Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

lapolapo wrote:A jesu li ZFBiH do kraja isplatili ovaj voz Koncaru, il je ovo nastavak sage prepucavanja ZFBiH i HZ, uglavnoom HZ se ne ponasa ni malo korektno, i ovo malo vozova sto nam je ostalo uskracuju nam
Za (ne)plaćanje ti piše par postova više. HŽ zbog stanja u kojem se nalazi odpušća 2000 radnika, Končar isto tako grca u dugovima i odpušča radnika,o kakvoj to korektnosti ti pričaš,čime je zaslužena?

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

lapolapo wrote:A jesu li ZFBiH do kraja isplatili ovaj voz Koncaru, il je ovo nastavak sage prepucavanja ZFBiH i HZ, uglavnoom HZ se ne ponasa ni malo korektno, i ovo malo vozova sto nam je ostalo uskracuju nam
Za voz nije dat niti jedan fening od strane ŽFBIH, FBiH. Sad bi željeznice trebale traziti kreditnu liniju za finansiranje ovog voza. Trenutno je Niski garažiran u Rajlovcu, prašina pada na njeg, a putnici se voze u dotrajalim Švedskim vagonama.

Da se ja lično pitam, ne bih puno ulazio u polemike sa Hž i HR, voze se može pustiti na relaciji Zenica-Čapljina. Svakako u Mostaru izađu 2/3 putnika koji pođu iz Sarajeva.

U ljetnom periodu to je pun pogodak, ali očigledno nikako da ljudima iz ŽFBiH dođe do mozga ova ideja.
Last edited by 441-905 on Sat Jun 23, 2012 5:12 pm, edited 1 time in total.
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

stjepan wrote:
lapolapo wrote:A jesu li ZFBiH do kraja isplatili ovaj voz Koncaru, il je ovo nastavak sage prepucavanja ZFBiH i HZ, uglavnoom HZ se ne ponasa ni malo korektno, i ovo malo vozova sto nam je ostalo uskracuju nam
Za (ne)plaćanje ti piše par postova više. HŽ zbog stanja u kojem se nalazi odpušća 2000 radnika, Končar isto tako grca u dugovima i odpušča radnika,o kakvoj to korektnosti ti pričaš,čime je zaslužena?

Pozdrav!
Putnički saobraćaj nema ekonomske računice, to smo odavno zaključili. Ako nema mogućnosti za dodatnim linijama prema HR, neka postojeći brzi voz 390/1 prebace na Talgo kompozcije tokom ljetne sezone. Barem je tada potražnja za uslugama putničkog prevoza veća, a postojeća ponuda to ne zadovoljava.

I naravno neka se poveća procenat naplate karata, a ne kondukteru marku u džep.
lapolapo
Posts: 25
Joined: Mon Apr 02, 2012 10:31 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by lapolapo »

stjepan wrote:
lapolapo wrote:A jesu li ZFBiH do kraja isplatili ovaj voz Koncaru, il je ovo nastavak sage prepucavanja ZFBiH i HZ, uglavnoom HZ se ne ponasa ni malo korektno, i ovo malo vozova sto nam je ostalo uskracuju nam
Za (ne)plaćanje ti piše par postova više. HŽ zbog stanja u kojem se nalazi odpušća 2000 radnika, Končar isto tako grca u dugovima i odpušča radnika,o kakvoj to korektnosti ti pričaš,čime je zaslužena?

Pozdrav!
Vjerovatno im nisu krive zeljetnice srbije i FBiH sto grcaju u dugovima, oni BIH stavljaju u potpunu zeljeznicku izolaciju.
441-905 wrote:Putnički saobraćaj nema ekonomske računice, to smo odavno zaključili. Ako nema mogućnosti za dodatnim linijama prema HR, neka postojeći brzi voz 390/1 prebace na Talgo kompozcije tokom ljetne sezone. Barem je tada potražnja za uslugama putničkog prevoza veća, a postojeća ponuda to ne zadovoljava.

I naravno neka se poveća procenat naplate karata, a ne kondukteru marku u džep.
A i to je jedan problem nasse zeljeznice gdje 90 posto konduktera "uzma sebi", al to je vec neka druga prica, mozda da neko iz uprave ZFbIH i ZRS posjeti ponekad forum mozda bi nam se i putnicki saobracaj poboljsao.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by stjepan »

lapolapo wrote: ...oni BIH stavljaju u potpunu zeljeznicku izolaciju...
Ti očito ne čitaš ni prijašnje ni ove odgovore,sve su drugi krivi...
441-905 wrote:Da se ja lično pitam, ne bih puno ulazio u polemike sa Hž i HR, voze se može pustiti na relaciji Zenica-Čapljina. Svakako u Mostaru izađu 2/3 putnika koji pođu iz Sarajeva.
E to je pravi odgovor,a i pitanje,zašto se čekalo do sada (i još se čeka sa talgom).Koja se šteta BiH čini propadanjem garancija u halama...

Tko stavlja Tuzlu,B.Brod,Brčko,Banja Luku,Prijedor ,Bihać,Mostar, Sarajevo (nadam se da nisam koga izostavio) u izolaciju,je li to korektno... :-l

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
kakaljin
Posts: 23
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:50 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by kakaljin »

stjepan wrote:
lapolapo wrote: ...oni BIH stavljaju u potpunu zeljeznicku izolaciju...
Ti očito ne čitaš ni prijašnje ni ove odgovore,sve su drugi krivi...
441-905 wrote:Da se ja lično pitam, ne bih puno ulazio u polemike sa Hž i HR, voze se može pustiti na relaciji Zenica-Čapljina. Svakako u Mostaru izađu 2/3 putnika koji pođu iz Sarajeva.
E to je pravi odgovor,a i pitanje,zašto se čekalo do sada (i još se čeka sa talgom).Koja se šteta BiH čini propadanjem garancija u halama...

