Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by rasha »

Bo Bo wrote:
441-905 wrote:Dobio sam informaciju da je novac za PDV prikupljen i uplaćen. Nadati se da bi Niski mogao u uskoro u eksplataciju.
Ako nam se posreći, kompozicija bi mogla zamjeniti klasiku na brzom vozu 390/391. Pozdrav Bo Bo ;) .
Samo se pitam u kom veku... :)
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by Bo Bo »

rasha wrote:
Bo Bo wrote:
441-905 wrote:Dobio sam informaciju da je novac za PDV prikupljen i uplaćen. Nadati se da bi Niski mogao u uskoro u eksplataciju.
Ako nam se posreći, kompozicija bi mogla zamjeniti klasiku na brzom vozu 390/391. Pozdrav Bo Bo ;) .
Samo se pitam u kom veku... :)
Ja se nadam da bi to moglo biti u 21. vijeku, 2012. godina, ako nas kakva luda sreća potrefi početak 6 ili 7 mjeseca. Promotivna vožnja vjerovatno ranije. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
leopol
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:14 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by leopol »

441-905 wrote:Dobio sam informaciju da je novac za PDV prikupljen i uplaćen. Nadati se da bi Niski mogao u uskoro u eksplataciju.
Pare nikada nisu bile problem, PDV nije uplacen iz "visokopolitickih" razloga, tj zbog neizdavanja dozvole za Talgo
vozic
Posts: 59
Joined: Tue Nov 30, 2010 4:00 am

Re: Niskopodni EMV

Post by vozic »

rasha wrote:
vozic wrote:da li zeljeznice fbih mozda imaju para za jos pokoji?
možda je ovom dosadno pošto ne vozi putnike već dve godine, pa da mu prave društvo u depou?
DA najbolje bi bilo uzeti i jedan zenski pa pustiti prirodu da cini svoje garantujem kao coban da ce u roku od godinu dana proizaci djete njihovo :)) =))
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by atlantis. »

Kriminalna je perverzija da ovaj voz vec ne vozi od Sarajeva do Mostara. Nema logike...
lapolapo
Posts: 25
Joined: Mon Apr 02, 2012 10:31 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by lapolapo »

atlantis. wrote:Kriminalna je perverzija da ovaj voz vec ne vozi od Sarajeva do Mostara. Nema logike...
strah ih da ljudi ne povracaju od prebrze voznje
KLINJO
Posts: 1
Joined: Wed Nov 23, 2011 7:13 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by KLINJO »

Malo OT.
Nego kolika je brzina preko Bradine?
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by Bo Bo »

KLINJO wrote:Malo OT.
Nego kolika je brzina preko Bradine?
Maksimalna brzina je 70 km/h preko Bradinske rampe. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by 441-905 »

Zabrana za "Končarov" voz: Hrvatska nam prodala voz, a ne dozvoljava mu prolazak do mora
Hrvatska, koja je prodala moderni "Končarov" voz našoj zemlji za više od deset miliona maraka, sada ne dozvoljava prolazak tog voza preko svoje teritorije, zbog čega on neće moći saobraćati planiranom linijom do Ploča, odnosno do mora, saznaje "Dnevni avaz".

Promotivna vožnja

"Željeznice Federacije BiH" prije desetak dana svečano su pustile u promet ovaj brzi voz čija je cijena 5,3 miliona eura, a promotivna vožnja od Sarajeva do Mostara privukla je mnogo pažnje javnosti.

No, kako saznajemo, direktor Putničkog saobraćaja "Hrvatskih željeznica" Damir Grgić zabranio je prolazak ovog voza kroz teritoriju Hrvatske, tako da on neće moći voziti na dionici Čapljina - Ploče, dugoj 22 kilometra.

"Željeznicama Federacije" ovo predstavlja udarac, jer će im na taj način biti uskraćen prijevoz putnika na more u ljetnom periodu. Razlog za zabranu saobraćanja voza kroz Hrvatsku navodno je nerentabilnost putničkog saobraćaja.

Informaciju da je ovom vozu zabranjen prolaz do Ploča za naš list je potvrdio federalni ministar prometa i komunikacija Enver Bijedić. Prema njegovim riječima, delegacija "Željeznica FBiH" 26. juna će otputovati u Zagreb, gdje će s kolegama iz Hrvatske pokušati riješiti ovaj problem.

Prijevoz turista

- Mislim da je šteta, i za BiH i za Hrvatsku, da se ne dozvoli saobraćanje ovog voza do Ploča. Ljudima iz BiH bilo bi veoma pogodno da ovim modernim vozom idu na more, tako da bi on mogao dovoziti turiste iz raznih dijelova BiH na Hrvatsko primorje - kazao nam je Bijedić.

Brzina od 160 kilometara na sat

Riječ je o savremeno opremljenom, niskopodnom, elektromotornom vozu koji ima kapacitet 186 putnika i može dostići brzinu od 160 kilometara na sat. Njegova nabavka predstavlja pokušaj moderniziranja zapuštenog željezničkog saobraćaja u BiH.
lapolapo
Posts: 25
Joined: Mon Apr 02, 2012 10:31 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by lapolapo »

A jesu li ZFBiH do kraja isplatili ovaj voz Koncaru, il je ovo nastavak sage prepucavanja ZFBiH i HZ, uglavnoom HZ se ne ponasa ni malo korektno, i ovo malo vozova sto nam je ostalo uskracuju nam
Post Reply