način po centrima u smislu održavanja bi bilo neodrživo, neeefikasno i na kraju preskupo.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:Uz dužno štovanje ovakva konstatacija...
A vala i ova tvoja nije bolja,ispada da takav voz mogu imati samo u Sarajevu (Rajlovcu).Svakodnevno održavanje znači manjjednostavni poslovi koji se mogu obavljati gdje bilo,za one veće popravke je pitanje i Rajlovac je li opremljen,a to je već stvar ugovora o kupovini.Mostar,Zenica,pa i Tuzla nisu tako daleko,Bihać je malo dalji,tako da je malo problem obezbjediti zamjenu za vrijeme većih pregleda i popravki.

pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
rajvos
Posts: 231
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:31 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rajvos »

igorailwayman wrote:Prema mojim saznanjima za svako infrastrukturno područje ŽFBH ( Sarajevo, Mostra, Zenica, Bihać i Tuzla) je planiran po jedan ovaka voz, naravno kada se završi elektrifikacija na području Tuzle. S tim da je za infrastrukturno područje Sarajevo planirano dvije garniture, jedna da vozi prema Visokom i Zenici a Druga prema Konjicu i Mostaru.

Hvala!
Pozdrav!!!!!Sto se tice nabavke 9 garnitura to bi mozda bilo da je Narcis Dzumhur ostao 305 godina na celu ove firme a Koncaru bi bilo za placanje PISI KUMU GLISI to je bila politika bivse uprave uzmi a neko drugi ce platiti!!!Medutim hvala BOGU pa su dosli novi ljudi sa razumnim mozgom i kazali da ce se uzeti ovaj jedan zato sto se mora inace ni ovaj jedan nebi vidio pruge u BiH da se pita ova uprava sto je naravno sasavim ispravno!!!!

POZDRAV IZ SARAJEVA :) :) :)
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

rajvos wrote:ni ovaj jedan nebi vidio pruge u BiH da se pita ova uprava sto je naravno sasavim ispravno!!!!
Zašto ?
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

Poštovani kolega portos,

ja sam iskreno mislio da ste Vi osoba spremna za dijalog i razgovor. Ukoliko je bit neistomišljeniku reći da „ne mudruje“ onda ok. Ovim dokazujete da nemate stpljenja ili kako se to kod nas u Bosni lijepo kaže sabura ni kolik zrno ječma.

No dobro to je Vaš pristup a ne moj. Sad bi red bio da Vama ja odmudrujem par rečenica kako Vi to kažete. Pošto Končar krije informacije o niskom ko zmija noge, otvara se toliki prostor za nagađanje, špekulacije i mudrovanja, a to je problem firme u kojoj Vi radite.

Voz je bio na testiranju po BiH, vratio se nazad na doradu sa određenim problemima, da je jedan dio počeo tonuti, da je bio pretežak, ali međutim, na upite pojedinih forumaša isto se reagiralo kao u mom slučaju „Šta ste očekivali pa to je prototip“. Da je nedaj Bože koji slučajem voz se zapalio da li bi se i to prikrilo ili dobili isti odgovor. Nisam ja očekivao da će on odmah krenuti u eksplaciju, ali očekivao sam jedno da će se izaći u javnost i reći tako i tako, doduše svi kažu to je poslovna tajna. Na kraju krajeva i veliki giganti poput Tojote izađu u javnost i javno kažu problem.


Ukoliko ostajemo samo na jednom komadu ovog voza onda je to već problem. Ja sam uvjek za novitete, a ne rabljena vučna vozila, ali ne za prototip. Niko sa sigurnošću nezna kako će se on ponašati po prugama na kojima bude vozio.


Vi ste jako ponosni na firmu i državu iz koje dolazite, ali ja sam još ponosniji na državu iz koje dolazim, pa stim u vezi nikome ne dozvoljavam da me proziva kako želi. Kad god budedete u Sarajevu, nazovite ja sam uvjek za čašicu razgovora.
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: Niskopodni EMV

Post by ubrzani »

POSTOJI LI TEMA U KOJOJ NEĆE BITI "UJEDANJA"? Iznesi svoje mišljenje, pročitaj tuđe i gotovo. Sve s mjerom i bez nervoze. Svima lakše.

