Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

kakaljin
Posts: 23
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:50 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by kakaljin »

441-905 wrote:
Mario78 wrote:Koji je razlog toliko velikoj cjenovnoj razlici i kakav kompromis je ponudio ZFBIH?
I - kada ZFBIH misli platiti Koncaru vlak i kamate?
Pitanje oko cijena bi trebao uputiti prema Hž-u, kompromisa nije bilo. S tim u vezi Niski će voziti kao sezonski voz na relaciji Zenica-Mostar.

Što se tiče plaćanja, to će potrajati još jako dugo dugo :)) =)) :)), jer vec dvije godine nije plaćen. Kada je nuđeno da bude vraćen Končaru, on ga nazad nije htio.
HŽ nije pristajao ni na kakav kompromis,

i vjerovatno bi bio placen da su dali dozvolu za niskopodni i talgo
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by ubrzani »

Donekle je i dobro što neće u Ploče da ga ne bi konfiskovali pa da vozi kao tramvaj Metković-Komin-Ploče. Što se tiće Zenica-Mostar-Čapljina to je trebalo odavno jer mu je bolje na otvorenoj pruzi nego u depou.
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by lopina »

Hoće li niskopodni 100% početi saobraćati od 2.jula? Inače, ne bi me čudilo da opet ostane u šturcu.

pozdrav...
kakaljin
Posts: 23
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:50 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by kakaljin »

lopina wrote:Hoće li niskopodni 100% početi saobraćati od 2.jula? Inače, ne bi me čudilo da opet ostane u šturcu.

pozdrav...
Ako Bog da ide od 2.jula na relaciji Sarajevo-Mostar-Sarajevo-Zenica-Sarajevo
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by lohner 712 »

A subotom Sarajevo-Mostar-Sarajevo

U koliko sati će krenuti sutra?
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by lohner 712 »

I krenuo je......

Po voznom redu je trebao u 08:05 ali kasnio je u dolasku tako da je krenuo tek u 08:30 za Mostar....

Iz Zenice za Sarajevo...

Image

Iz Sarajeva za Mostar...

Image
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by 441-905 »

Voz bi po redu vožnje trebao dolaziti u Sarajevo iz Zenice u 7:55, vjerovatno će trebati par dana da se sve to organizuje i uredi. Koliko sam čuo do Zenice karta u jednom smijeru je 11 KM, a u kartu je uračunato jedno piće.
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by lohner 712 »

441-905 wrote:Voz bi po redu vožnje trebao dolaziti u Sarajevo iz Zenice u 7:55, vjerovatno će trebati par dana da se sve to organizuje i uredi. Koliko sam čuo do Zenice karta u jednom smijeru je 11 KM, a u kartu je uračunato jedno piće.
U 7.56 je dolazak :D

Ma samo nek ide a karta ti je tačno od Zenice do Sarajeva u prvoj klasi u jednom smjeru: 14.90 KM + dodatna cijena za poslovni voz 5 KM + 2 KM rezervacija = 21.90, a u drugoj klasi je 9.90 KM + 5+ 2 =16.90 KM. Naravno povratno putovanje je jeftinije......

Evo cjenovnik putovanja:

Image
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
[email protected]
Posts: 65
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:34 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by [email protected] »

Znate li koliko se treba unaprijed rezervisati? I je li sigurno odmah s njim putovati, ili radije pricekati da se malo ustele, da ne bi bilo nekakvih neocekivanih izlijetanja iz sina? (Boze zakloni) :D
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Razne diskusije oko niskopodnog voza

Post by 441-905 »

[email protected] wrote:Znate li koliko se treba unaprijed rezervisati? I je li sigurno odmah s njim putovati, ili radije pricekati da se malo ustele, da ne bi bilo nekakvih neocekivanih izlijetanja iz sina? (Boze zakloni) :D
Naravno da je sigurno, samo pričekaj par dana dok se sve to uhoda. Cijene su malo veće, ali podnošljive. Mislim da bi se ovaj dodatak za rezervaciju mogao izbaciti. Na web stranici ŽFBiH online rezervacija nije proradila, iako se priča da je sve spremno i da smo neko treba pritisnuti enter.
Post Reply