Tko stavlja Tuzlu,B.Brod,Brčko,Banja Luku,Prijedor ,Bihać,Mostar, Sarajevo (nadam se da nisam koga izostavio) u izolaciju,je li to korektno... :-l

Pozdrav!

Da su Hrvatska i Srbija izdale dozvolu za Saobracaj Talgo Vozova i Niskopodnog, davno bi oni bili u prometu.

Niskopodni najvjerovatnije nije placen jos jer Hrvatska ne daje dozvolu za talgo i niskopodni, pa su zato zakazani pregovoru slijedece sedmice oko resavanja tog pitanja. Ovo je vec politika uplela prste jer bi Zeljeznice FBiH imale modernije vozove nego Hrvatska i Srbija

Putnicki saobracaj svugdje u svijetu posluje sa gubitkom ali ga izvlaci transportni saobracaj.

Tako da niskopodni koji bi bio puniji za Ploce bi poslovao sa minusom, a pogotovo samo na relacijama unutar BiH, pa se vjerovatno ne isplati jos pustanje voza na lokalu. Jer su zeljeznice FBiH u dugovima i to bi stvorilo jos veca dugovanja
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by Ćiro_bos »

Upravo sam na TV gledao vijesti i prilog vezan za niskopodni, koji je pravila tuzlanska kantonalna televizija... Objašnjeno je da taj supermoderan voz kreće 01. jula na relaciji Zenica-Mostar i polazi ujutro u 6 sati.
stjepan wrote: Tko stavlja Tuzlu,B.Brod,Brčko,Banja Luku,Prijedor ,Bihać,Mostar, Sarajevo (nadam se da nisam koga izostavio) u izolaciju,je li to korektno... :-l

Pozdrav!
Prilog je pravila Tuzlanska televizija i između ostalog pitala i za želj. putnički saobraćaj u Tuzli. Portparol ŽFBH Mirjana Vasić je odgovorila: ...da se uveliko razmišlja o putničkom saobraćaju na relaciji prema Doboju i Banovićima...
Bez komentara!
Posavina expres
kakaljin
Posts: 23
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:50 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by kakaljin »

Ćiro_bos wrote:Upravo sam na TV gledao vijesti i prilog vezan za niskopodni, koji je pravila tuzlanska kantonalna televizija... Objašnjeno je da taj supermoderan voz kreće 01. jula na relaciji Zenica-Mostar i polazi ujutro u 6 sati.
stjepan wrote: Tko stavlja Tuzlu,B.Brod,Brčko,Banja Luku,Prijedor ,Bihać,Mostar, Sarajevo (nadam se da nisam koga izostavio) u izolaciju,je li to korektno... :-l

Pozdrav!
Prilog je pravila Tuzlanska televizija i između ostalog pitala i za želj. putnički saobraćaj u Tuzli. Portparol ŽFBH Mirjana Vasić je odgovorila: ...da se uveliko razmišlja o putničkom saobraćaju na relaciji prema Doboju i Banovićima...
Bez komentara!
Problem na relacji SA-TZ je promjena lokomotiva i osoblja koje zahtjeva ZRS radi prolaza za Tuzlu. Isto je i za Bihac

I ja bi volio da imaju vozovi prema svim gradovima i redovno da idu da bi ljudi navikli na prevoz vozom u odnosu na autobus
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by Ćiro_bos »

kakaljin wrote: Problem na relacji SA-TZ je promjena lokomotiva i osoblja koje zahtjeva ZRS radi prolaza za Tuzlu. Isto je i za Bihac
To je samo navikani problem!
I lokomotive i osoblje ŽFBH i ŽRS ide svakodnevno kroz Tuzlu i Doboj. ŽRS vozi iz Doboja i za Zvornik i za Brčko i za Zenicu, nekih dana i do Sarajeva. Te iste pravce opslužuje i ŽFBH vuča iz Tuzle i Zenice.
Uostalom i prije rata se u Doboju zamjenjivala dizelka sa tuzlaka i kvačila elektra?
Malo van teme, ali da ne lutamo.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by Bo Bo »

...
Tako da niskopodni koji bi bio puniji za Ploce bi poslovao sa minusom, a pogotovo samo na relacijama unutar BiH, pa se vjerovatno ne isplati jos pustanje voza na lokalu. Jer su zeljeznice FBiH u dugovima i to bi stvorilo jos veca dugovanja
Zanimljiva konstatacija, mada na ŽFBiH se uopšte ne vodi račun o reduciranju troškova. Napravljena je prije dvije sedmice promotivna vožnja Niskog. Uredu, sve to treba medijski popratiti, narodu treba lijepih vijeti. Međutim da paradoks bude veći, prije Niskog se pošalje lokomotiva izvidnica. Mislim da je bilo riječ o 661-xxx, samo me interesuje za koju svrhu je to urađeno?

Sljedeći paradoks je taj da se na potezu od Jablanice do Mostara na velikom dijelu dionice vozilo 110 km/h. Kad treba, podici komercijalne brzine za vozova, onda niko nema hrabrosti ili neće da stavi svoj paraf. Navodno pruga nije dobro podbijena i šta još.

Interesuje me da li ŽFBiH ima podatak koliko putnika se preveze od Sarajeva do Mostara u periodu od juna do oktobra? Ja lično mislim da nema blage veze. Da li je možda neko pokušao da poveća procenat naplate karata, nažalost nije. Redovno u vozovima gledam kako putnici guraju kondukterima po 1 ili 2 KM i tako se švercaju.

Naravno, vidio sam i drugu situaciju, gdje ti isti kondukteri neće da čuju za tako nešto. Nažalost ovakvih je jako malo.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
Post Reply