P.S. Naravno doturove teme se podrazumijevaju da su izuzete od ovog upitnika.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:
Ćiro_bos wrote:Uz dužno štovanje ovakva konstatacija...
A vala i ova tvoja nije bolja,ispada da takav voz mogu imati samo u Sarajevu (Rajlovcu).Svakodnevno održavanje znači manjjednostavni poslovi koji se mogu obavljati gdje bilo,za one veće popravke je pitanje i Rajlovac je li opremljen,a to je već stvar ugovora o kupovini.Mostar,Zenica,pa i Tuzla nisu tako daleko,Bihać je malo dalji,tako da je malo problem obezbjediti zamjenu za vrijeme većih pregleda i popravki.

pozdrav!
Ja znam o čemu govorim! Pogledaj samo lokomotive u Tuzli kako su prljave...Za talgo se priprema hala za održavanje, pa i pranje. I za niskopodni takođe treba hala za njegu i ostalo. Da ti ne govorim o plaćanju prevoznine za lok (niskopodni) koji idu u Rajlovac na pregled, zamjenu, popravku preko pruga ŽRS. Izuzetak je kada vuku za sobom teretni voz. Po tome je i Tuzla jako daleko od Rajlovca.
Informacija da se kupuje samo jedan niskopodni me je neugodno iznenadila i još jednom mi potvrdila da se ništa ne mijenja na ŽFBH. Idemo i dalje ka totalnom rasulu.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:Ja znam o čemu govorim...
Nisam baš siguran da je tako,al neka ti bude.Prvo prljava lokomotiva vuče voz isto ko i čista,jer važno je da je ispravna a ne čista.Odgovor na drugo si dao sam,niskopodni,talgo,lokomotive i vagoni su skupi kad se vozaju reži bez obzira dali to rade po ŽRS ili ŽFBH,zato će odgovorni morati voditi računa da se reži vožnje svedu na minimum,da lokomotivu,garnituru ili vagon uvrsti u voz prema Sarajevu (u službi) i od tamo u Rajlovac,isto tako za nazad.Dolazi vrijeme kad će se plaćati po prevezenom kilometru trasa voza pa bio on lokomotivski ili 500m,a to će i prisiliti odgovorne da o tome vode računa,zato je i potpuno nepotrebno da se cijela vojska osposobljava za održavanje niskopodnog,talga ili bilo koga.
Ćiro_bos wrote:Informacija da se kupuje samo jedan niskopodni me je neugodno iznenadila

Šokiran sam,znači ŽFBH je uložila novac u razvoj nečeg što neće koristiti,potpomaže Končar ... :-o ,ipak se nadam da je to samo ostavljeno za kasnija bolja vremena!

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:
Ćiro_bos wrote:Informacija da se kupuje samo jedan niskopodni me je neugodno iznenadila

Šokiran sam,znači ŽFBH je uložila novac u razvoj nečeg što neće koristiti,potpomaže Končar ... :-o ,ipak se nadam da je to samo ostavljeno za kasnija bolja vremena!

Pozdrav!
Ukoliko je ova informacija tačna, uz još neke pikanterije, ona oslikava u tančine sve razlike prethodne i nove uprave na ŽFBH! Kratko rečeno iz krajnosti u suprotnu krajnost, bar po meni.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by atlantis. »

Ono sto bi bilo zanimljivije cuti je ta nova strategija, jer ne moze biti strategija samo ono STO SE NECE raditi. Volio bih cuti ono STO CE SE raditi.

Dakle, mozda i podrzim odluku da ce ne nabavljaju dodatni Koncarevi vozovi, ali sta se onda misli nabavljati, ili se misli da je vozni park dobar ovako?!
Post Reply